Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Pomocy] Odprawa mieszkaniowa
Opublikował Wiadomość
gelerth79 
1


Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 23
Skąd: Pomorze
Wysłany: Wto 06 Lis, 2018   

Jest tylko do wyjaśnienia jedna kwestia - czy do emerytury policyjnej liczy się ZSW. Jeśli tak, to sumarycznie okres służby przekracza 15 lat i zwalniając się idzie się na emeryturę (nawet, jeśli jest zawieszona w związku ze służbą wojskową). Pozostanie się już na zawsze emerytem MSW, nawet po zwolnieniu z wojska.
 
 
Don Camillo 
5



Pomógł: 7 razy
Wiek: 39
Dołączył: 01 Mar 2015
Posty: 482
Skąd: Północ, Północny-Zachód
Wysłany: Wto 06 Lis, 2018   

gelerth79, czy Ty czytasz co pisze zainteresowany?
_________________
Don Camillo westchnął ciężko spojrzał czule na krzyż (który był zaiste słusznych rozmiarów) i szepnął, zamachując się świętym symbolem:
- Trzymaj się, Panie Jezu, bo walę!
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16016
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 06 Lis, 2018   

gelerth79 napisał/a:
Jeśli tak, to sumarycznie okres służby przekracza 15 lat i zwalniając się idzie się na emeryturę (nawet, jeśli jest zawieszona w związku ze służbą wojskową).
Cytat:
Art. 3.2. Emerytem policyjnym jest funkcjonariusz zwolniony ze służby w Policji, Urzędzie Ochrony Państwa, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służbie Kontrwywiadu Wojskowego, Służbie Wywiadu Wojskowego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Straży Granicznej, Biurze Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej lub w Służbie Więziennej, który ma ustalone prawo do emerytury policyjnej.
Jak nie ma ustalonego prawa to nie jest emerytem. :gent:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
sierżantMM 
1


Dołączył: 05 Mar 2018
Posty: 5
Skąd: pomorskie
Wysłany: Wto 06 Lis, 2018   

Postępowanie w sprawie przyznania emerytury dla służb mundurowych rozpoczyna się od złożenia wniosku przez funkcjonariusza lub żołnierza . Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające prawo do emerytury.
Jeżeli przechodząc z Msw do Mon lub z Mon do Msw zachowuje się ciągłość służby to po okresie 12 mc nabywa się prawa do emerytury wojskowej lub policyjnej(tak tłumaczy to WBE)
 
 
gelerth79 
1


Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 23
Skąd: Pomorze
Wysłany: Wto 06 Lis, 2018   

Przepraszam, że tak sprawę drążę, ale kiedyś mnie samego dotyczyła i inne były tłumaczenia biur emerytalnych. Po pierwsze ciągłość nie ma żadnego znaczenia, no może opócz rocznej pensji, którą otrzymuje się po przynajmniej 15 latach ciągłej służby wojskowej (taki termin nie występuje nigdzie indziej). Tu prawdopodobnie nie będzie ciągłości, ponieważ jeszcze nie widziałem, żeby ktoś rozpoczynał służbę wojskową w święto (w podobnej sytuacji byłem kiedyś 1 dzień w cywilu). Po drugie, zwalniając się z policji z uprawnieniami emerytalnymi i nie składając wniosku do biura emerytalnego, jaki jest status obywatela? Wspomniane wymagane 12 miesięcy też nigdzie nie występuje. Można mieć 14,5 roku służby w MSW i już po pół roku uzyskać prawa do emerytury wojskowej, jeśli ktoś funkcjonariusza z taką wysługą przyjmie. Inną sprawą jest odprawa mieszkaniowa, do której służba w policji chyba się nie liczy, ale tu może to przerabiał i podzieli się wiedzą. Życzę jak najlepiej.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16016
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 06 Lis, 2018   

gelerth79 napisał/a:
Tu prawdopodobnie nie będzie ciągłości, ponieważ jeszcze nie widziałem, żeby ktoś rozpoczynał służbę wojskową w święto (w podobnej sytuacji byłem kiedyś 1 dzień w cywilu).
Nie stanowi to żadnego problemu przy podpisywaniu kontraktu.
gelerth79 napisał/a:
Po drugie, zwalniając się z policji z uprawnieniami emerytalnymi i nie składając wniosku do biura emerytalnego, jaki jest status obywatela?
Bezrobotny.
gelerth79 napisał/a:
Wspomniane wymagane 12 miesięcy też nigdzie nie występuje.
Także się zastanawiałem o co chodzi z tymi miesiącami, ale dałem sobie spokój bo i tak pierwszy kontrakt zawiera się na 24 miesiące z tego co pamiętam.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
gabryskm 
1
zielony obserwator


Wiek: 42
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 32
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 02 Sty, 2019   

Szanowni Państwo nurtuje mnie kwestia czy żołnierzowi służby kontraktowej który otrzymał w 2007 roku pomoc finansową na zakup lokalu mieszkalnego na podstawie przepisów Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2000 r. w sprawie pomocy finansowej na uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Dz.U. 2000 nr 65 poz. 779, będzie przysługiwało prawo do zakwaterowania na podstawie Ustawy o zakwaterowaniu sił Zbrojnych?

Czy powyższe stanowi negatywną przesłankę określoną w art 21 ust 6 ustawy o zakwaterowaniu Sił Zbrojnych do prawa zakwaterowania ?
Dziękuję za pomoc lub skierowanie do właściwej osoby. :gent:
 
 
Żeton 
5
orderly regulation



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 613
Skąd: Żandarmeria
Wysłany: Sro 02 Sty, 2019   

myślę, że tutaj jest pośrednia odpowiedź na Twoje pytanie.

http://www.sejm.gov.pl/Se...sp?key=14779B86

A ogólnie, to raczej będzie lipa. Oczywiście można próbować :)
 
 
gabryskm 
1
zielony obserwator


Wiek: 42
Dołączył: 01 Paź 2007
Posty: 32
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 03 Sty, 2019   

:gent: Bardzo dziękuję "Lypy" nie ma, dla mnie brzmi optymistycznie- ta "sprawa indywidualna" - tym bardziej, że w związku z przeniesieniem z urzędu w SG juz po czasie wypłaty pomocy finansowej, ponownie nabyłem prawo do lokalu mieszkalnego w nowym miejscu pełnienia służby :brawo: i otrzymywałem ekwiwalent za brak lokalu i do czasu przejścia nie korzystałem ponownie z pomocy. Dla niewtajemniczonych pomoc w SG trzeba zwrócić jeżeli odeszło się przed 10 rokiem od jej otrzymania. ( więc jestem dobrej myśli ) poza tym żaden z punktów art. 21 ust. 6 ww. ustawy o ZSZ nie definiuje wykluczenia, po trzymaniu pomocy z SG. Pozdrawiam
 
 
duzers 
1
Pan


Wiek: 38
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd: Kozie dupki
Wysłany: Pią 18 Sty, 2019   

Ja mam pytanie dotyczące ilości norm.
Ile jest naliczanych norm dla małżeństwa bez dzieci?
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13565
Skąd: ---
Wysłany: Pią 18 Sty, 2019   

Dwie. Jeśli jesteś oficerem starszym to trzy.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16016
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 18 Sty, 2019   

2 normy.
http://wam.net.pl/pl/dla-...kulator-odprawy
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
duzers 
1
Pan


Wiek: 38
Dołączył: 20 Kwi 2010
Posty: 10
Skąd: Kozie dupki
Wysłany: Pią 18 Sty, 2019   

Mam rozumieć, że kalkulator Juszczyka źle liczy? Tam przy małżeństwie z zerem dzieci pokazuje 3 normy poniżej starszego oficera.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16016
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 18 Sty, 2019   

Najwidoczniej źle. Nie wiem, nie korzystałem.

Może sugerował się tym
Cytat:
4. Żołnierzowi zawodowemu, który zawarł związek małżeński, przyznaje się dodatkową powierzchnię użytkową podstawową w wysokości jednej normy, jeżeli on i małżonek nie posiadają dzieci.

Albo liczy dla oficerów starszych, o czym wspomniał i.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13565
Skąd: ---
Wysłany: Pią 18 Sty, 2019   

Tak. Masz tak rozumieć.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group