Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Stevie
Nie 11 Sie, 2019
Ankieta - Misiewicz

Czy Bartłomiej Misiewcz jest:
1. "Kimś"
3%
 3%  [ 4 ]
2. "Nikim"
80%
 80%  [ 97 ]
3. Trudno powiedzieć
12%
 12%  [ 15 ]
4. Nie mam zdania
4%
 4%  [ 5 ]
Głosowań: 121
Wszystkich Głosów: 121

Opublikował Wiadomość
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   Ankieta - Misiewicz

Prosta Ankieta.

Jestem ciekawy Waszych opinii wraz z uzasadnieniem.
Proszę o wypowiedzi "na poziomie".

Przejawy chamstwa będą usuwane i "nagradzane - ostrzegam. :nie2:

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Oj Stevie:
Czym się różni: "3. Trudno powiedzieć od 4. Nie mam zdania" ? Zapewne są jakieś niuanse ale słabo wyczuwalne.
Kimś i nikim to za duże skrajności.
Jakbyś np. tak zrobił:
"jest osobą"
- znaczącą i pożyteczną
- znaczącą i szkodliwą
- mało znaczącą i szkodliwą
- trudno powiedzieć
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
miki 
Mod



Pomógł: 139 razy
Wiek: 61
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 6757
Skąd: Warmia i Mazury
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Powiedzieć o człowieku "nikim" nie bardzo pasuje. Jednak jak dla mnie jest człowiekiem, który praktycznie nie poznał życia. Bo cóż o życiu może wiedzieć 17-latek zatrudniony w biurze poselskim i kształcony na stanowiska polityczne. Ponadto to życie widział tylko z jednej strony czyli od strony polityki w wykonaniu PiS. Szarej ludzkiej rzeczywistości praktycznie nie zna. Zachowuje się jak "człowieczek" któremu wszystko wolno i nie zważa na konsekwencje swego postępowania. Nie wiem jak zachowywałby się gdyby przeszedł normalną drogę życiową od szkoły podstawowej, średniej, studia, praca zawodowa i ewentualnie polityka jak już ma takie powołanie.
Zaznaczam odpowiedź "trudno powiedzieć".
_________________
"Człowiek postępuje rozsądnie wtedy i tylko wtedy, gdy wszelkie inne możliwości zostały już wyczerpane". - Prawa Murphiego
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Mój głos na "nie mam zdania". Duża nagonka medialna wskazywałaby na odpowiedź "kimś" - bo "nikim" media nie zawracałyby sobie pióra. Wracając do mojego głosu to nie mam czasu sprawdzać jakie realne wpływy ma/miał w MON (na moim szczeblu nie zauważyłem nic co mogłoby zdefiniować wpływy) ani też ile, w tym całym medialnym szumie na temat jego osoby, jest prawdy. Prawdą są natomiast straty wizerunkowe jakie powodowała obecność Misiewicza w MON, bo wielu ludzi zadowala się informacjami typu fake, nie zwracając uwagi na późniejsze sprostowania.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

thikim, 3 i 4 to zasadnicza różnica. Jednym to "wisi i powiewa" i nie mają zdania. Innym jest trudno ocenić osobę BM bo np. przekaz medialny jest sprzeczny. Lub też ktoś go poznał osobiście i obraz kreowany w mediach jest zgoła odmienny.

Co do Kimś i Nikim: Kimś w znaczeniu osoby, która coś sobą reprezentuje i może wiele.
"Nikim" zaś w znaczeniu, że nic sobą nie reprezentuje i jest osobą bez znaczenia.
Nikim nie jest w znaczeniu pejoratywnym - żeby była jasność.
:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
josef11 
Banita


Dołączył: 28 Cze 2016
Posty: 229
Skąd: pomorze
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Zaznaczyłem "trudno powiedzieć", bo jest "kimś" kto uzurpuje sobie nienależne mu prawa oraz psuje wizerunek armii. Gdybym zaznaczył "nikim", to by faktycznie oznaczało, że nie ma wpływu na nic i nie byłoby tego tematu. Dlatego "trudno powiedzieć", ale tym razem w negatywnym zabarwieniu.
_________________
Prawda jest mową nienawiści tylko dla tych co nienawidzą prawdy.
 
 
RadArek 
8



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 3328
Skąd: Polska, ale co 3 tyg.
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Ja , dałem na Trudno powiedzieć... Misiewicz należy od wielu lat do ścisłego grona współpracowników Antoniego i dziwi mnie , że nikt tego nie widzi... Ja zdziwiłbym się gdyby Macierewicz nie obsadzał stanowisk wokoło siebie osobami nie zaufanymi i nie sprawdzonymi przez siebie...Na dodatek , jak już pisałem rok temu w misji Antoniego w MON - czyli deubekizacji tej struktury siłowej trudno żeby miał się opierać na Jakichś podstawionych TW:) A, że zabolało to niektórych to widać słychać i czuć:)
Niestety ... Misiek nie ma doświadczenia i trochę błędów narobił ...Za bardzo przed szereg wychodzi i robi za tak zwany zderzak... Ale to może jego kolejna funkcja:)
_________________
Polak diabłu pamięta:)
 
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11527
Skąd: -)
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Bartłomiej Misiewicz jest (był) człowiekiem który, na mocy pisemnych decyzji Antoniego Macierewicza rozsyłanych do jednostek, występował w charakterze "osoby zastępującej ministra".
Stąd te darcia się: "czołem panie ministrze".

Co było jak wiadomo nielegalne, bo osobą zastępującą ministra może być tylko urzędnik w służbie cywilnej mający rangę co najmniej podsekretarza stanu.
Tak więc Misiewicz w żadnym razie nie był wtedy "nikim", ponieważ, jak pkt 6 RO podaje, Minister Obrony Narodowej jest zwierzchnikiem wszystkich żołnierzy.

I takim zwierzchnikiem, poprzez nielegalne delegowanie uprawnień, był podczas wizytowania jednostek, Bartłomiej Misiewicz.

W żadnym razie nie powiedziałbym "nikt" o człowieku który potrafił w wieku dwudziestuparu lat uzyskać taki status w trzydziestosiedmiomilionowym kraju, mimo że zapewne ani on ani jego (cenzura) Macierewicz nie zdawali sobie sprawy z tego co właściwie nakazali żołnierzom, temi niepozornymi emailami do jednostek...
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Trudno powiedzieć. Nie znam człowieka, a wiem jak media budują wizerunek.

Brałem kiedyś nagranie w jednym z programów dla młodzieży. Było to z 20 lat temu, ale pamiętam jak wyglądało nagranie i jak się pocili przedstawiciele młodzieżówek partii, a jak pokazano na wizji - piękni, młodzi, elokwentni.
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
Troglo 
1


Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 7
Skąd: tu i tam
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

To mój pierwszy post od kilku lat, chociaż jestem tutaj dekadę, ale zaznaczyłem "nikim".

Możliwe że ma predyspozycje do bycia rzecznikiem ministra jako osoby, ze względu na długoletnią współpracę, ale na pewno nie ma kwalifikacji do bycia rzecznikiem ministerstwa. Nie ten wiek, nie to wykształcenie, nie to doświadczenie, nie ta wiedza.

Gdyby był fachowcem chociażby od wizerunku, to sam by wiedział, że należy usunąć się w cień, żeby nie wzbudzać kontrowersji swoją osobą ze względu na dobro reprezentowanej organizacji.

Moim zdaniem sam powinien zrezygnować z pełnionej funkcji, nie czekając na odwołanie, aby zasługiwał na miano głosu w ankiecie na: "trudno powiedzieć".
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Racja.

"Nie mam zdania, czy Bartłomiej Misiewicz jest kimś czy nikim, bo to trudno powiedzieć."
 
 
buntaro 
6
buntaro


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: już z ZER-u
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Wrogom dajemy odpór ;)
http://www.mon.gov.pl/akt...at-d2017-02-06/
_________________
Nie wierzę w niezdementowane informacje - Aleksander Michajłowicz Gorczakow
 
 
steell 
Mod



Pomógł: 20 razy
Wiek: 59
Dołączył: 23 Lip 2004
Posty: 7984
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

I bardzo dobrze, jak mają mocne argumenty to miejsce tej sprawy jest na sali sądowej, jak nie mają to się ośmieszą. Jest wyjątek, jak sędzia będzie Pan Tuleya to każdy wyrok mimo nagrań fonii i wizji jest możliwy.
_________________
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda
Hiram Johnson
 
 
buntaro 
6
buntaro


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: już z ZER-u
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Wypada tylko współczuć prokuratorowi, który dostał czynności w trybie art. 307 kpk, pewnie szef go nie lubi ;)
_________________
Nie wierzę w niezdementowane informacje - Aleksander Michajłowicz Gorczakow
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13499
Skąd: ---
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   

Źle Stevie sformułowałeś pytanie. Sam pomyśl - jak się te cztery pytania czyta:

1. Czy Bartłomiej Misiewicz jest "kimś"?
2. Czy Bartłomiej Misiewicz jest "nikim"?
3. Czy Bartłomiej Misiewicz jest "trudno powiedzieć"?
4. Czy Bartłomiej Misiewicz jest "nie mam zdania"?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group