Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Edyta Żemła w swoim żywiole
Opublikował Wiadomość
buntaro 
6
buntaro


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 1726
Skąd: już z ZER-u
  Wysłany: Wto 24 Wrz, 2019   Edyta Żemła w swoim żywiole

Wybory już blisko, artykuł ewidentnie pisany "na zamówienie":
Cytat:
Po czterech latach rządów PiS armia jest uwikłana w wojny ideologiczne, upolityczniona i zdziesiątkowana przez czystki kadrowe. Sprawcą tego rozedrgania był Antoni Macierewicz, były szef MON. Od kiedy urząd sprawuje Mariusz Błaszczak, nastroje trochę się poprawiły. Problemów do rozwiązania w wojsku jest jednak nadal sporo.

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/podsumowanie-rzadow-pis-wojsko/3fyh65s
zwłaszcza, gdy widnieje w nim coś takiego:
Cytat:
Tekst jest częścią serii artykułów poświęconych podsumowaniu rządów PiS
_________________
Nie wierzę w niezdementowane informacje - Aleksander Michajłowicz Gorczakow
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 24 Wrz, 2019   

No i co w tym dziwnego? Każdy widzi jak jest.
 
 
mutama 
4
mutuma


Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 198
Skąd: MW
Wysłany: Wto 24 Wrz, 2019   

Żemła często pisze bzdury, ale w tym podsumowaniu ma sporo racji. Macierewicz dużo popsuł, a Błaszczak sporo ponaprawiał. Za Błaszczaka wojsko się rozwija, a za Macierewicza poza populizmem nie było nic pozytywnego.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Wto 24 Wrz, 2019   

Pomysł na podsumowanie jest dobry. Pytanie natomiast o przedstawienie jakichś wskaźników porównawczych. Budżetowe świetnie robi T.Dmitruk
http://www.dziennikzbrojn...mon-na-2020-rok

Natomiast można by pokusić się o porównania pomiędzy Miłościwymi z podziałem na ministrów a poprzednikami (podobnie). Programy zaczęte, dokończone, środki wydane, realnie wprowadzone uzbrojenie itp. Na tyle na ile nie zdradza to oczywiście poufnych danych itp. Miejsce w światowych rankingach z komentarzem/uzasadnieniem bo sama pozycja nie jest oczywista i okoliczności. No ale pomysł pomysłem a robota robotą.

Tak czy siak pomysł dobry i potrzebny. Historie o pogardzie dla abonamentu w ochronie kobiet ok, ale już ogólnie mniej.

Ucieszył mnie w artykule fragment poetycki:

Cytat:
Pieniądze to jednak nie wszytko.

:kwiatek:

Na poważnie to jest szokujący fragment:

Cytat:
Przykładowo, na szkoleniu strzeleckim - organizowanym oczywiście przez armię - członek grupy paramilitarnej dostawał 250 stuk amunicji, uczeń klas mundurowych 60 sztuk, a żołnierz 6 sztuk.


Ogólnie starannie, obiektywnie, no może panu Antoniemu pominięto zasługę kontraktu na Kraba.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Sro 25 Wrz, 2019   

No ale to tylko odpowiedź na twierdzenie. Coś merytorycznego?

Np. miał miejsce taki incydent. Albo "to twierdzenie kogoś tam bo nie dotarła amunicja".

A tak dyrdymały znanego podejścia. Przejadło się.

"A wasza partia obiecała sprowadzić wrak Tu-154 i oskarżała poprzedników".

I co? Psinco.
 
 
archibald 
6
archibald


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 1524
Skąd: z dala
Wysłany: Sro 25 Wrz, 2019   

No dobrze Pani Żemła jest "be" ale tu w tym wrogim Onecie polityk PiS były wice MON używa sformułowań : "stan armii jest bardzo, bardzo średni" a później wręcz: " stan armii jest kiepski".

https://vod.pl/programy-onetu/onet-opinie-andrzej-stankiewicz-bartosz-kownacki-2509/31dn3k9
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Sro 25 Wrz, 2019   

No rzucają się wówczas jedyne dwa wyjaśnienia - jedno racjonalne - "średni, bardzo średni" to mamy amerykańskie wybawienie które kosztować musi. Drugie - nieracjonalne - po odejściu p. Kownackiego i jego Mentora zaczęły gwałtownie znikać symptomy cudownej uzdrawiającej metamorfozy. "On jak lampa w mrocznym armijnym domu rozpraszał ciemności a po odejściu mrok powrócił".

OT: plus dla p. Kownackiego że podjął walkę i dzielnie bronił dokonań swego stada. Starał się. Chociaż ja osobiście uważam, że jednak szef NIK powinien być co najmniej 2 razy bardziej czujny niż p. Mariusz.

Tak tak, i wiem co mam dodać. Propagandowi partyjni partacze nie zasługują na wypłatę.
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro 25 Wrz, 2019   

ToMac napisał/a:
Programy zaczęte, dokończone, środki wydane, realnie wprowadzone uzbrojenie itp. N


I tutaj może być problem.

Bo np słynne śmigłowce. Z jednej strony na koniec kadencji, wiedząc z sondaży co będzie podjęli połowę decyzji, a jednocześnie przecież tak na prawdę trzeba pamiętać, że obiecano 26 śmiglaków, z których ostatnie miały być - o ile pamiętam - w 2017 r. Kiedy t okazało się, ze to de facto pierwsze realnie by trafiły około 2017 r.
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Sro 25 Wrz, 2019   

Fakt, wyborczo temat gorący. Miało być 26, kupiono 8 (nie licząc osobnego sensownego zakupu dla Policji Black Hawków i Belli).

Paskudny TVN24.pl w ataku liczyć umie.

https://www.tvn24.pl/wiad...iem,936333.html
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 25 Wrz, 2019   

porze napisał/a:
Z Onetu można się dowiedzieć, że w samej Warszawie w wojnie gangów ginęło kilka osób dziennie. To nic, ze w całej Polsce zabijano rocznie wszystkiego ok. 1000 osób (głownie w awanturach rodzinnych)

Ależ nie musisz tego czytać. Czerp "wiedzę i prawdę" z TVP info, to będziesz po zaspach w sandałach chodził. Wcisną Ci, że śnieg to tylko wymysł i fanaberia opozycji. ;)
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 25 Wrz, 2019   

Cytat:
Przykładowo, na szkoleniu strzeleckim - organizowanym oczywiście przez armię - członek grupy paramilitarnej dostawał 250 stuk amunicji, uczeń klas mundurowych 60 sztuk, a żołnierz 6 sztuk

Ale tak było od dawna. Od wielu lat żołnierze wojsk zabezpieczających - czasami dziś liczonych jako operacyjne - strzelali jeśli chcieli. A rzadko chcieli.
A czemu 6 sztuk - bo taki był program strzelania. A czemu taki był? Bo takiego się nikt z kontroli nie czepiał.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Sro 25 Wrz, 2019   

Ależ narzekacie. Ja dostałem osiem. Naraziłem Skarb Państwa na zużycie czterech.
Trzy na moje cele i jeden na cel kolegi.
Oddałem cztery.

I do dziś się zastanawiam - co ja bym zrobił z tymi czterema pozostałymi.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2450
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 25 Wrz, 2019   

Propos Żemły - jej artykuły Onetu, szczególnie ten o "buncie" podchorążych wykonały swoje zadanie w bezlitosnej wojnie informacyjnej. Tłuszcza zwana przeciętnymi obywatelami nadal myśli, że tam doszło do jakiegoś przewrotu i drugi Wysocki się wyłonił, przekleja ten marny artykuł, gdy tylko pojawia się temat wojska. Tłumaczenie nic nie daje, jeszcze opluwają.

Wzór konspekt, Żemła. Depeszą z centrali przyjdzie awans.
 
 
makary21 
Mod
wieczny malkontent/cywil banda



Pomógł: 41 razy
Wiek: 45
Dołączył: 29 Wrz 2006
Posty: 5710
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro 25 Wrz, 2019   

ToMac napisał/a:
Fakt, wyborczo temat gorący. Miało być 26, kupiono 8 (nie licząc osobnego sensownego zakupu dla Policji Black Hawków i Belli).

Paskudny TVN24.pl w ataku liczyć umie.

https://www.tvn24.pl/wiad...iem,936333.html


Problem polega na tym, że liczmy ostatnie 4 lata i porównujemy do ostatniego roku poprzedniego rządu, a nie do całości lat wstecz i to nie tylko PO - PSL.

PO PSL miał zakupić w ramach najpilniejszych potrzeb 26 śmiglaków, po czym udając, że łapią króliczka przesuwali zamówienie, aby w końcu pod koniec kadencji nie doprowadzić sprawy do końca. Bo jak się zamawia to się bierze odpowiedzialność za wszystko - czyli i za zamówienie i za offset. A czasu było ... proszę zobaczyć kiedy był pierwszy post Artura Goławskiego.

I przykre jest to, że nie oceniamy całości, ale to do czego nam bliżej ideologicznie. Tyle.
_________________
Tylko umarli widzieli koniec wojny. Platon
 
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Sob 28 Wrz, 2019   

Co do zużycia amunicji żaden to wyznacznik wyszkolenia. Trzeba uczyć żołnierzy strzelania ogniem pojedynczym. Dobry strzelec wykona B1 z kbs.
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group