Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Misja
Opublikował Wiadomość
Sierżant2018 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Maj 2018
Posty: 201
Skąd: Z nienacka
Wysłany: Czw 25 Paź, 2018   

Tytan jeśli dca mojej jednostki nie będzie chciał, żebym pojechał to nie pojadę - chyba jasne?
A starać się o wyjazd, robić powoli eksternistycznie angielski w ramach samokształcenia i zbierania przydatnych kwitów to raczej nic złego.
Zapytałem, otrzymałem odpowiedzi od ludzi będących w temacie. To, że Tobie się nie spodoba nic zaczynając od faktu, że śmiem pytać było jasne już przed zadaniem pytania.
 
 
Tytan w dresie 
5


Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 483
Skąd: stąd
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

A Tobie się osoby nie pomyliły? Gdybyś poczytał posty dokładniej i ze zrozumieniem, to widziałbyś, że trzymam twoją stronę, a atakuje Cię Rzecznik.
Napisałem wyraźnie, że masz szanse wyjechać.

W patrolu byłeś tym od pisania? :cool:
 
 
Sierżant2018 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Maj 2018
Posty: 201
Skąd: Z nienacka
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

Przepraszam. Rzeczywiście pomyliłem Cię z Rzecznikiem.
Ja w patrolu byłem tym, który pilnował naukowców😁
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 57
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

Sierżant2018, pytałeś o obserwatorów. Sądząc po nicku raczej nie masz szans bo na obserwatora UN/EU co najmniej kpt. z 3333. Ale możesz się ubiegać o etaty w NATO, nie tylko misje.
 
 
Sierżant2018 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Maj 2018
Posty: 201
Skąd: Z nienacka
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

Dziękuje. Czytałem kiedyś, że obserwatorzy to w wojsku tylko oficerowie. Podejrzewam, że i w Policji by tak było, gdyby zdołali zebrac tylu oficerów mówiących po angielsku i mających ochotę wyjechać na rok do Liberii czy innego wesołego kraju.

Zacznę od j.angielskiego, muszę swoje umiejętności poprzeć honorowanym przez armię kwitem. Z tego, co przeglądam przykładowe testy i egzaminy, to 2222 powinienem zdobyć bez żadnych problemów, trójka też jest w moim zasięgu.

W jakiej formie i do kogo wnieść o egzamin eksternistyczny? Przepraszam za pytania o oczywistości, ale w poprzedniej (w sumie jeszcze obecnej) służbie nie spotkałem się z niczym takim.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15960
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

Sierżant2018 napisał/a:
W jakiej formie i do kogo wnieść o egzamin eksternistyczny?
DECYZJA Nr 251/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 26 czerwca 2015 r. w sprawie kształcenia i egzaminowania ze znajomości języków obcych w resorcie obrony narodowej.

Sierżant2018 napisał/a:
Czytałem kiedyś, że obserwatorzy to w wojsku tylko oficerowie.
Cytat:
6. Obserwatorzy wojskowi-wymagania
Szczegółowe wymagania zależą od rodzaju misji obserwacyjnej. W przypadku ONZ obserwatorem wojskowym może zostać żołnierz pełniący służbę stałą przez co najmniej pięć lat, w stopniu kapitan- major, z odpowiednią znajomością języka angielskiego i w odpowiednim stanie zdrowia, które zostanie zweryfikowane przez wojskową komisję lekarska. Unia Europejska w odróżnieniu od ONZ, nie stawia ograniczeń wiekowych, ani wymagań związanych z posiadaniem stopnia wojskowego.
Więcej:
Szczegółowe informacje dotyczące zasad naboru, jak i specyfiki służby w charakterze obserwatora wojskowego zawarte zostały w niezbędniku nr 10/2010 do „Polski Zbrojnej” nr 48 z 28 listopada 2010 w dziale „jak zostać obserwatorem”.
http://archiwalny.mon.gov.../331/LG_160_258
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Sierżant2018 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Maj 2018
Posty: 201
Skąd: Z nienacka
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

Dziękuję za podrzucenie przepisów.
Jak się okazuje nie jest prawdą, że muszę po kolei robić poziom 1, 2 i 3.

Pytanie do zorientowanych - lepiej zrobić "na pewniaka" 2222 i później myśleć o trójeczce czy od razu uderzać w poziom 3?

Absolutnie nie obawiam się części egzaminu związanej ze słuchaniem i czytaniem, natomiast pisanie i mówienie - tu dużo zależy od komisji. Wiem, że nie jestem native speakerem i na pewno robię różne błędy. Nie utrudniają mi one porozumiewania się z obcokrajowcami jednakże nie wiem, jakiego poziomu puryzmu językowego oczekuje komisja...
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15960
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

Zmiany w decyzji
Cytat:
§ 1. W decyzji Nr 251/MON Ministra O brony Narodowej z dnia 26 czerwca 2015 r. w sprawie kształcenia i egzaminowania ze znajomości języków obcych w resorcie obrony narodowej (Dz. Urz. Min. Obr. Nar. poz. 193) pkt 23 otrzymuje brzmienie:
„23. W razie negatywnego wyniku którejkolwiek ze zdawanych sprawności językowych, ponowny egzamin na tym samym poziomie nie może odbyć się przed upływem trzech miesięcy od dnia egzaminu, z wyjątkiem kandydatów na żołnierzy zawodowych oraz żołnierzy zawodowych pełniących służbę w międzynarodowych strukturach wojskowych.”.

http://www.dz.urz.mon.gov...3_dec_Nr_65.pdf
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Sierżant2018 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Maj 2018
Posty: 201
Skąd: Z nienacka
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

Czyli jak rozumiem jest możliwe zdobycie np. 3033 i po co najmniej 3 miesiacach można ubiegać się o kolejny egzamin?
3 miesiace to niedużo na przestrzeni jakichś 15 lat do planowanej emerytury.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15960
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 26 Paź, 2018   

Nie wiem. Nie wnikałem w decyzje.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group