Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to jest?
Opublikował Wiadomość
wojtonek 
1


Wiek: 31
Dołączył: 10 Sty 2019
Posty: 12
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pią 11 Sty, 2019   Jak to jest?

Witam wróciłem zza granicy mam do Was pytanie nie wiem czy ktos jest w stanie powiedziec, wytlumaczyc mi. Przed wyjazdem składałem dokumenty do policji wszystko przeszedlem byłem proszony na szkołe, niestety ze wzgledu na niezadowalajace zarobki poczatkowe jakie ta formacja otrzymuje w stolicy, wyjechalem z granice. Wróćiłem i chcialem sprobowac sil dalej moze w innej formacji, padło na wojsko. Troche sie osłuchalem i oczytałem a do dzis nie wiem jak tak na prawde jest z tymi kontraktami nie mowie na biezaco tylko tuz przed emka. Czy dalej jest cos takiego ze nie przedluzaja tylko sie zegnamy czy trzeba podpasc zeby nie przedluzyc.? Wiem ze pytanie conajmniej dziwne ale mnie zastanawia. Co do wojska mam wszystkie kat prawa jazdy na dzis dzien nie wiem czy jest sens probowac, pozdrawiam prosze o pomoc :)
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Pią 11 Sty, 2019   

wojtonek, po pierwsze to miej litość i postaraj się swoje myśli wyrazić na piśmie w języku polskim. Uwierz mi, będzie łatwiej zrozumieć o co Tobie chodzi.
W wojsku nikogo się nie zwalnia z tego powodu, że zbliża się do nabycia uprawnień emerytalnych. Jak rozumiem pytasz się o nowe zasady emerytalne. Musisz wiedzieć, że jeszcze nikt Tobie nie odpowie na to pytanie - pierwsi na nowych zasadach powinni odejść ze służby za około 19 lat. Pozdrawiam.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Pią 11 Sty, 2019   

Jeśli jesteś z Rzeszowa i masz zawodowe prawo jazdy, to wal do 21 Batalionu Logistycznego i zapewne przyjmą Cię z otwartymi ramionami, przedzwoń sobie najpierw do batalionu czy są miejsca dla kierowców (zapewne są), a potem do WKU żeby Ci wytłumaczyli na jakich zasadach teraz jest to z emeryturą.

Ostatnio kwalifikacje do 21.blog były 21 grudnia 2018, więc zapewne może będzie coś w lutym tego roku.

Strona batalionu: http://21blog.wp.mil.pl/pl/index.html
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13499
Skąd: ---
Wysłany: Pią 11 Sty, 2019   

beryl73 napisał/a:
Jak rozumiem pytasz się o nowe zasady emerytalne. Musisz wiedzieć, że jeszcze nikt Tobie nie odpowie na to pytanie - pierwsi na nowych zasadach powinni odejść ze służby za około 19 lat. Pozdrawiam.

No to nie będą mieli emerytury wojskowej. Chyba, że wstąpili do wojska w wieku minimum 30 lat.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Pią 11 Sty, 2019   

i napisał/a:
No to nie będą mieli emerytury wojskowej. Chyba, że wstąpili do wojska w wieku minimum 30 lat.


Jak będą zawczasu zbierać "pieczątki' o lekarzy i zakombinują aby ich RWKL wyautowało po 25 latach to pójdą sobie na rentę a jak skończą 55 lat to z renty przejdą sobie na emeryturę.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Pią 11 Sty, 2019   

i napisał/a:
beryl73 napisał/a:
Jak rozumiem pytasz się o nowe zasady emerytalne. Musisz wiedzieć, że jeszcze nikt Tobie nie odpowie na to pytanie - pierwsi na nowych zasadach powinni odejść ze służby za około 19 lat. Pozdrawiam.

No to nie będą mieli emerytury wojskowej. Chyba, że wstąpili do wojska w wieku minimum 30 lat.


Właśnie takie możliwe przypadki (30 lat i więcej w momencie wstąpienia w szeregi) miałem na myśli pisząc, że pierwsi za 19 lat mogą odejść ze służby.
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
wojtonek 
1


Wiek: 31
Dołączył: 10 Sty 2019
Posty: 12
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw 24 Sty, 2019   

Dzięki za odpowiedzi, może to głupie ale wojsko dalej wymaga i naciska na golenie zarostu i włosów ?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 24 Sty, 2019   

RO SZ RP
Cytat:
96. Żołnierz – mężczyzna, ma mieć krótko ostrzyżone włosy i ogoloną twarz. Może mieć krótko przystrzyżone wąsy. Krótko przystrzyżoną brodę może nosić ze względu na wskazania lekarza odnotowane pisemnie lub za zgodą dowódcy jednostki wojskowej. Żołnierz – kobieta, na czas wykonywania zadań służbowych ma mieć włosy krótkie lub krótko upięte i nie może stosować wyra-zistego makijażu oraz jaskrawo pomalowanych paznokci.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11528
Skąd: -)
Wysłany: Czw 24 Sty, 2019   

Co jest oczywistą dyskryminacją, w związku z panującą chwilowo modą na upinanie długich włosów przez mężczyzn.
Powinno się... heh, wiadomo.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 24 Sty, 2019   

michqq, dokładnie.

Na przykład, ta kobieta zgodnie z regulaminem nie musiałaby się golić.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Aga.Na123 
1


Dołączyła: 30 Sty 2019
Posty: 2
Skąd: Giżycko
Wysłany: Sro 30 Sty, 2019   

Słuchajcie a powiedzcie czy teraz komisje lekarskie serio lżej podchodzą do tatuaży?
Jeśli przejdę służbę przygotowawcza, wf? Boję się w ogóle zabierac za szkołę skoro potem mogę nie dostać etatu. Tatuaż mam na całej ręce jednak nie wchodzi na dłoń

[ Dodano: Sro 30 Sty, 2019 ]
Czy teraz komisje lekarskie naprawdę lepiej podchodzą do tatuaży? Jeśli jestem już po szkolce i wf? Boję się, że pójdę na szkole zmarnuje 4 Msc a potem nie dostanę etatu. Tatuaż mam na całej ręce. Nie wychodzi na dłoń. W wku powiedzieli żeby się nie martwić, jednak stres jest. A może uda się go jakoś przed komisja ukryć. Są teraz specjalne makijaże
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 30 Sty, 2019   

Aga.Na123 napisał/a:
W wku powiedzieli żeby się nie martwić,
Jak w WKU powiedzieli, aby się nie martwić to co się martwisz ?

Aga.Na123 napisał/a:
A może uda się go jakoś przed komisja ukryć.
Są na to sposoby. Nie ma szans aby odkryli. Np. https://static.praxisdienst.com/out/pictures/generated/product/4/800_800_90/190650_vet_handschuhe.jpg
tylko trzeba brać kolor cielisty.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13499
Skąd: ---
Wysłany: Sro 30 Sty, 2019   

No to teraz pomogę:

W Wołominie i Pruszkowie lubią tatuaże. Tam się zgłoś. Dają nawet stopnie.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 549
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 30 Sty, 2019   

Aga.Na123 napisał/a:
Są teraz specjalne makijaże

Na TWKL masz konsultację internistyczną który cię obejrzy.
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
wojtonek 
1


Wiek: 31
Dołączył: 10 Sty 2019
Posty: 12
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 02 Mar, 2019   

jeszcze jedno, procedura do momentu kiedy można szukac etatów ile trwa ? od złożenia dokumentów po lekarzy i oczywiscie szkolenie ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group