Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komisja RWKL - jak czesto?
Opublikował Wiadomość
C1CHY 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 01 Kwi 2019
Posty: 309
Skąd: Jesteś?
Wysłany: Czw 06 Cze, 2019   Komisja RWKL - jak czesto?

Witajcie.

Jak często? Albo kiedy żołnierz przechodzi komisje RWKL?

Np. Jest żołnierz zawodowy który rezygnuje ze służby zawodowej na rzecz kandydackiej (uczelnia wyższa) czy zatem ponownie musi przystąpić do badań mimo, że zdawał je zaciągając się do armii?

Czy przy każdej zmianie stanowiska trzeba robić RWKL - całość, od nowa?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 06 Cze, 2019   

W przepisach nie ma jak często, tylko na jaką okoliczność.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
C1CHY 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 01 Kwi 2019
Posty: 309
Skąd: Jesteś?
Wysłany: Czw 06 Cze, 2019   

Jakie to rozporządzenie? Bo chciałbym sie dowiedzieć co w przypadku żołnierza którego wyżej opisałem
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 06 Cze, 2019   

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 3 czerwca 2015 r. w sprawie orzekania o zdolności do zawodowej służby wojskowej oraz właściwości i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach.
+
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 30 grudnia 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie orzekania o zdolności do zawodowej służby wojskowej oraz właściwości i trybu postępowania wojskowych komisji lekarskich w tych sprawach.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
archibald 
6
archibald


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1524
Skąd: z dala
Wysłany: Czw 06 Cze, 2019   

C1CHY napisał/a:
Jest żołnierz zawodowy który rezygnuje ze służby zawodowej na rzecz kandydackiej (uczelnia wyższa) czy zatem ponownie musi przystąpić do badań mimo, że zdawał je zaciągając się do armii?


To ze kiedyś ubiegając się o przyjęcie do zawodowej służby otrzymałeś pozytywne orzeczenie nie oznacza że to orzeczenie jest 'na zawsze'.Jak rozumiem zamierzasz teraz ubiegać się o przyjęcie do służby kandydackiej.Oznacza to kolejne postępowanie rekrutacyjne i konieczność ponownego orzekania przez RWKL. Orzeczenie nie ma terminu ważności, można być zdolnym do służby a po miesiącu niezdolnym.
 
 
C1CHY 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 01 Kwi 2019
Posty: 309
Skąd: Jesteś?
Wysłany: Pią 07 Cze, 2019   

Archibald jakże logicznie. Dzięki :efendi2:
 
 
Paweł79 
1


Dołączył: 18 Cze 2019
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 18 Cze, 2019   

Witam. Podpinam się z pytaniem , czy warto i po jakim czasie jeszcze raz stawać do komisji RWKL po orzeczeniu kat. N . do zasadniczej służby wojskowej. Odwołanie do CWKL nic nie dało . Dodam że obecna sluzba mundurowa też nie pomogła żeby się dostać do wojska . Wszytko w piach pewnie ale wolę się odwołać do mądrość narodu. Poza tym nawet jak stanę jeszcze raz to będę miał coś już w papierach. Dodam że odpadłem na jakimś małym żylaku , sport i stanie w robocie po kilka godzin a oni się boją że zaraz coś się stanie. Osoba w WKU mowi żeby jeszcze raz próbować. Będę wdzięczny za pomoc
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 18 Cze, 2019   

Paweł79 napisał/a:
po orzeczeniu kat. N . do zasadniczej służby wojskowej.
Dla ZSW nie ma takiej kategorii zdrowia. Jest "D".
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11528
Skąd: -)
Wysłany: Sro 19 Cze, 2019   

Paweł79 napisał/a:
nawet jak stanę jeszcze raz to będę miał coś już w papierach.Dodam że odpadłem na jakimś małym żylaku , sport i stanie w robocie po kilka godzin


Żylaki da się leczyć, w skrajnym przypadku operacyjnie.
Choroba wyleczona powinna zstać uznana za brak choroby.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Sro 19 Cze, 2019   

michqq, logika nie obowiązuje na RWKL-u :D :D :D

Paweł79, na WKU usłyszałem że po roku można stawać ponownie przed komisją. Natomiast nie znalazłem żadnego przepisu na roczną karencję. I nie myl zasadniczej służby wojskowej z zawodową służbą wojskową ;) ;)
 
 
Paweł79 
1


Dołączył: 18 Cze 2019
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 19 Cze, 2019   

Tak pomyliłem zasadnicza z zawodową. Jeszcze raz podsumowując czy jak stanę np. po 6 miesiącach jeszcze raz na zawodowego to będę miał już wbite wcześniejsza N z danym paragrafem i będę z taka obiegowka chodził po lekarzach. Poza tym paragraf wyraźnie mówi że operacje żylaków ( żylaka) też N. Pozdrawiam i dziękuję za odzew. Szkoda że na nomen omen mundurowego nie patrzą trochę przychylniej.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 19 Cze, 2019   

Paweł79 napisał/a:
Jeszcze raz podsumowując czy jak stanę np. po 6 miesiącach jeszcze raz na zawodowego to będę miał już wbite wcześniejsza N z danym paragrafem i będę z taka obiegowka chodził po lekarzach.
Nie, ale komisja posiada Twoje wcześniejsze orzeczenie, więc nie będą mieć problemu aby dać "N".
Paweł79 napisał/a:
Poza tym paragraf wyraźnie mówi że operacje żylaków ( żylaka) też N.
Nie doczytałes wszystkiego.
Cytat:
Do § 79 pkt 1 i 2. Osoby bez obrzęków kończyny, bez zmian troficznych, bez zakrzepicy i rok od operacji żylaków należy kwalifikować jako zdolne (wymagana konsultacja chirurgiczna, USG naczyń żylnych kończyn).
:gent:
Czyli operacja i dopiero rok po operacji można próbować stawać na kolejną komisję.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Paweł79 
1


Dołączył: 18 Cze 2019
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 20 Cze, 2019   

Cytat:
Do § 79 pkt 1 i 2. Osoby bez obrzęków kończyny, bez zmian troficznych, bez zakrzepicy i rok od operacji żylaków należy kwalifikować jako zdolne (wymagana konsultacja chirurgiczna, USG naczyń żylnych kończyn).
:gent:
Czyli operacja i dopiero rok po operacji można próbować stawać na kolejną komisję.[/quote]
Dzieki koledze odzyskałem znowu wiarę wielkie dzięki nie wiem skąd ten paragraf ale jakoś nigdzie go nie doczytałem. Wielkie CIS
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 20 Cze, 2019   

Paweł79 napisał/a:
nie wiem skąd ten paragraf
W rozporządzeniu pod tabelą w objaśnieniach do paragrafów.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Paweł79 
1


Dołączył: 18 Cze 2019
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 15 Sie, 2019   

Witam. Dzisiaj dostałem rozkaz o odmowie powołania do zawodowej służby wojskowej. W związku z powyższym czy ten rozkaz ( komisja w marcu rozkaz dopiero teraz) skreśla moje szanse na ponowną próbę przystąpienia do RWKL (na zawodowego) i czy teraz muszę jeszcze raz podejmować rozmowy o etat i przechodzić testy z wf a później czekać na skierowanie na badania na komisji. Jestem już kilka miesięcy po zabiegu i nie chce czekać. Nie można tego przyspieszyć np. pójść na rozmówe do Komendanta WKU. Dlaczego kandydat do personelu służby inżynieryjno-lotniczej może mieć np. moje schorzenie żylak a mnie uwalono. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group