Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Stevie
Wto 15 Sty, 2019
Min. M. Blaszczak nowym MON
Opublikował Wiadomość
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

A jaki szok i jad na prawicy po odwołaniu Macierewicza :

https://www.tvn24.pl/reak...u,804856,s.html

:gent:
 
 
buntaro 
6
buntaro


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: już z ZER-u
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

AdAm D napisał/a:
Ja w kwestii formalnej.
Czy wobec zamknięcia na 4 spusty wątku "MON za kierownictwa Macierewicza" będzie jeszcze szansa na chociażby próby podsumowania 2 lat rządów Ministra Obiecanek Narodowych?

Miłośnicy Antoniego krytykę jego poczynań zbywali niejednokrotnie twierdzeniami, że za wcześniej jeszcze na ocenę jego rządów, bo z tym trzeba poczekać do ich końca. Nastał zatem jego koniec, póki co, ku memu zaskoczeniu. Co z tym teraz? Chyba ponad połowa kadencji rządu to wystarczający czas na ocenę skuteczności człowieka, który miał podnieść Wojsko Polskie z kolan ;) posprzątać stajnię Augiasza i programy modernizacji armii ruszyć z kopyta?

Może moderatorzy uznają to za OT i wywala mojego posta (nie będę miał o to pretensji), ale na reakcję o zmianie MON-a nie trzeba było długo czekać:
Cytat:
Ze smutkiem można stwierdzić, że zwyciężyła kłamliwa narracja Tomasza Piątka, "Gazety Wyborczej" i TVN. Te środowiska domagały się dymisji Antoniego Macierewicza. Do dymisji byłego już szefa MON dążyli także ludzie związani z WSI, którzy mają wciąż wiele do powiedzenia w życiu publicznym. Absolutnym skandalem jest, że część politycznych elit uwierzyła w tę narrację

http://niezalezna.pl/2136...piatka-gw-i-tvn
_________________
Nie wierzę w niezdementowane informacje - Aleksander Michajłowicz Gorczakow
 
 
drill 
6


Pomógł: 4 razy
Wiek: 59
Dołączył: 26 Lut 2005
Posty: 1096
Skąd: lotnictwo MW
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Niech za cały komentarz posłużą słowa L. Dorna

Dorn o Błaszczaku
 
 
buntaro 
6
buntaro


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: już z ZER-u
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Było wczoraj, jest i dzisiaj:
Cytat:
Piękne pożegnanie Macierewicza ze współpracownikami: Gdybyście odmówili wyjaśnienia tragedii w Smoleńsku to tak, jakbyście zapomnieli o tych spod Monte Cassino i Tobruku

https://twitter.com/RepublikaTV/status/950723293795049472
No i oczywiście to:
Cytat:
Min. @Macierewicz_A wszyscy wiemy, że nie było łatwo sprostać temu wyzwaniu jakim jest stworzenie piątego rodzaju wojsk #WOT.

https://twitter.com/MON_G...w.mon.gov.pl%2F
_________________
Nie wierzę w niezdementowane informacje - Aleksander Michajłowicz Gorczakow
 
 
WILK711 
5


Wiek: 52
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 353
Skąd: PL
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

buntaro napisał/a:
Cytat:
Ze smutkiem można stwierdzić, że zwyciężyła kłamliwa narracja Tomasza Piątka, "Gazety Wyborczej" i TVN. Te środowiska domagały się dymisji Antoniego Macierewicza. Do dymisji byłego już szefa MON dążyli także ludzie związani z WSI, którzy mają wciąż wiele do powiedzenia w życiu publicznym. Absolutnym skandalem jest, że część politycznych elit uwierzyła w tę narrację

http://niezalezna.pl/2136...piatka-gw-i-tvn


Jest więcej :

https://www.msn.com/pl-pl...ocid=spartanntp

https://www.dorzeczy.pl/k...cierewicza.html
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2309
Skąd: z granicy
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

maciejko napisał/a:
Ja się pytam co z Panią rzecznik od szybkich awansów?
:gent:


No nie wiem ;) ,wg wzorców z MSWiA to teraz awanse w armii mogą być co kwartał - vide KGSG - generał SG - z kapitana na generała brygady - 17 miesięcy.

No i jeszcze jedno - jak będzie chciał przenosić wzorce z MSWiA - to wszyscy zaczynający służbę za PRL-u do cywila - vide przykład milicjantopolicjantów.
No i najważniejsza rzecz - stworzy nową komórkę - "Nadbiuro" do kontroli wszystkich wojskowych.
 
 
archibald 
6
archibald


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1524
Skąd: z dala
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

zielony1 napisał/a:
wszyscy zaczynający służbę za PRL-u do cywila


Z dnia na dzień tak się nie da dopóki wdrożony cykl produkcyjny jeszcze nie dal rezultatów

Cytat:
Jeszcze do niedawna w trzech wojskowych akademiach oraz dęblińskiej szkole „orląt” studiowało 2100 podchorążych, w tym roku akademickim - 2586, a od października 2017 r. na kierunkach wojskowych naukę rozpocznie ok. 3300 kandydatów na żołnierzy zawodowych. W roku akademickim 2018/2019, studiować będzie ok. 4000 podchorążych.


Za trzy, cztery lata owszem
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Nowemu MON-owi wypada życzyć powodzenia, mądrości i wytrwałości.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

buntaro napisał/a:
Cytat:
Ze smutkiem można stwierdzić, że zwyciężyła kłamliwa narracja Tomasza Piątka, "Gazety Wyborczej" i TVN. Te środowiska domagały się dymisji Antoniego Macierewicza. Do dymisji byłego już szefa MON dążyli także ludzie związani z WSI, którzy mają wciąż wiele do powiedzenia w życiu publicznym. Absolutnym skandalem jest, że część politycznych elit uwierzyła w tę narrację


To znów zabieg odwrócenia uwagi od aspektów merytorycznej oceny A. Macierewicza, sprowadzenie na kwestie poruszone przez T. Piątka. Dobre dla wiernych czytelników.

drill napisał/a:
Niech za cały komentarz posłużą słowa L. Dorna


Słowa o deficycie niestosowne.

buntaro napisał/a:
Cytat:
Piękne pożegnanie Macierewicza ze współpracownikami: Gdybyście odmówili wyjaśnienia tragedii w Smoleńsku to tak, jakbyście zapomnieli o tych spod Monte Cassino i Tobruku


Ten styl i sposób komunikacji akurat u A. Macierewicza oceniam negatywnie. Dostrzegając nie raz pozytywy.

WILK711 napisał/a:

https://www.msn.com/pl-pl...ocid=spartanntp

https://www.dorzeczy.pl/k...cierewicza.html


T. Sakiewicz sporo przytył. Ciekawe jak duży wpływ miała na to dotacja z Ministerstwa Środowiska.

Oceny A.Macierewicza już się pojawiły, te wyważone. I w słowach T.Dmitruka na DZ czy na Defence24.pl więc nie wiem czy sens jest je powielać.

AM bez wątpienia próbował nawiązać walkę z problemami, twardo weryfikowały się jak było widać jego wyobrażenia o resorcie, były rzeczy które można było ocenić pozytywnie, były zdecydowanie negatywne.

Wisła, Orka, Homar - niepodpisane, a więc nie był MONem przełomu. Acz pytanie jak wiele roboty było realną podwaliną ew. zmian.
 
 
markii 
5


Dołączył: 02 Lip 2010
Posty: 315
Skąd: otwock
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Dajmy mu szansę. Mam nadzieję, że nie weźmie ze sobą Zielińskiego - tego od konfetti. A żołnierze nie mają co narzekać karuzela stanowisk właśnie ruszyła; ci co szybko wcześniej awansowali teraz mogą iść na dobre emerytury a ci co czekali na awans za chwilę się doczekają . Pani rzecznik ma jeszcze drugą funkcję coś chyba od dyskryminacji kobiet :zly4: tak, że nie musi już rzecznikować. Po za tym na pewno poprzedni MON nie zapomniał "o swoich" i pewnie jak już wiedział o tym, że odchodzi to "maszynka awansów" przez ostatnie kilka dni grzała się do czerwoności; rozkazy pewnie w drodze .
A nowy MON ma na prawdę trudne zadanie; to co się dało rozdać poprzednik rozdał . Co co dało się obiecać, poprzednik obiecał . Oczekiwania co do nowych kontraktów zbrojeniowych są rozdmuchane po gwiazdy. Za chwilę zacznie się realizacja niektórych zaliczkowych zamówień a z wykonaniem może być różnie. W przyszłym roku pierwsi szeregowi nabywają prawa emerytalne i trudno mi sobie wyobrazić , że będą dalej chcieli służyć ; wezmą co swoje a to nowy wydatek w budżecie MON . Mimo to trzymam kciuki dla nas, dla Polski :viktoria: Najważniejsi będą doradcy ....
A poprzedni MON w mojej ocenie dostał teraz od Prezesa jedno, jedyne zadanie wyjaśnić Smoleńsk !. Podpadł Prezesowi Misiewiczem, chęcią ujawnienia aneksu do raportu WSI i właśnie brakiem postępów w wyjaśnianiu Smoleńska . Prezes to inteligenty człowiek i to co lud kupował w mediach to za mało . Przed wyborami nie wróci ( zostanie schowany), co najwyżej po w 2019 r. może się znowu objawić .
 
 
WILK711 
5


Wiek: 52
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 353
Skąd: PL
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

zielony1 napisał/a:
-
No i jeszcze jedno - jak będzie chciał przenosić wzorce z MSWiA - to wszyscy zaczynający służbę za PRL-u do cywila - vide przykład milicjantopolicjantów.

Wtedy zostałoby paru generałów (nawet "paru" nie jestem pewien) i pewnie kilkudziesięciu pułkowników, z czego większość rzeczników prasowych ;)
Za wcześnie pisać o MON za ministra Błaszczaka. Nie milkną echa odwołania ministra Macierewicza. Ciekawa jest m.in. ta wypowiedź :
Cytat:
"Panom Ministrom Janowi SZYSZKO,Witoldowi WASZCZYKOWSKIEMU i niezłomnemu Antoniemu MACIEREWICZOWI,których -niestety- służby i lewactwo znowu pokonały,za ich służbę Polsce,moi Wyborcy i ja -DZIĘKUJEMY ! Czekamy na Wasz powrót do służby Naszej Ojczyźnie...." – napisała Pawłowicz na Facebooku.
https://www.dorzeczy.pl/

I czy to się tutaj wam spodoba, czy nie, spora część elektoratu prawicowego myśli podobnie, o czym w linkach, które zapodałem we wcześniejszym poście. Za dwa lata wybory, Za niecały rok samorządowe. Mimo wszystko chyba jednak wszystko zostało w PIS dobrze policzone, stąd dla zrównoważenia nominacje profesorów na ministrów. Tylko czy aby na pewno dobrze?
Ciekawe jakie teraz będą relacje BBN - MON. Szału się nie spodziewam.
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Póki co te dymisje to jak dwa mocne sierpowe w i tak już ledwo zipiącą opozycję.

Skończy się to bryndzlowanie Antonim i Szyszką.

Myślę że Prezes posłał opozycję po raz pierwszy na deski i jest liczenie... wybory samorządowe będą kolejnym sprawdzianem.

Dobry krok ze zmianami.

Co do MON to myślę że gorzej już chyba być nie może, oby Błaszczak miał trochę odwagi i np. anulował niektóre bzdury które miały być forsowane (np. przywracanie stopni z II RP).
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

Muszę przyznać się że jestem totalnie zaskoczony dzisiejszą dymisją. Pisałem i uważałem że będzie inaczej. Myliłem się.
gathern napisał/a:
Póki co te dymisje to jak dwa mocne sierpowe w i tak już ledwo zipiącą opozycję

W opozycję? Przede wszystkim w elektorat PiSu. Chyba nie widziałeś ile dziś na TT rozlano łez i napisano o zdradzie odnośnie dymisji Macierewicza.
Jeśli ktoś był na TT uważany za bota to dziś był najlepszy moment weryfikacji. Bo bot by zachwalał decyzję PiSu niezależnie od tego jaka by nie była. A tu klops. "Zdrada" to było najczęstsze słowo - i to niemalże bezpośrednio w stronę Jarosława Kaczyńskiego kierowane.

[ Dodano: Wto 09 Sty, 2018 ]
markii napisał/a:
Prezes to inteligenty człowiek i to co lud kupował w mediach to za mało . Przed wyborami nie wróci ( zostanie schowany), co najwyżej po w 2019 r. może się znowu objawić .

Moim zdaniem nie zniknie. Chodziły słuchy o marszałku sejmu. A więc teoretycznie awans.
Najpewniej zdecydowała nieprzejednana postawa Prezydenta wobec MONa. To był jeden z większych politycznych błędów MONa: zadzierać z Prezydentem. No cóż. Pycha poprzedza upadek.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2309
Skąd: z granicy
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

beryl73 napisał/a:
Nowemu MON-owi wypada życzyć powodzenia, mądrości i wytrwałości.


Ten Gość trafnie ocenił 1,5 roku rządów Błaszczaka i jego zastępców w MSWiA.


https://www.youtube.com/watch?v=BU8ROQJ8lKQ
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 09 Sty, 2018   

maciejko napisał/a:
A jaki szok i jad na prawicy po odwołaniu Macierewicza :

Tak. Bo jak prawica, nawet udawana napisze:
Cytat:
Już nie zagłosuję na tego prezydenta (http://www.tvn24.pl)

To już jest jad.
A jak lewica napisze:
http://demotywatory.pl/43...taty-feministek
Cytat:
Proporcja mężczyzn musi zostać zredukowana i utrzymana na poziomie w przybliżeniu 10% rasy ludzkiej”

Albo coś o aborcji.
To jest to jedynie obrona :lol: ew. wyrażenie opinii. :lol:
A szok i owszem był. Bo ten cios wyszedł przecież z prawicy. Lewica nokautuje jedynie siebie, i niemal codziennie, tak więc o szoku nie może być mowy.
Ostatnio zmieniony przez thikim Wto 09 Sty, 2018, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group