Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
(E)L-4 czyli elektroniczne zwolnienia lekarskie w wojsku
Opublikował Wiadomość
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1813
Skąd: JW ****
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   (E)L-4 czyli elektroniczne zwolnienia lekarskie w wojsku

Witam.Jak sprawdza się ten system elektronicznych zwolnień lekarskich w wojsku? Rozchorowałem się. No i lekarz dał mi zwolnienie. Jako że teraz elektroniczne, to tylko mi powiedział do kiedy i tyle. Na moją prośbę wystawił tylko kopię tego druku, żebym mógł przedstawić jakiś "kwit" przełożonemu. Kopia z drukarki, tyle że z pieczątką.
Może ktoś ma doświadczenie jak to działa w rzeczywistości?
Wysyłają to elektronicznie do WOGu do JW? Żeby się nie okazało, że do piątku zaliczę trzy "N-ki".
Zrobiłem jeszcze kopię kopii, tak na wszelki wypadek...
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1726
Skąd: z kątowni
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

No wysyłają na adres do którego przypisany jest NIP.

Nie przejmuj się biurokracją i głupizną wojskową, nie zwolnią cię. W poważniejszych sprawach boją się zwalniać ludzi za 3 NN... boją się skutecznych odwołań :lol:
_________________
....
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1813
Skąd: JW ****
Wysłany: Sro 17 Paź, 2018   

Chwytam za klamkę drzwi, które otwierają pomieszczenie do kolejnego korpusu. Także wiesz, uważam na wszystko ostatnio ;)
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
poandy 
4



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 220
Skąd: Wojska pierwszych 5 min.
Wysłany: Sob 27 Paź, 2018   

Jedyne o czym należy pamiętać to przypominać lekarzom ,aby w punkcie o ubezpieczycielu wpisywali cyfrę 3(inne).Poza tym brak uwag.
 
 
ano_nie 
4


Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 156
Skąd: PL
Wysłany: Sro 31 Paź, 2018   l4

Moje L4 zaginęło gdzieś w "systemie" i musiałem wracać do szpitala po wydruk. Kadrowcy szukali mojego L4 w WOG (lekarz wystawia na NIP płatnika, czyli WOG), ale niestety bez efektu. Na szczęście nie mam daleko do szpitala, około 30 km. System elektroniczny jak zwykle zamiast ułatwiać, utrudnia życie. Podobno często tak się zdarza, że zwolnienia nie dochodzą do pracodawcy.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Sro 31 Paź, 2018   

ano_nie napisał/a:
Moje L4 zaginęło gdzieś w "systemie" i musiałem wracać do szpitala po wydruk. (...)
Na szczęście nie mam daleko do szpitala, około 30 km.


ano_nie napisał/a:
System elektroniczny jak zwykle zamiast ułatwiać, utrudnia życie.


Bo systemy elektroniczne (komputerowe) ułatwiają życie tylko w takich krajach gdzie nauczono się wcześniej stosować systemy elektrotechniczne (telefon).

A Polska przeskoczyła pewien etap w rozwoju cywilizacyjnym.
Etap telefonu.
W Polsce rzeczy które normalnie powinno się załatwiac telefonem musi się załatwiać osobistym stawiennictwem.

Cóż.

:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Czw 01 Lis, 2018   Re: l4

ano_nie napisał/a:
Moje L4 zaginęło gdzieś w "systemie" i musiałem wracać do szpitala po wydruk. Kadrowcy szukali mojego L4 w WOG (lekarz wystawia na NIP płatnika, czyli WOG), ale niestety bez efektu. Na szczęście nie mam daleko do szpitala, około 30 km. System elektroniczny jak zwykle zamiast ułatwiać, utrudnia życie. Podobno często tak się zdarza, że zwolnienia nie dochodzą do pracodawcy.


Na moje oko to WOG-u muszą mieć niezły bajzel. Albo ktoś nie potrafi tego ogarnąć. U mnie "we fabryce" poprzez obsługujący nas WOG akurat to działa dobrze.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 03 Lis, 2018   

michqq napisał/a:
W Polsce rzeczy które normalnie powinno się załatwiac telefonem musi się załatwiać osobistym stawiennictwem.

Można i tak napisać. Ale to by się dało przeskoczyć. Nie da się przeskoczyć urzędniczej mentalności.
Kim jest obywatel? To białkowy interfejs pomiędzy urzędnikami :lol: (taki tam urzędniczy żart). Dopóki urzędnicy będą tworzyć prawo - to będzie tworzone pod nich a nie pod obywateli. Oczywiście - problem polega także na tym że obywatele (po latach bycia nikim) nie chcą tworzyć prawa.
 
 
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 547
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 11 Gru, 2018   Re: (E)L-4 czyli elektroniczne zwolnienia lekarskie w wojsku

Riczard napisał/a:

Może ktoś ma doświadczenie jak to działa w rzeczywistości?

Nie wiem jaka jest droga z NFZ do WOGu, ale kadry w JW zainteresowanego dostają zwolnienie elektroniczne w SEW online.
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 09 Paź, 2019   

Przyznam się nie chodzę do lekarzy i trochę nie wiem co i jak :)

Dostałem skierowanie do szpitala (pierwszy raz w życiu) i się zastanawiam czy po przybyciu do szpitala na kilka dni dostanę tam zwolnienie lekarskie? Czy trzeba jakoś dostarczyć informację do lekarza rodzinnego i dopiero on wystawi zwolnienie lekarskie?

Wiem, głupie pytania ale ja mam zerowe doświadczenie w tym zakresie :cool:
 
 
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 547
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 09 Paź, 2019   

Myślę, że lekarz który będzie miał cię na stanie wypisze ci w dniu ubycia.
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group