Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Pomocy] Odprawa mieszkaniowa
Opublikował Wiadomość
gandi 
1


Dołączyła: 27 Kwi 2017
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   [Pomocy] Odprawa mieszkaniowa

Szanowni koledzy, może Wam się trafił podobny problem: żołnierz zupełnie nie świadomy że wykupując mieszkanie od jednostki samorządu terytorialnego z udzieloną śmieszną bonifikatą 20%(10,000 zł) nie ma prawa do odprawy mieszkaniowej a ma możliwość odstąpienia od wymienionej bonifikaty i gmina chce tą bonifikatę przyjąć bezprecedensowo gdyż mieszkanie wzięte jest od gminy i do niej raz w roku jest spłacane i nie jest spłacone w całości oraz na tą okoliczność sporządzić notarialnie aneks do aktu notarialnego w którym będzie napisane że zakup mieszkania nastąpił za 100% wartości według operatu szacunkowego lub ceny rynkowej. Czy w związku z powyższym kiedy oddam bonifikatę i będę miał ten aneks będzie mi przysługiwała odprawa? Bardzo Was proszę o opinię w tej sprawie. Pozdrawiam.
_________________
Sprandi
 
 
wojak_1 
2


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 79
Skąd: WP
Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

...z takim problem to bym proponował udać się do radcy prawnego i to dobrego.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 27 Kwi, 2017   

Moim zdaniem w przypadku aneksowania umowy oraz zapłaty 100% wartości zakupionego mieszkania, wszystko sprowadza się do oświadczenia, zresztą zgodnego z prawdą, punktu 5.c). "Wniosku o wypłatę odprawy mieszkaniowej" - "Nie nabyłem ..."
https://amw.com.pl/uploads/aktualnosci/9995/wniosek_o_wyplate_odprawy_mieszkaniowej.pdf
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
gandi 
1


Dołączyła: 27 Kwi 2017
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią 28 Kwi, 2017   

Właśnie szanowni koledzy tak samo myślę i ja. Ponadto każdy WAM (bo dzwoniłem do kilku) ma swoje zdanie na ten temat, jeden radca prawny mówi tak inny inaczej i sam nie wiem jak tą sprawę mam zacząć. Generalnie sprawa jest niecodzienna i wszyscy robią wielkie oczy że nie spotkali się z podobnym przypadkiem. Na razie Serdecznie dziękuję za podzielenie się swoją opinią może ktoś praktycznie przerabiał podobny temat..
_________________
Sprandi
 
 
wojak_1 
2


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 79
Skąd: WP
Wysłany: Sob 29 Kwi, 2017   

-=Alex=- napisał/a:
Moim zdaniem w przypadku aneksowania umowy oraz zapłaty 100% wartości zakupionego mieszkania, wszystko sprowadza się do oświadczenia, zresztą zgodnego z prawdą, punktu 5.c). "Wniosku o wypłatę odprawy mieszkaniowej" - "Nie nabyłem ..."
https://amw.com.pl/uploads/aktualnosci/9995/wniosek_o_wyplate_odprawy_mieszkaniowej.pdf


...czy aby na pewno "..nie nabyłem" może powinno być nabyłem ale się aneksem z tego wycofałem i tu powstaje problem bo jednak fakt nabycia zaistniał. Dlatego też może trzeba z tym będzie iść do sądu.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 29 Kwi, 2017   

wojak_1 napisał/a:
i tu powstaje problem bo jednak fakt nabycia zaistniał.
No właśnie, a jaki fakt nabycia zaistniał ? Zakup z upustem, czy za 100% wartości ? Jaka byłaby czynność dokonana ?

wojak_1 napisał/a:
może powinno być nabyłem ale się aneksem z tego wycofałem
Nie ma takiej opcji we wniosku. ;)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
wojak_1 
2


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2010
Posty: 79
Skąd: WP
Wysłany: Nie 30 Kwi, 2017   

z czystym sumieniem nie może napisać "nie nabyłem", a zresztą oni w tych WAM ach, sorry AMW wędzą lepiej :gent:
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12718
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 02 Maj, 2017   

Pewnie nie obędzie się bez przepuszczenia sprawy przez sąd. Tak jak było z odprawami dla tych, którzy wcześniej zdali mieszkania.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 02 Maj, 2017   

manfred napisał/a:
Pewnie nie obędzie się bez przepuszczenia sprawy przez sąd.
Nie sądzę.
Składa wniosek, w którym zaznacza "Nie nabyłem ..." i nie będzie problemu.

[ Dodano: Wto 02 Maj, 2017 ]
A istnieją w ogóle procedury weryfikacyjne prawdziwych danych ujętych we wniosku ? :efendi2:
Równie dobrze mógłby kupić ze zniżką i zaznaczyć we wniosku "Nie nabyłem ..." i co ? Nic.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12718
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 02 Maj, 2017   

Zależy co pisał w poprzednich wnioskach (o ile takie były). WAM/AMW ma jakiś tam system informatyczny do którego wrzuca dane.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
dodmen 
1


Wiek: 42
Dołączył: 01 Maj 2017
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 03 Maj, 2017   

witam
nie mogę znaleźć odpowiedzi na dręczące mnie niepewności więc się podepnę tutaj..
jak jest z odprawą mieszkaniową dla tych co skorzystali z programu mdm na zakup nowego mieszkania od developera
 
 
gandi 
1


Dołączyła: 27 Kwi 2017
Posty: 3
Skąd: warszawa
Wysłany: Czw 04 Maj, 2017   

Alex nie mógłbym kupić ze zniżką i podać że z taką nie kupiłem bo przy składaniu wniosku o odprawę mieszkaniową muszę przedstawić akt własności a tam będzie napisane zakup z bonifikatą. I po przedstawieniu wniosku nastąpiła by kicha.

[ Dodano: Czw 04 Maj, 2017 ]
Raz jeszcze dziękuję wszystkim zaangażowanym w mój problem, może w końcu znajdziemy odpowiedź która przyda się nie tylko mi. Popytajcie jak możecie kolegów z pracy może ktoś miał podobny problem i opowiedział by jak z niego wybrnął. Pozdrawiam.
_________________
Sprandi
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 04 Maj, 2017   

Biorąc oczywiście pod uwagę hipotetyczną sytuację (którą przedstawiłem w poprzednim poście), po pierwsze z czego wynika to przedstawianie aktu własności, a druga sprawa to uwierz, że można byłoby kupić ze zniżką, zaznaczyć "nie kupiłem" i AMW nie byłoby w stanie tego sprawdzić.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
robkap 
1
robkap


Dołączył: 25 Maj 2017
Posty: 2
Skąd: Koszalin
Wysłany: Czw 25 Maj, 2017   

Witam.
Jestem żołnierzem zawodowym stopniu st.sierż. w W 2007r. zawarłem związek małżeński z pania chor. oboje sluzymy w Koszalinie ale innych JW.

W 2008r. żona wzięła ekwiwalent mieszkaniowy w zamian za rezygnację z kwatery. W tym czasie nie mieliśmy dzieci ale jako przyszłościowe małżeństwo żona otrzymała kwotę na 3 normy, to jest na siebie na mnie i dziecko. W obecnej chwili powróciłem z misji i jestem z żoną w trakcie rozwodu ponieważ dopuściła się zdrady małżeńskiej z młodszym kolegą, szeregowym z pracy.

Proszę o udzielenie mi informacji czy po rozwodzie będzie przysługiwało mi świadczenie mieszkaniowe bądź odprawa mieszkaniowa w przypadku pójścia do cywila, przysługujące żołnierzowi zawodowemu.
Dzieki i pozdrawiam.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15886
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 25 Maj, 2017   

Odprawa mieszkaniowa, nie należy się.
Świadczenie mieszkaniowe, należy, tylko nie wiem, czy nie będzie miało tutaj znaczenie w jakim garnizonie, odprawa mieszkaniowa została wypłacona.
Cytat:
Świadczenie mieszkaniowe nie przysługuje żołnierzowi:
przeniesionemu do rezerwy kadrowej niewykonującemu zadań służbowych
przeniesionemu do dyspozycji zwolnionemu z wykonywania zadań służbowych;
pobierającemu dodatek za rozłąkę i zwrot kosztów przejazdów (…), zwrot kosztów codziennych dojazdów z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby i z powrotem,
wyznaczonemu do pełnienia służby wojskowej poza granicami państwa, korzystającemu z prawa do nieodpłatnego zakwaterowania w lokalu mieszkalnym albo równoważnika pieniężnego na wynajęcie lokalu mieszkalnego.
http://wam.net.pl/pl/dla-...u-przysluguje-1
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group