Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Stevie
Wto 20 Gru, 2016
gen. Mirosław Różański złożył wypowiedzenie
Opublikował Wiadomość
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pon 19 Gru, 2016   

kedlaw0 napisał/a:
Sam widziałem jak ponad 50-letni pułkownik- dowódca jw prężył się przed miśkiem i krzyczał Czołem Panie Ministrze.


To dobrze, że "czołem".

kedlaw0 napisał/a:

Gen. Skrzypczak napisał ostatnio:
Cytat:
Potencjał dowódczy powstaje w oparciu o doświadczenie, rozwagę i kompetencje, a nie w oparciu o napalenie na karierę.


Napalenie na karierę wymaga rozwinięcia szeregu innych umiejętności:
- przedstawiania siebie w zbyt pozytywnym świetle
- przedstawiania własnych dokonań w zbyt pozytywnym świetle
- umiejętność pozamerytorycznego obłaskawiania przełożonego
- przedstawianie dokonań konkurentów aspirantów na oczekiwaną pozycję w zbyt negatywnym świetle
- i tak dalej.
Jedną z końcowych kwalifikacji jest umiejętność wbicia noża w plecy swojemu mentorowi.

Tak czy siak przełożony niemerytoryczny to koszmar.

Pracowałem kiedyś w projekcie z project managerem młodym zadufanym niedoświadczonym człowiekiem. Wymagania klienta a stan faktyczny to było 50% rozbieżności kompletnych w stanie zastanym. Nie dał nawet przeprowadzić skutecznej rozmowy z klientem. To był koszmar. To demoralizuje i człowiek po prostu odchodzi. Nie ma platformy porozumienia, bo nie ma nawet podstaw do komunikacji merytorycznej. Co mówić o jakichś profesjonalnych czy zaawansowanych aspektach.
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Pon 19 Gru, 2016   

kedlaw0 napisał/a:
Sam widziałem jak ponad 50-letni pułkownik- dowódca jw prężył się przed miśkiem i krzyczał Czołem Panie Ministrze.


A gdzież to widowisko widziałeś? Jak tam, gdzie jesteś to zdaje się, że dowodzi kapitan?
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 19 Gru, 2016   

beryl73 napisał/a:
kedlaw0 napisał/a:
Sam widziałem jak ponad 50-letni pułkownik- dowódca jw prężył się przed miśkiem i krzyczał Czołem Panie Ministrze.


A gdzież to widowisko widziałeś? Jak tam, gdzie jesteś to zdaje się, że dowodzi kapitan?

Masz zagascynowany swoim "ministrem".
To wyskoczyło po wpisaniu Misiewicza w google:

http://2orel.wp.mil.pl/pl/3_160.html
To płk doktor musiał się nakłaniać przed technikiem farmacji.
 
 
Malinoski 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 458
Skąd: Z daleka ale tutaj
Wysłany: Pon 19 Gru, 2016   

Pytanie tylko czy Pan płk sam z siebie meldował, czy meldował, bo uznał, że "tak wypada" :czytanie:
 
 
Yeni 
2



Dołączyła: 13 Lis 2016
Posty: 98
Skąd: centrala
Wysłany: Pon 19 Gru, 2016   

gathern napisał/a:
Przecież aptekarz jest tylko rzecznikiem "gadającą gębą" na które można wylewać szambo, i on to szambo przyjmie... On tam nie jest "decyzyjny", nosz ludzie !!

Ciekawe, czy to samo powiedzą P.T. żołnierze, z którymi ta "gadająca gęba" prowadziła w Warszawie rozmowy kadrowe...
 
 
eco 
2



Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 54
Skąd: południe
Wysłany: Pon 19 Gru, 2016   

Malinoski napisał/a:
Pytanie tylko czy Pan płk sam z siebie meldował, czy meldował, bo uznał, że "tak wypada" :czytanie:

Niestety ale często im więcej na pagonie tym pełniejsze gacie w obliczu spotkania z przełożonym (albo jego podnóżkiem)
 
 
Raven24 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Sie 2008
Posty: 887
Skąd: zapomniałem
Wysłany: Wto 20 Gru, 2016   

czemu "0" się tak zaburza ??? :roll:
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Wto 20 Gru, 2016   

maciejko napisał/a:
Masz zagascynowany swoim "ministrem".
To wyskoczyło po wpisaniu Misiewicza w google:

http://2orel.wp.mil.pl/pl/3_160.html
To płk doktor musiał się nakłaniać przed technikiem farmacji.


A przeczytałeś ze zrozumieniem najpierw post, do którego się odnosiłem a następnie, również ze zrozumieniem, to, co napisałem? Bo mam poważne wątpliwości. Dla jasności: nie jestem "zagascynowany", jak raczyłeś napisać "ministrem", wytykam tylko niektórym kłamczuszkom pewne rzeczy.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
dziamdziak
8



Pomógł: 6 razy
Wiek: 64
Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 3458
Wysłany: Wto 20 Gru, 2016   

Malinoski napisał/a:
Cytat:
Pytanie tylko czy Pan płk sam z siebie meldował, czy meldował, bo uznał, że "tak wypada"

Przyczyn nie znam, jednak wiem, że ludzie wyczuwają, że tak naprawdę w obecnych realiach opiniotwórczy i decydujący o nich nie jest ich przełożony, w tym MON, lecz...Rzecznik. Ludzie patrzą, widza, wyciągają wnioski i...dostosowują się do czasów, realiów w których żyją. Taki serwilizm był w nich zresztą kształtowany, tak jak i oni kształtują go u podwładnych. Jest jakiś nieformalnie preferowany model postaw wojskowych w obecnych SZ, działający na zasadzie - "równaj w prawo". To się politykom podoba. Robią zdjęcia na tle, przyjmują meldunki, odbierają nienależne honory, paradują w mundurach odbierając to samo prawo b. wojskowym itd., itd. Taka jest wola polityczna, a ona decyduje o wszystkim. Takie czasy, że w biogramach polityków nie ma m.in. tej jednej rubryki - czy odbył służbę wojskową? W ustawie jest mowa, że jest ona zaszczytna...a jednak wielu z nich uważa, że było/jest zupełnie inaczej. A Ty Malinoski, byś za pewne zignorował pana rzecznika, który natychmiast zdecydowałby o Twoim losie, tylko dlatego, że zachowałeś się zgodnie z ceremoniałem wojskowym, regulaminem, przepisami. Ten pułkownik doskonale wiedział co robi i dlaczego, wiedział że przepisy te są nieznane politykom - rzecznikom prasowym i w żaden sposób go nie ochronią, nikt z nich nie przyjmie jego wyjaśnień, nie zrozumie, o ile w ogóle zapyta go o cokolwiek. Zatem inteligentnie wybrał on akcent wiernopoddańczy, bo taki jest oczekiwany. Pozostaje zrozumieć go i współczuć mu. Taki mamy klimat.
 
 
Malinoski 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 458
Skąd: Z daleka ale tutaj
Wysłany: Wto 20 Gru, 2016   

To po co wieszać psy na Misiewiczu (jaki by nie był), że Pułkownik mu meldował ? Przecież (z tego co piszesz), pułkownik sam z siebie mógł to zrobić, nikt mu tak na prawdę nie kazał.

Jakby przyjechał Marek Magierowski, to też by meldowanie Pułkownika było usprawiedliwione ? Może w ogóle meldujmy przełożonym, oficerom dyżurnym, osobom kontrolującym i rzecznikom prasowym ?
 
 
kedlaw0 
Banita


Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 829
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 20 Gru, 2016   

Malinoski na podstawie jakich przepisów technik farmacji - rzecznik, że kontroluje i wizytuje jednostki?
Misiek się tłumaczył z jednej uroczystości i Czołem Panie Ministrze, tym że przyjechał w zastępstwie ministra. Bzdurne tłumaczenie.
 
 
Malinoski 
5


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Lis 2016
Posty: 458
Skąd: Z daleka ale tutaj
Wysłany: Wto 20 Gru, 2016   

Nie wiem kolego na jakiej podstawie. Znając Wojsko Polskie osobą kontrolującą może być każdy, gdyż osobe kontrolującą wyznacza rozkazem przełożony. Przełożonym Misiewicza jest Pan Antoni, a rozkaz może być wydany ustnie. I masz wszystko zgodnie z prawem. Pytania ? Brak ?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15969
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 20 Gru, 2016   

Ale bijecie pianę. :D

RO SZ jasno określa i wymienia kto jest przełożonym, komu się przedstawia, melduje, komu oddziały (pododdziały) oddają honory w ugrupowaniu rozwiniętym lub marszowym. Nie znalazłem tam rzecznika/dyrektora gabinetu politycznego MON.

Jeżeli mówimy o osobach cywilnych to przełożonymi wszystkich żołnierzy są Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Prezes Rady Ministrów i Minister Obrony Narodowej. Proszę zwrócić uwagę, że nie ma marszałków.

Oddaje się honory:
1) Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej;
2) Marszałkom Sejmu i Senatu;
3) Prezesowi Rady Ministrów;
4) Ministrowi Obrony Narodowej;

Meldunek jest składany: Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, Marszałkowi Sejmu, Marszałkowi Senatu, Prezesowi Rady Ministrów, Ministrowi Obrony Narodowej i Szefowi Sztabu Generalnego Wojsk Polskiego. Pozostałym osobom cywilnym – przełożonym, żołnierze przedstawiają informacje, używając stosownych określeń, np. „PANIE DYREKTORZE (PANI DYREKTOR)(...) - szczerze powiedziawszy nie ma to zastosowania do dyrektora gabinetu politycznego MON. Chodzi raczej o dyrektorów określonych komórek organizacyjnych np. departament w relacji dyrektor jego podwładni.

A tak na marginesie, jeżeli meldunek jest składany Biskupowi Polowemu to dlaczego nie rzecznikowi. ;)
kedlaw0 napisał/a:
Malinoski na podstawie jakich przepisów technik farmacji - rzecznik, że kontroluje i wizytuje jednostki?
On nie kontroluje, on odwiedza.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
kedlaw0 
Banita


Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 829
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 20 Gru, 2016   

Alex, dzięki za wklejenie przepisów z RO. Ja je znam, pytałem Malinoskiego.
Odwiedzającemu, nie będącemu przełożonym składa się meldunek? Zaczyna być patologia jak za PRL - przyjechał partyjny kacyk to yrzeba bić świniaka bo inaczej poskarży się Komitetowi i mnie zwolnią. Szacunek wojska rośnie. :brawo:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15969
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 20 Gru, 2016   

Taka praktyka składania meldunków to albo "strach o zwieracze", albo "zaszkodzić nie zaszkodzi, a może być docenione".
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group