Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Departament Kadr
Opublikował Wiadomość
LBJ 
5
lbj



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 25 Wrz 2009
Posty: 434
Skąd: Over There
Wysłany: Wto 26 Maj, 2020   

Paweł79 napisał/a:
Ile trzeba czekać po ostatniej decyzji żeby znowu startować 5 miesięcy.


Nic bardziej mylnego, możesz próbować w innej JW i nie musisz czekać 5 miesięcy.

Paweł79 napisał/a:
Może błąd zrobiłem że w to samo miejsce nie startowalem ale powiedziano mi że dwa razy w to samo miejsce nie mogę.


Wydaje mi się, że można próbować do tej samej JW, tylko warto trochę zaczekać aż kadrowiec znów wyśle zapytanie do DK.
_________________
Make love, not Saw.
 
 
Paweł79 
1


Dołączył: 18 Cze 2019
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 26 Maj, 2020   

Powiedziano mi że w lipcu mogę próbować. Poza tym nie wiem czy jest tak że z uwagi na lata służby z automatu odrzucą. Pozdrawiam
 
 
Jacob4 
1


Dołączył: 26 Maj 2020
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 26 Maj, 2020   

Witam. Jestem tu nowy, chciałbym zapytać o jedną kwestię, jeżeli na wniosek jednej jednostki dostałem zgodę na powołanie do służby z departamentu kadr MON i druga jednostka również się odezwała i niebawem chcą również wysłać kwity o zgodę do departamentu kadr to już z automatu jestem zablokowany z uwagi na to, że już dostałem zgodę? Byłem na kwalifikacjach w dwóch jednostkach.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 26 Maj, 2020   

"Zgoda" może być tylko jedna.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Paweł79 
1


Dołączył: 18 Cze 2019
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 28 Maj, 2020   

Witam. Może się powtórzę ale czy w ogóle jest szansa startować do Wojska skoro pyknęło już 13 lat w innej formacji. Wydawało mi się że jak raz dali szansę to i drugi dadzą , a tak nie jest. NIE JEST TAK ŻE Z GÓRY ODRZUCAJĄ TYCH STARYCH. A co gdyby po 15 latach spróbować. Ponoć teraz decyduje kiedy się zatrudniłeś w innej formacji w mundurowej i nie musisz mieć ciągłość na zasadzie że dnia na dzień musisz być przyjęty. Chętnie bym na nowych zasadach wstąpił, wtedy by przynajmniej nie było spekulacji że zaraz ucieknę i jakieś szanse. Pozdrawiam.
 
 
Pilsner11 
1


Dołączył: 10 Lis 2018
Posty: 42
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Wto 26 Sty, 2021   

Jakiś czas temu wysłałem drogą służbową wniosek do departamentu kadr i nie otrzymałem odpowiedzi. Jak sprawdzić czy wniosek tam trafił i ewentualnie dlaczego nie został rozpatrzony?
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 26 Sty, 2021   

Pytaj kadrowców. Oni zawsze mogą tam zadzwonić.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Wto 26 Sty, 2021   

Pilsner11 napisał/a:
wniosek do departamentu kadr i nie otrzymałem odpowiedzi.


Jakiej sprawy dotyczył wniosek ?. Kiedy został złożony ? Jaki jest obieg wniosku (droga służbowa) ?
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Pilsner11 
1


Dołączył: 10 Lis 2018
Posty: 42
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Sro 27 Sty, 2021   

focus napisał/a:
Pilsner11 napisał/a:
wniosek do departamentu kadr i nie otrzymałem odpowiedzi.


Jakiej sprawy dotyczył wniosek ?. Kiedy został złożony ? Jaki jest obieg wniosku (droga służbowa) ?


Wniosek o zgode na egzamin pdf. Złożony 2 miesiące temu droga służbową
 
 
samppa184 
1
Ramires


Dołączył: 25 Sty 2021
Posty: 22
Skąd: Papowo
Wysłany: Sro 27 Sty, 2021   

Ja tak po ok. 3tyg dostałem odpowiedź, ale są też i takie osoby które składały wniosek rowno ze mną a zgody otrzymali po ok 2 miesiącach
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sro 27 Sty, 2021   

Cytat:
Złożony 2 miesiące temu droga służbową


Kolego, wiem co to jest droga służbowa. W ''podpisie'' podajesz Wrocław. Mogę w domysłach przypuszczać, iż służysz w 10 pdow, 4 RBLog, 2 bdow, CSWinż, AWL itd ... ''każda'' w tym przypadku droga służbowa będzie inna - skrócona - wydłużona. Wobec powyższego realizacja wniosku obarczona jest decyzją kolejnych przełożonych. Wniosek o zakwalifikowanie do egzaminu na podoficera realizowany jest w formie klasycznej ''papierowej'' z pominięciem obiegu elektronicznego w systemie SEW, dlatego to tyle trwa i zależy od wielu czynników, min. zaangażowania kolejnych szczebli do wydania opinii i ''pchnięcia'' wniosku wyżej ... ;)
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
pavol 
1


Dołączył: 09 Lis 2011
Posty: 33
Skąd: Orbita
Wysłany: Czw 28 Sty, 2021   

Wniosek "o wyrażenie zgody na egzamin na podoficera" jest realizowany z wykorzystaniem elektronicznego obiegu dokumentów w systemie SEW on-line.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Czw 28 Sty, 2021   

pavol napisał/a:
jest realizowany z wykorzystaniem elektronicznego obiegu dokumentów w systemie SEW on-line.


Nie sprawdzałem, to przyznam. Od kilku lat jestem w instytucji ''bez szeregowych''. Jeżeli taki tryb określa załącznik do wytycznych .... uznaję to za swój błąd i wprowadzenie niepotrzebnej dezinformacji. Jutro sprawdzę. Nie zmienia to faktu, iż przedmiotowy wniosek ''w systemie może wisieć'', tak samo długo jak w wersji klasycznej na biurku ''obrabiającego kwity''.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Ragnar22 
2


Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 18 Lip 2020
Posty: 58
Skąd: centrala
Wysłany: Nie 31 Sty, 2021   

Witam, ostatnio ktoś gdzie mi opowiadał, że mogę odejść ze służby zawodowej oczywiście już z uprawnieniami emerytalnymi, wsiąść ekwiwalent mieszkaniowy, ,,nie brać odpraw rocznej'' i nastęonego dnia próbować wracać do słuzby, bo z tego co wiem jak się bierze odprawy to trzeba odczekać rok czasu- i tutaj moje pytanie prawda czy fałsz?? że mozna od razu próbować wracać nie biorą odprawy
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Nie 31 Sty, 2021   

Gdzieś już to było na forum. Z tego co kojarzę, to ktoś pytał, czy może zwrócić odprawę, żeby wrócić do wojska. Z tego co kojarzę, to nie można. Poza tym nie wydaje mi się, że można odprawy nie brać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group