Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Polska armia istnieje tylko teoretycznie
Opublikował Wiadomość
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 29 Sie, 2019   

Najgorsze jest to, że jest cała rzesza ludzi, którzy wierzą takim Hogom. Sam spotkałem kiedyś jakiegoś zwolennika konfederacji, który przekonywał mnie, że Macierewicz jest zdrajcą, bo przeforsował ustawę pozwalającą na przydział polskiej broni obcym wojskom.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Docent 
4
docent



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Gru 2004
Posty: 224
Skąd: WL
Wysłany: Czw 29 Sie, 2019   Re: Polska armia istnieje tylko teoretycznie

veteran napisał/a:
Witam , nie wiem czy było i czy w dobrym dziale...co na ten temat sądzicie...


Cytat..

Obecnie w Polsce żadna jednostka nie pełni dyżuru bojowego. Żołnierze zawodowi często mieszkają ponad 20 kilometrów od jednostek, zaś składy amunicji, paliw i sprzętu są często w innych miejscowościach niż jednostki bojowe. Tak jak husaria była w czasach upadku Rzeczypospolitej jazdą pogrzebową, tak my dziś mamy armię defiladową. Co znamienne, ponieważ z perspektywy mocarstw defilują przegrani, a zwycięscy dumnie paradują – mówi w rozmowie z PCh24.pl Jacek Hoga, prezes fundacji Ad Arma.



Od 19 lat Rzeczpospolita Polska jest członkiem NATO. W jaki sposób przynależność do Paktu Północnoatlantyckiego wpłynęła na stan polskiej armii?

Cdn. Pod linkiem niżej...

link

Gratulacje za wrzucenie "artykułu" sprzed roku. W dodatku, z portalu, który zalatuje ruską onucą.
_________________
Jeśli "a" oznacza szczęście, to a=x+y+z; x - to praca, y - rozrywki, z - umiejętność trzymania języka za zębami.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Czw 29 Sie, 2019   

manfred napisał/a:
Sam spotkałem kiedyś jakiegoś zwolennika konfederacji, który przekonywał mnie, że Macierewicz jest zdrajcą, bo przeforsował ustawę pozwalającą na przydział polskiej broni obcym wojskom.

KPN masz na myśli? No trudno aby się o panu Antonim wypowiadał obiektywnie jak im tam destrukcji narobił.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 29 Sie, 2019   

Nie not, ToMac KONFEDERACJI 2019. Mikke, Winnicki, Braun.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Czw 29 Sie, 2019   

ToMac, twoje wywody w tym temacie, wyglądają jak zawijanie kupy w sreberko.
 
 
veteran 
3
veteran



Wiek: 45
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 106
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 30 Sie, 2019   

Cytat:
Gratulacje za wrzucenie "artykułu" sprzed roku. W dodatku, z portalu, który zalatuje ruską onucą.

Nie ważne czym zalatuje ważne co jest prawdą a co nie...

Cytat:
Wrzutka o zdalnej kontroli F-16 to nawet nie ma co komentować, bo tutaj wchodzimy w obszar oparów absurdu.

Nawet zwykłe radiostacje harris które mamy to w przypadku wojny każda jest pod kontrolą USA. Kto jest w temacie to wie dlaczego - wchodzimy już w techniczne szczegóły. Więc f-16 to nie t72 gdzie naprawia się przecinakiem i młotem.


Cytat:
że 100% stanu batalionu bierze udział w ćwiczeniach


Proszę nie patrzeć na kwitki że batalion ćwiczył na poligonie i ocena 4 i wszystko było super :D
Proszę zejść kilka stopni niżej i zapytać dlaczego jeden kierowca rosomaka jeździ kilka razy do jednostki po rosomaki .... Stan się zgadza brał udział w poligonie komplet i nawet każdy sprzęt był wypisany i miał rozkaz wyjazdu :D a ile było faktycznie kierowców ??.... Zapraszam do Szczecina jakby coś....
_________________
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pią 30 Sie, 2019   

Tytan w dresie. napisał/a:
ToMac, twoje wywody w tym temacie, wyglądają jak zawijanie kupy w sreberko.

I na dodatek za darmo
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13479
Skąd: ---
Wysłany: Pią 30 Sie, 2019   

veteran napisał/a:
Wrzutka o zdalnej kontroli F-16 to nawet nie ma co komentować, bo tutaj wchodzimy w obszar oparów absurdu.

Zgadza się. Ani obie radiostacje ani MIDS nie mają takich możliwości. Zaś jakichś "ukrytych" urządzeń nie znaleziono na F-16PL.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
veteran 
3
veteran



Wiek: 45
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 106
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 30 Sie, 2019   

Cytat:
Zaś jakichś "ukrytych" urządzeń nie znaleziono na F-16PL


A kto tu mówi o ukrytych urządzeniach :?: My jesteśmy użytkownikami a nie mamy dostępu do danych źródłowych itd. To tak jak z windowsem kupić i używać mogę ale za dużo nic nie zmienię...
A np. w linuksie zmienię wszystko......
_________________
 
 
KornikAmator 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 950
Skąd: Rzplita
Wysłany: Pią 30 Sie, 2019   

veteran napisał/a:
A np. w linuksie zmienię wszystko......

To pokaż jak zmieniasz.
 
 
veteran 
3
veteran



Wiek: 45
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 106
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 30 Sie, 2019   

Cytat:
To pokaż jak zmieniasz.



Nie będę wchodził w polemikę typu pokazywałem jak byłem mały itd. I w jakiej dystrybucji co można a co ne można itd itp a tu widzę że sami eksperci od f-16 , radiostacji harris i systemów. A wystarczy zapytać się łącznościowca co był na kursie bodajże w Oleśnicy co powie na ten temat.....
Temat jest co prawda a co fałsz w artykule a nie wchodzenie w demagogie....
_________________
 
 
Stiwen 
4


Dołączył: 18 Maj 2019
Posty: 217
Skąd: Z Woja
Wysłany: Pią 30 Sie, 2019   

Przed chwilą słyszane "na palarni", dot. tego artykułu:

Cytat:
Mam 6 mundurów letnich, 6 mundurów zimowych, cztery pary butów letnich i cztery pary zimowych.




...


teoretycznie



 
 
grzeg_sz 
6


Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 1075
Skąd: Otwock
Wysłany: Pią 30 Sie, 2019   

veteran, w temacie F-16 i wyłączenie zdalnego przez Wielkiego Brata: sprawdź gdzie jest używane uzbrojenie amerykańskie - czy kiedykolwiek nastąpiło zdalne działanie Wielkiego Brata????

Takie teksty przypominają mi teksty zwolenników teorii że 5G jest narzędziem do mordowania Polaków.
 
 
KornikAmator 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 950
Skąd: Rzplita
Wysłany: Pią 30 Sie, 2019   

veteran napisał/a:
Nie będę wchodził w polemikę typu pokazywałem jak byłem mały itd. I w jakiej dystrybucji co można a co ne można itd itp a tu widzę że sami eksperci od f-16 , radiostacji harris i systemów. A wystarczy zapytać się łącznościowca co był na kursie bodajże w Oleśnicy co powie na ten temat.....

Nie będziesz wchodził, bo nie masz nic na poparcie swoich tez.
Praca w cudzym kodzie to problem. Przejęcie dużego projektu bez kontaktu z poprzednim zespołem to wielki problem. Do tego wsadzenie gdzieś backdoorów jest prostsze, niż ich wykrycie. Sam dostęp do kodu źródłowego niewiele daje. Swoją droga, ciekawe, ile w przypadku F-16 skasowaliby nas za wszystkie zależności konieczne do zbudowania tego. Przypomnę tylko, że dlatego Windows nie jest open source - byłoby to bezsensowne, bo i tak nie będziesz miał nawet możliwości nabycia rzeczy potrzebnych do jego zbudowania.
Jeśli chodzi o F-16 i radiostacje, to chyba jednak wierzyłbym @i.

veteran napisał/a:
Temat jest co prawda a co fałsz w artykule a nie wchodzenie w demagogie....

Równie dobrze można rozprawiać co jest prawdą a co jest fałszem w losowym tekście z NDP.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 30 Sie, 2019   

Stiwen napisał/a:
Przed chwilą słyszane "na palarni", dot. tego artykułu:
Mam 6 mundurów letnich, 6 mundurów zimowych, cztery pary butów letnich i cztery pary zimowych.

Przed chwilą zajrzane do szafy.
Mam 1 mundur letni, 1 sprany mundur zimowy, jedną parę butów letnich (brązowych) i jedną parę butów zimowych.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group