Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Stevie
Wto 15 Sty, 2019
Min. M. Blaszczak nowym MON
Opublikował Wiadomość
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pon 14 Sty, 2019   

Papla napisał/a:

1. Facet nie chcial podac ceny, za to chcial wiedziec ile placimy za np. Cisco

"Trzeba opuścić ale po co frajerować"

thikim napisał/a:
Papla napisał/a:
2. Facet nie chcial nawet rozmawiac o cenie, bowiem jak stwierdzil - Huawei nigdy nie przegralo kontraktu na podstawie ceny. Co to oznacza?

Całkiem możliwe. Chiński rząd wspiera swoje firmy dość mocno. Prezentacje na targach opłaca rząd a nie firma.
Generalnie prowadzi to do tego że chińska firma działa jak w raju podatkowym jeśli rząd uważa jej działalność za wsparcie chińskiej ekspansji. Stąd firmy z innych stron świata nie mają szans.


Nowoczesna intepretacja i realizacja nauk SunTzu?
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 14 Sty, 2019   

Tymczasem nasze ministerstwo od lat ćwiczy scenariusz: wróg ze wschodu wdziera się w głąb kraju żeby ponieść klęskę w wyniku bohaterskiego kontrataku :lol:
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pon 14 Sty, 2019   

A tak...tak...

Przynajmniej na teatrze politycznym pan Antoni ten scenariusz zrealizował. Brawurowo natarł słownie na Chińczyków aby wróg nie wdarł się do Europy. Jego prawa ręka pan Bartłomiej zajmował się walką dezinformacji z dezinformacją oraz infiltrował wschodnie klubowe białostockie rubieże polskiej moralności. Jak głęboka infiltracja czy inflirtacja nie wiemy...Taktyk tez nie poznamy. Czy z otwartą przyłbicą czy może od tyłu zaszedł..

Ostatecznie w bohaterskim kontrataku poległ - a to biorąc pod uwagę naszych polityków jest niebywałe. No przynajmniej poległ w sondażach.

Jako dobry element należy wskazać stały kontakt z dowództwem w Toruniu. No bo to Ojciec Dyrektor dowodził a nie Prezes. A już jego łącznikowy kierowca pan Kazimierz dokonywał czynów niebywałych. Walczył nawet z własnym brakiem umiejętności jazdy w kolumnie...
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Wto 15 Sty, 2019   

Papla napisał/a:
gathern bede grzeczny, bo nie chce, zeby zamienilo sie to w licytacje kto jest lepszy wie wiecej itd..

Juniper to bardzo dobry sprzet. Cala reszta tego, co mowisz, nie ma wiekszego pokrycia w faktach, a juz szczegolnie "problemy" z integracja roznych producentow, to opowiesci watpliwych "fachowcow od aj-ti", a stwierdzenie, ze Fortinet to "rewelacja" tylko potwierdza moja opinie.


No ciekawe...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Glencore

Mówi Ci to coś ? Pewnie nie. Ale spora firemka. Zgadnij dlaczego używają FortiNeta mimo że stać ich na dowolnego innego producenta ? :lol: Mam kolegę który u nich pracuje w Szwajcarii i robią na FortiNetach.

Co do Cisco to chyba się nie zrozumieliśmy, bo ja nie napisałem że się nie da, ale chyba rozumiesz co znaczy pojęcie "vendor locking", i dobrze wiesz że Cisco to stosuje !

Więc kolego, "fachowcem" to chyba jesteś Ty.

Naprawdę co do FortiNeta to już nie rozumiem skąd Twoje "podniecenie" poszło, skoro Forti jest na równi z udziałem rynku z CheckPointem (który nomen omen jest Mercedesem w tej działce, ale drogim).
https://www.statista.com/...are-by-vendors/
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Wto 15 Sty, 2019   

Papla napisał/a:
gathern i znowu bede grzeczny, bo trzeba byc :)

no widzisz... ty masz kolege, w pieknej Szwajcarii, w duzej firmie, ktory ci powiedzial, ze ... :) , niech zgadne, pewnie on takze podejmowal decyzje kupna prawda? :cool: ja biedny nie potrzebuje "kolegi", zeby wiedziec, no bo nie jestem "fachowcem"

A jak checkpoint jest mercedesem, to fortinet jest... no powiedzmy moskwiczem. Tez cie dowiezie z miejsca na miejsce, nawet wygodnie, ale mercedesem nie jest (ani zadna 'rewelacja').

Naprawde chcesz sie licytowac i uzywasz do tego kolegi? :-o


Kolega nie wybierał, kolega przyszedł i to już było, poza tym Glencore to korporacja globalna, więc on tam jest tylko trybikiem.

W każdym razie pisząc o FortiNecie "Moskwicz" upewniłeś mnie tylko że nie jesteś na bieżąco :)

FortiNet w ciągu kilku lat przejął ok 5% tortu, gdzie Cisco straciło. Checkpoint jest na stabilnym poziomie.

Jest oczywiście też Palo Alto, które co ciekawe mam w domu (PA-200), "wygrałem" na szkoleniu.

I o ile Palo Alto też jest uważane za dobry produkt, ale są drogie. To pisanie "Moskwicz" o FortiNecie który ma ok.10% rynku to jest generalnie mówiąc ... kolego nie potrafisz się przyznać że strzeliłeś gafę ;)
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Wto 15 Sty, 2019   

Parę rzutów oka, Gartners Magic Quadrant i jeden Forester Research w stosownych latach co na szybko znalazłem:

1. Obszar: Data Center Networking (sieci centrów danych), rok 2017



Pochodzi z bloga: https://www.bigswitch.com...a-big-milestone

2. Obszar: Wired and Wireless Lan Infrastructure (kablowa i radiowa infrastruktura sieciowa), 2018



Pochodzi z:
https://blogs.cisco.com/wireless/cisco-leader-gartner-magic-quadrant-wired-wireless-infrastructure

3. Obszar: Enterprise Network Firewalls (zapory sieciowe), 2018



Pochodzi z:
https://researchcenter.paloaltonetworks.com/2018/10/palo-alto-networks-seven-time-gartner-magic-quadrant-leader/

4. Obszar: Data Center Networkig, Forrester Reseach, 2018



Pochodzi z:

https://www.juniper.net/u...working-leader/

Miesiące już pomijałem ale można sobie poszukać. Jak prezentują się gracze względem szerokości oferty i zdobytego rynku ( w uproszczeniu bo w skład wchodzi ileś czynników).
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Wto 15 Sty, 2019   

Kolego, takich bzdetów jak Twoje to dawno nie czytałem. U mnie w firmie kupowaliśmy klaster (2 szt) FortiGate FG-501E, i w przeliczeniu 2 szt. wyszły ok. 45 tys. PLN. Czyli jakieś 22,5 tys. PLN sztuka. Goły sprzęt bez wsparcia i funkcji, które dodatkowo płaciliśmy jeszcze. (dodam że ta cena jest po odpowiednim rabacie).

Co do logów to Ty albo nie pracowałeś z fortinetem albo mnie tu trollujesz, bo jest coś takiego jak Forti Analyzer i wszystkie te funkcjonalności są.

Kończę z Tobą dyskusję bo albo jesteś jakimś zacofańcem który dawno nie pracował z różnymi vendorami, albo mnie po prostu tu zwyczajnie próbujesz zdyskredytować, ale problem w tym że każdy kto to przeczyta, uzna po prostu że nie masz pojęcia co piszesz.

PS. za 5000 zł to sobie kupiliśmy owszem FG-61E te małe do biura, bo tam nic więcej nie potrzeba.

Nawet w wykresie ToMac'a FortiNet jest w grupie Leaders.

Ale "papla" wie lepiej, wiadomo, "polski spec". Firma 10% rynku jest Moskwiczem. No idiota.
O nie. Tak się bawić nie będziemy. Ukarałem na tym forum :D mederatora :D za nazwanie idiotą innego użytkownika to tym bardziej ukaram użytkownika za taki czyn. Za brak szacunku do interlokutora pasek ode mnie.
Gecko
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Wto 15 Sty, 2019   

Różne organizacje mają różne potrzeby, stąd kombinacja sprzętu, wolumen czy oprogramowanie w innej cenie może być optymalne.

Firmy nawet nasze krajowe na owczym pędzie osądów a nie wnikliwego dopasowania plus wizja rozwoju traciły miliony. Czasem ciążą specjaliści których nawet dla lepszego sprzętu i softu się nie pozyska itp.

Widziałem jak parują miliony. A liczy się dobre obadanie potrzeb, wizja rozwoju, jakie są rozwiązania dostępne, jak rozwija się firma dostawcy (a np. z dynamicznie pokazanego Gartnera można było odczytać że firma jedzie na agresywnej sprzedaży a panowie handlowcy tumanią) i tak dalej.

Ale biednego pracowitego analityka się ignoruje to się płaci frycowe...

A tak nawiasem patrząc na te obrazki widać, dlaczego się boją Huaweia. No to mi się skojarzyła piosenka Maryli Rodowicz, parafrazuję fragment:

"Dwóch pasażerów pociąg wiózł, od Huawei do Syracuse"

:)

Mam nadzieję że w Syracuse coś tam sieciowego produkują :)

https://www.tekstowo.pl/p...a_wagonowa.html
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 15 Sty, 2019   

Założyciel Huawei:
Cytat:
Trump jest wielki

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/zalozyciel-huawei-broni-huawei-przed-oskarzeniami-o-szpiegostwo/rybk3gx
:lol:
Ja powiem tak. Można to było załatwić po cichu. Powiedzieć: Panowie, wpadliście. Możemy na to przymknąć oko ale nie za darmo.
Alternatywą jest to że zrobi się afera mogąca mieć wpływ na pół świata.
No to nasi zrobili aferę :)
Wniosek dla świata: Polacy są nieobliczalni. Mogą podpalić cały świat jak tylko się im ego urazi.
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6055
Skąd: z nikąd
Wysłany: Wto 15 Sty, 2019   

A ja się czasem zastanawiam czy nie najlepszym rozwiązaniem byłoby aby produkować w pełni krajowe komputery klasy pc/laptopy - do pracy biurowej + inne urządzenia - tylko na potrzeby wyposażenie w nie administracji...
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Wto 15 Sty, 2019   

Troszku tak...

thikim napisał/a:

Wniosek dla świata: Polacy są nieobliczalni. Mogą podpalić cały świat jak tylko się im ego urazi.


Troszku tak...
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 15 Sty, 2019   

Cytat:
Nieoficjalnie: ambasada Iranu przestała wydawać wizy polskim obywatelom w odpowiedzi na planowaną konferencję bliskowschodnią


https://mobile.twitter.com/WitoldRPL/status/1085186621119463430?fbclid=IwAR0k2JiVtaN-Cm53Y2rr1uDtfNL9h97_LZALSXvaVxHVoKMSkGO552xLQaM

Cytat:
Biuro Podróży Bezkresy z Warszawy poinformowało oficjalnie, że zawiesza "sprzedaż wyjazdów do Iranu gdyż wydawanie wiz zostało wstrzymane dla Polaków do odwołania."


Całe szczęście, że nie mamy wiz do organizatora imprezy.... A nie, czekaj...

:gent:
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Wto 15 Sty, 2019   

Cóż. Za głęboki pivot przyprawiony fanatyczno-ogłupiałą retoryką w wydaniu największego rumaka. Nie zmienia to postaci rzeczy, że poprzednicy ulegali europejskiej cywilizacyjnej geriatrii - a piszę w kontekście obrony narodowej. A to na tle a może przede wszystkim na tle strefy zgniotu hegemona i challengera i byłego chudszego już wielkiego brata, który jednak zachował ostre pazury. A na koniec odsunięte interesy hegemona vs nasze tam interesy i historyczna życzliwość itp.
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 15 Sty, 2019   

No tak, ale teraz w Polsce dostawców energii, ceny leków czy jak mamy postępować z przewoźnikami ustala ambasador.

Tyle, że amerykański.

:gent:
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Wto 15 Sty, 2019   

W zamian za dostawę tzw. imigrantów (bo nie żeby o nich nie dbać na miejscu) i podobne jak triki z przemysłem zbrojeniowym. Czasy trudne, pisałem to i że niech się elity otrząsną, łącznie z filozofem Adamem bo naprawdę nie miejsce na stare sztuczki.

Więcej J.Gowina w PiS (a mniej p. Antoniego), więcej T.Siemoniaka w PO (a mniej p. Grzegorza) i cały czas - obronność ponad podziałami politycznymi.

Odpolitycznić obronność. Mniej przygłupich desantów w spółkach zbrojeniowych. Albo niech siedzą w kącie przy automacie do kawy.

Najzdolniejszych wojskowych - emerytów czy nie, słusznych niesłusznych - do poważnej konstruktywnej debaty. Oficjalnej, czy tajnej.

A pan Jacek z TV - wylot natychmiastowy. A nie koziołek p. Rachoń.

No i dyplomacja także wyższy poziom.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group