Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Stevie
Wto 20 Gru, 2016
gen. Mirosław Różański złożył wypowiedzenie
Opublikował Wiadomość
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4640
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   gen. Mirosław Różański złożył wypowiedzenie

http://wiadomosci.onet.pl...ygnacje/06rv971
Jeżeli to prawda to ciekawy ruch w sytuacji gdy ma się kadencję jeszcze dwa lata. W sumie to nie wiem jak to skomentować chyba tylko, że teraz to się zacznie karuzela kandydatów. Może być ciekawie.
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Liczyłem na osobny temat :)
Z kandydatami to spokojnie. Za parę dni pewnie będzie wiadomo coś więcej.
Do końca kadencji 1,5 roku.
Cytat:
Antoni Macierewicz zaznaczył, że plan przesunięcia do Wesołej batalionu czołgów może być realizowany dzięki rozmieszczeniu jednostek amerykańskich w Żaganiu

Dziwnie to brzmi. Jakbyśmy byli w stanie wojny z Niemcami :D
 
 
archibald 
6
archibald


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1524
Skąd: z dala
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Każdy będzie dobry dla MON podstawowym kryterium jest pesel rozpoczynający się na 71 i wyżej.Pan generał moim zdaniem zorientował się że Wojsko przejdzie podobny lifting jak policja gdzie ogłoszono program .Rok 2018 policja bez milicji
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4640
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

thikim napisał/a:
Z kandydatami to spokojnie. Za parę dni pewnie będzie wiadomo coś więcej.
Do końca kadencji 1,5 roku

Jeżeli faktycznie złożył wypowiedzenie to do końca kadencji zrobiło się właśnie pół roku a dokładnie to do 30.06.2016 r.- tyle trwa wypowiedzenie.
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
Darek1 
5



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 609
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Gecko napisał/a:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/iar-gen-miroslaw-rozanski-zlozyl-rezygnacje/06rv971
Jeżeli to prawda to ciekawy ruch w sytuacji gdy ma się kadencję jeszcze dwa lata. W sumie to nie wiem jak to skomentować chyba tylko, że teraz to się zacznie karuzela kandydatów. Może być ciekawie.
Pozdrawiam

Nie ma się moim zdaniem co dziwić. Już od pewnego czasu P. Generał był chyb odsunięty od wpływu na decyzje choćby na decyzje personalne "we własnym ogródku" (które ogłaszano w MON bez jego udziału). Myślę, że może to mieć też związek z planowaną "ponowną" reformą SDiK - zresztą jeśli moje przemyślenia się potwierdzą to nie zobaczymy jego następcy a jedynie oficera wyznaczonego jako p.o (I Z-ca?) który doprowadzi tonący okręt DG RSZ do portu pt. ponowne powołanie dowództw RSZ.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Zgodnie z sugestią, wydzieliłem jako osobny temat.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Gecko napisał/a:
to do 30.06.2016 r.

2017.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
markus 
5



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 768
Skąd: z przypadku
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Obstawiam na kolegę Leszka S. :gent:

Mianowany na pierwszy stopień generalski przez Lecha Kaczyńskiego
Dowódca dywizji na ścianie wschodniej.
Doświadczenie w DG RSZ.
Fakt, że po kilka miesięcy ale w CV jest.

Wymarzony kandydat.
_________________
"Gdy Polak ginie na ruskiej ziemi to Polska płacze i przez łzy nie wierzy w jedno ruskie słowo"
 
 
wojtek 
7



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 2781
Skąd: w-wa
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Aż niemożliwe co mogło pana skłonić do takiej decyzji? Przecież kariera dla niektórych jest najważniejsza. Do tego na początku roku odejdzie Mieczysław Gocuł
 
 
 
Liber 
6
Ojczyzna, Honor, Podwładni



Dołączył: 28 Paź 2006
Posty: 1617
Skąd: Z mitologii
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Prawda jest taka, że wojsko "spada na psy". Cały proces destrukcji rozpoczął się już dobre kilkanaście lat temu. Rokiem kluczowym był rok 2004 i osławiona etatyzacja w Siłach Zbrojnych. Rozpierducha w szkolnictwie, która trwa do dzisiejszego dnia. Wprowadzanie dziwnych nieprzemyślanych reform, reorganizacji, ciągłe mieszanie w łańcuchu dowodzenia oraz stworzenie kołchozów, czyli WOG –ów. Wprowadzenie rodzinnego NSR oraz wszechobecny nepotyzm i układy. Ciekawy jestem co wyjdzie z SPO, czy kolejny bubel, czy konkrety. Wojsko zamiast się szkolić pogrążone jest w biurokratycznym bałaganie. Sprawą ważną nie jest realny poziom wyszkolenia, lecz dobrze napisany kwit czy sprawozdanie z szkolenia lub innego obszaru działalności.
_________________
"Błogosławieni, którzy nic nie robią, jeśli niczego nie umieją wykonać dobrze..." :)
„Nigdy się nie poddawajcie, nigdy, przenigdy – w żadnej sprawie, wielkiej czy małej, doniosłej czy błahej – nigdy nie podddawajcie się niczemu z wyjątkiem honoru i zdrowego rozsądku” Winston Churchill
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2441
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

thikim napisał/a:

Cytat:
Antoni Macierewicz zaznaczył, że plan przesunięcia do Wesołej batalionu czołgów może być realizowany dzięki rozmieszczeniu jednostek amerykańskich w Żaganiu



Można więcej szczegółów, jakiś link do owych słów, bo zaciekawiło mnie to niemiłosiernie :D
Batalion Leopardów w Warszawie? No, no.

Liber napisał/a:
Wprowadzenie rodzinnego NSR


Jak wspominałem w temacie odnośnie WOT, NSR idzie do likwidacji, a żołnierze NSRu zasilą szeregi OT. W przyrodzie, a tym bardziej w wojsku nic nie ginie. Znasz ten szlagier: śniadanie - parówki, obiad - leczo z parówek, kolacja - pasta parówkowa.
 
 
Ptica 
6
SNFoW



Pomógł: 6 razy
Wiek: 58
Dołączył: 23 Gru 2006
Posty: 1203
Skąd: Kujawskie plemie
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Czy wiesz że to nie temat o Leonardach, tylko o wypowiedzeniu gen.broni Mirosława Różańskiego? :tongue10:
_________________
Lepsze jutro było wczoraj...i nigdy nie wróci :(
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2441
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Ptica napisał/a:
Czy wiesz że to nie temat o Leonardach, tylko o wypowiedzeniu gen.broni Mirosława Różańskiego? :tongue10:


Jak najbardziej. Moje pytanie brzmi: czy są znane powody tej decyzji? Generał wystosował jakieś oświadczenie o motywach złożenia rezygnacji?
 
 
Star660 
6
Biturboengine



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lis 2006
Posty: 1193
Skąd: MSS
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Skoro opinia o SKiD (którego twórcą w głównej mierze był gen. Różański) i aktualnej strukturze SZ jest mierna, a AM powołał zespół do reformy, to w sumie postąpił honorowo. Szacun. :viktoria:
_________________
BORN TO RIDE
 
 
wojtek 
7



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 2781
Skąd: w-wa
Wysłany: Czw 15 Gru, 2016   

Jej a ja zawsze myślałem, że w Wesołej jest batalion czołgów.A pan generał i tak nie poda oficjalnej wersji rezygnacji - jak znam się na życiu to powody rodzinne albo zdrowotne. A prawdę zna on i chyba tylko on.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group