Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uposażenie - komu więcej, komu mniej?
Opublikował Wiadomość
MDS 
7


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 2760
Wysłany: Pon 29 Lip, 2019   

I dwie następne. Paliwa i warzyw.
 
 
bodzio1973 
5
29 lat 5 m-cy



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 797
Skąd: KILLER TANKS
Wysłany: Pon 29 Lip, 2019   

jpa napisał/a:
Witam, w planach podobno podwyżki od 01.01.2020. Na juszczyku jakiś niewielki wzrost od 10.2019. Czy to oznacza, że czekają nas dwie podwyżki? Byłbym wdzięczny gdyby ktoś pomógł mi to ogarnąć :viktoria:


Jak pisano wcześniej obniżenie podatku z 18% do 17% będzie skutkowało "podwyżką"- dlatego na juszczyku jest nieznaczny wzrost.
:gent:
_________________
"Miłość Ojczyzny Naszym Prawem"
 
 
jpa 
1


Dołączył: 27 Lip 2019
Posty: 7
Skąd: Koszalin
Wysłany: Pon 29 Lip, 2019   

@bodzio1973: Dziękuję za merytoryczną odpowiedź :gent:
 
 
czołgista z SP 
1


Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 1
Skąd: nie wiem
Wysłany: Pon 29 Lip, 2019   

jpa napisał/a:
Witam, w planach podobno podwyżki od 01.01.2020. Na juszczyku jakiś niewielki wzrost od 10.2019. Czy to oznacza, że czekają nas dwie podwyżki? Byłbym wdzięczny gdyby ktoś pomógł mi to ogarnąć :viktoria:


Czasami wystarczy poświęcić trochę więcej czasu na przeczytaniu informacji zawartych na stronie.
To świadczy o tym jak wybiórczo czytamy i analizujemy wyświetlane informacje. Wiem, wiem, lenistwo i lepiej korzystać z pomocy innych.

No dobrze podpowiem. Wystarczy przeczytać tekst nad kalkulatorem (tekst który jest pogrubiony).
 
 
Xoxo 
1


Dołączył: 26 Sie 2019
Posty: 2
Skąd: Slask
Wysłany: Czw 29 Sie, 2019   

Ja slyszalem o planach podwyższenia stawki za klase specjalisty o okolo 400 pln.
 
 
Sebastian437 
2


Dołączył: 10 Sie 2019
Posty: 70
Skąd: Podlasie
Wysłany: Czw 29 Sie, 2019   

Xoxo napisał/a:
Ja slyszalem o planach podwyższenia stawki za klase specjalisty o okolo 400 pln.

A ja słyszałem że jutro popada deszcz hahahaha😂
 
 
C1CHY 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 01 Kwi 2019
Posty: 309
Skąd: Jesteś?
Wysłany: Czw 29 Sie, 2019   

Szeregowym jeszcze z 6-7 stówek, może nie będzie wtedy braków :cool:
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 29 Sie, 2019   

Xoxo napisał/a:
Ja slyszalem o planach podwyższenia stawki za klase specjalisty o okolo 400 pln.

System dodatków w wojsku jest do gruntownej reformy jeśli wojsko chce mieć specjalistów. Ale może nie chce :)
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
gregorcr 
5


Wiek: 48
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 325
Skąd: pomorze
Wysłany: Pon 16 Wrz, 2019   

Więcej ale nie wiele więcej...
https://portal-mundurowy.pl/index.php/art/item/10357-beda-podwyzki-dla-zolnierzy-i-funkcjonariuszy-po-odmrozeniu-kwoty-bazowej-w-2020-r
_________________
gregor
 
 
stratos37 
4
autor37


Wiek: 47
Dołączył: 06 Gru 2009
Posty: 240
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon 16 Wrz, 2019   

Fajnie.
_________________
autor
 
 
Piter71 
1


Dołączył: 16 Wrz 2019
Posty: 9
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 16 Wrz, 2019   

Czy żołnierz odchodzący z 31.01.2020 łapie się na podwyżki ?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16016
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 16 Wrz, 2019   

Jak będzie, to tak.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
sarenka37 
1


Dołączyła: 02 Sty 2019
Posty: 11
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 16 Wrz, 2019   

Tak, jak najbardziej.

[ Dodano: Pon 16 Wrz, 2019 ]
Jeżeli będzie podwyżka, czy obejmie słuchaczy szkół wojskowych ?
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13765
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Pon 16 Wrz, 2019   

Raczej nie otrzymasz odpowiedzi.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1825
Skąd: JW ****
Wysłany: Pon 16 Wrz, 2019   

Soldat511 napisał/a:
Szeregowym powinni dawać najwięcej, bo tam brakuje ludzi :)


Szeregowy na pierwszym kontrakcie jako okres próbny nie powinien dostawać więcej niż minimalna krajowa.

I nie mówię tego, bo jak niektórzy mi zarzucają mam syndrom Stephena z Django. Ale po prostu widzę jaki to eneserowski narybek milenialsów do wojska przychodzi.
Potem po drugim kontrakcie po odsiewie można znacząco zwiększyć uposażenie dla szeregowego. Z tym że to uposażenie powinno zależeć od tego, czy to żołnierz funkcji prostych czy specjalista. (drażni mnie już marudzenie żołnierza, który oprócz swojego beryla nie ma nic na stanie a ciężko mu wykonywać proste prace gospodarcze czy siedzieć na zajęciach teoretycznych na świetlicy).
Kolejna sprawa. Przeskoki między korpusami i podkorpusami(grupami U) powinny być znaczące. Największy przeskok między szeregowymi a podoficerami młodszymi( o 1/2 uposażenia) Trzeba to wszystko powiększać o ułamki nie o kwoty.
Tylko dzięki takiej marchewce można (w czasie P) zwiększyć prestiż służby i podnieść znacząco wymagania a dzięki temu i jakość żołnierzy.

Zobaczmy jak to wyglądało w IIRP. patrzcie na różnice nie kwoty.



Dla porównania w cywilu:
Cytat:
Z danych z Małego Rocznika Statystycznego 1939 wynika, iż przeciętne zarobki miesięczne w 1935 r.1 robotników objętych ubezpieczeniem emerytalnym w ZUS, wynosiły: dla mężczyzn 102,77 zł, a dla kobiet już tylko 53,32 zł. Przy tym kobiety pracowały w roku przeciętnie 4 tygodnie więcej niż mężczyźni. Generalnie spora różnica zarobków kobiet i mężczyzn dotyczyła każdego zawodu. Panowie po prostu zarabiali dużo więcej bez względu na profesję.

Wśród robotników najwięcej zarabiali ci zatrudnieni w hutnictwie i przemyśle metalowym, później w górnictwie i kamieniołomach oraz przemyśle włókienniczym. Najmniej płacono pracownikom przemysłu drzewnego oraz służbie i dozorcom domowym. Jeszcze mniej zarabiali robotnicy rolni, którzy za dniówkę otrzymywali 1,7 zł, co daje miesięcznie ok. 36,55 zł.2

Według danych pochodzących ze Statystyki Pracy (Rocznik XVII, Zeszyt 4, 1938) robotnicy zatrudnieni w kopalniach węgla kamiennego otrzymywali przeciętnie wynagrodzenie miesięczne wynosząc 193,37 zł, w tym górnicy pracujący pod ziemią zarabiali średnio 246,17 zł,

Natomiast przeciętna płaca robotników w hutach żelaza wynosiła 234,22 zł. Najwięcej, bo średnio 261,01 zł otrzymywali pracujący przy wielkich piecach.

Mniej zarabiali pracownicy zatrudnieni w kopalniach ropy naftowej, gazu ziemnego i zakładach pomocniczych. Średnio pracownik tych zakładów otrzymywał miesięcznie 184,70 zł.

Pracownicy umysłowi

Natomiast na podstawie Małego Rocznika Statystycznego 1939 wiemy, że przeciętny zarobek miesięczny pracownika umysłowego objętego ubezpieczeniem emerytalnym w ZUS, wynosił w 1935 r. 280,50 zł dla mężczyzny i 170,80 zł dla kobiety.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group