Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dni wolne a weekend.
Opublikował Wiadomość
Chimera 
1


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: WWA
Wysłany: Sob 14 Wrz, 2019   Dni wolne a weekend.

Cześć.
Czy ktoś wie jak wygląda sprawa gdy odbieramy nadgodziny np od czwartku do wtorku to weekend też jest wolny?

Na poprzedniej kompanii tak to działało ale po zmianie podoodziału przełożony wzywa do pracy w takie weekendy i grozi postępowaniem dyscyplinarne w przypadku niestawiennictwa.

Spędziłem w pracy trzy ostatnie weekendy (sobota, niedziela) i trochę zaczyna mnie to męczyć.

Niestety kogo nie zapytam to słyszę inną odpowiedź więc może tu ktoś to przerabiał?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 14 Wrz, 2019   

WOT ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Chimera 
1


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: WWA
Wysłany: Sob 14 Wrz, 2019   

Nie.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 14 Wrz, 2019   

Sobota i niedziela to dni dodatkowe i ustawowo wolne od służby i
Cytat:
§ 4. 1. Przełożeni ustalają zadania służbowe żołnierzy w sposób pozwalający na wykonywanie tych zadań w pięciodniowym tygodniu służby, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, w dniach od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30

Więc dlaczego Was "wzywa" ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Chimera 
1


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: WWA
Wysłany: Sob 14 Wrz, 2019   

Służę na kompanii transportowej i zawsze coś się trafia w weekend.
Nie mam z tym większego problemu ale cztery weekendy z rzędu to już trochę przesada.

Na chwilę obecną mam do odbioru 36 dni wolnych i ta pula cały czas rośnie.
Żona pracuje od poniedziałku do piątku i zaczyna mi się to odbijać na życiu rodzinnym....

Szczerze mówiąc to boję się nie stawić bo nie wiem jak to wygląda od strony prawnej.
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1704
Skąd: warm-maz
Wysłany: Sob 14 Wrz, 2019   

Pismo do dowódcy JW o możliwość wykorzystania dni wolnych oraz wskazanie terminu tego wykorzystania...
Oczywiście drogą służbową ;)
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
Chimera 
1


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: WWA
Wysłany: Sob 14 Wrz, 2019   

Hmmm łatwo powiedzieć.
Jestem na służbie kontraktowej i spędziłem już dostatecznie dużo lat w tej jednostce żeby wiedzieć jak później przełożeni dbają o takich niepokornych misiów.
Dlatego też nie chce aby sprawa zeszła na ten tor.

Ponawiam pytanie czy weekend wypadajacy między dniami wolnymi również jest wolny?
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1704
Skąd: warm-maz
Wysłany: Sob 14 Wrz, 2019   

Jeżeli zostałeś wyznaczony w rozkazie do wyjazdu lub na służbę to nie jest...
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
Chimera 
1


Dołączył: 29 Sty 2012
Posty: 17
Skąd: WWA
Wysłany: Sob 14 Wrz, 2019   

Jeśli chodzi o pracę w weekend to Nie zostałem wyznaczony w żadnym rozkazie, to nie jest żadna służba, nigdzie nie jestem wpisany, wyznaczony aniskierowany jakimkolwiek rozkazem.
Po prostu dzwonią w piątek że jutro masz być w pracy o tej o o tej godzinie bo dowódca kazał i już....

Jeśli chodzi o dni wolne to poszedł punkt do rozkazu że w dniach takich i takich mam wolne od pracy ale tam są wpisywane dni powszechne czyli od poniedziałku do piątku
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1704
Skąd: warm-maz
Wysłany: Sob 14 Wrz, 2019   

Jak coś komuś się stanie czy to skręcenie nogi, naciągnięcie ścięgna czy inne nieszczęście to takie praktyki się ukrócą.
Wysłać anonim listem poleconym do d-cy JW (może on nie jest świadom takiej samowoli swoich podwładnych) ale telefon zaufania do ŻW (podać dane szeryfa i daty kiedy takie rzeczy miały miejsca).

A jak nie pomoże to napisać do pani Żemły (obecnie dziennikarki ONET-u) :roll:
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 14 Wrz, 2019   

Chimera, a czy te przewozy nie można realizować w dni powszednie tzn od poniedziałku do piątku ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Dżaba 
6


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Sty 2005
Posty: 1018
Skąd: gdzieś daleko...
Wysłany: Sob 14 Wrz, 2019   

Chimera, wstaw się w stan nietrzeźwości mając wolne - przecież ci chyba wolno sie napić :?: :?:
 
 
Utero 
4


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 191
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 15 Wrz, 2019   

Chimera napisał/a:
Jeśli chodzi o pracę w weekend to Nie zostałem wyznaczony w żadnym rozkazie, to nie jest żadna służba, nigdzie nie jestem wpisany, wyznaczony aniskierowany jakimkolwiek rozkazem.
Po prostu dzwonią w piątek że jutro masz być w pracy o tej o o tej godzinie bo dowódca kazał i już....

Jeśli chodzi o dni wolne to poszedł punkt do rozkazu że w dniach takich i takich mam wolne od pracy ale tam są wpisywane dni powszechne czyli od poniedziałku do piątku


I tacy "dowódcy" rozwalają system od środka. Sorry, ale jesteś wzywany do pracy w dzień wolny na zasadzie widzimisię? Wg mnie tu nie ma znaczenia w sensie prawnym czy to się dzieje w weekend który masz "otoczony" wolnym podanym w rozkazie.

Bo co, jak masz oficjalnie wolny piątek i poniedziałek to nie musisz się stawiać w weekend a jak masz wolne w czwartek i piątek to już tak? Z jakiej k***a racji? I załóżmy że d-ca za sobotę czy niedzielę chce ci potem dać wolne - ale też na jakiej podstawie? Przecież żeby wpisać oficjalnie dzień wolny to trzeba podać oficjalnie za co.

Nie wiem czy jesteś jedyny i jaka jest wiedza przełożonych twojego d-cy odnośnie takich praktyk. Masz możliwość rozmowy z mężem zaufania swojego korpusu osobowego? Albo bezpośrednio z d-cą? Bo jak nie to trudno, pisz donos do ŻW.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Nie 15 Wrz, 2019   

Utero napisał/a:
I załóżmy że d-ca za sobotę czy niedzielę chce ci potem dać wolne - ale też na jakiej podstawie? Przecież żeby wpisać oficjalnie dzień wolny to trzeba podać oficjalnie za co.
Nie ma żadnej podstawy.
Bo albo przekroczony limit tygodniowy albo służba lub dyżur.
Cytat:
§ 9.
(...)
2. Żołnierzowi, który pełnił służbę dyżurną lub dyżur w dniu ustawowo lub dodatkowo wolnym od służby, w wymiarze co najmniej ośmiu godzin, udziela się za ten dzień czasu wolnego w wymiarze jednego dnia.
3. Żołnierzowi, który pełnił służbę dyżurną lub dyżur w dniu ustawowo lub dodatkowo wolnym od służby, w wymiarze mniejszym niż określony w ust. 1, udziela się za ten dzień czasu wolnego w wymiarze równym liczbie godzin pełnienia tej służby lub dyżuru.


Pytałem wcześniej o te przewozy. Dlaczego realizowane są w weekendy. Ciekawi mnie czy to wymysł wewnętrzny czy też zewnętrzny, niezależny od jednostki.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
C1CHY 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 01 Kwi 2019
Posty: 309
Skąd: Jesteś?
Wysłany: Nie 15 Wrz, 2019   

Ku chwale ojczyzny.

To nie praca haha :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group