Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Historia lubi się powtarzać?
Opublikował Wiadomość
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Pią 18 Paź, 2019   

Czy mógłbyś rozwinąć?
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12773
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pon 25 Lis, 2019   

Ja wiedziałem, że Mirek nigdy nie był za mądry. O czym tu niejednokrotnie pisałem. Ale jak można gościa z taką wiedzą i poglądami zrobić DGRSZ?

Cytat:
– W okresie międzywojennym w polskiej armii prym wiedli i szanse na awans mieli Legioniści (oficerowie wywodzący się z Legionów stworzonych przez Józefa Piłsudskiego – przyp. red.). Ci, którzy mieli nowe spojrzenie – jak pułkownik Stanisław Maczek czy generał Władysław Sikorski – byli marginalizowani


rzeczywiście Maczek został fest zmarginalizowany. A Sikorski pewnie wcale nie przez to, że takie nowoczesne poglądy głosił jak Mirek o PiSie.

Cytat:
Były Dowódca Generalny również wielokrotnie ostrzegał przed arogancją rządu, która niszczy zdolności operacyjne wojska. Symbolem takiego postępowania stali się oficerowie salutujący, wbrew regulaminowi, byłemu wiceministrowi obrony Bartłomiejowi Misiewiczowi, czy trzymający parasol nad jego głową.


arogancja niszczy zdolności? jaka arogancja? w jaki sposób?

Cytat:
Reichswera przerodziła się w Wehrmacht, z szybko rozbudowanym korpusem oficerskim, prowadzącym ćwiczenia na terenie Rosji. Informacje te były jednak lekceważone.


no tu już pojechał. Historyczny nieuk chciałoby się napisać.

Cytat:
Dzisiaj obserwujemy podobne zachowanie, tyle że po wschodniej stronie kraju, wzdłuż granicy z Ukrainą, Białorusią i Rosą. Przesuwanie sprzętu tam przypomina liniowe rozmieszczenie wojsk przed drugą wojną światową bez odpowiednio dużych sił w odwodzie.


i zdaje się, że operacyjno - strategiczny dyletant.

Cytat:
Wojsko nie posiada także floty nowoczesnych śmigłowców po tym, jak MON zrezygnowało z zakupu floty francuskich Caracali.


i ta nowoczesna flota śmigłowców miała być priorytetem zakupowym (może oprócz specjalsów)? To tak jakby II RP inwestował zamiast choćby i w Łosie to w Fokkery F VII.

Cytat:
o jak stawianie na kawalerię przed drugą wojną światową.


o kawalerii II RP chyba w Polityce albo Przeglądzie czytał.
Śmigły wg Mirka pewnie jakby mógł, to by 10 Brygadę z powrotem na konie przesadził.

Cytat:
W dodatku stwarzające wrażenie, że priorytetami rządu jest zadbanie o to, by Waszyngton był zadowolony z postawy Warszawy, a armia mogła dobrze wyglądać podczas parad i pikników, które stały się jedną z ważniejszych aktywności polskich żołnierzy. Przykładem tego był „taniec Rosomaków”, czyli pokaz musztry z udziałem wozów bojowych na Stadionie Narodowym pod koniec października 2019 r.


a PR? Czym młodych do wojska przyciągnie? Swoim narzekaniem?

Cytat:
Przechodząc na tę samą funkcję z jednostki GROM do WOT oficer otrzymuje automatyczny awans o jeden stopień, bo wyższe rangi przypisane są do etatów odpowiadających funkcjom w wojskach liniowych.


:?:

Cytat:
Żołnierz otrzymuje więcej pieniędzy, które podnoszą podstawę emerytalną, a równocześnie zachowuje wszystkie dodatki należne w siłach specjalnych. Zobowiązuje się jedynie pozostać w WOT przez trzy lata.


i kłamca w dodatku :!:

Cytat:
Żołnierze zawodowi podkreślają, że absolutnym minimum jest strzelanie raz w miesiącu. Chociażby po to, żeby zachować jakąkolwiek pamięć mięśniową. Tymczasem w wielu jednostkach odbywa się to rzadziej, a żołnierze dostają po 15 nabojów, co jest liczbą śmiesznie małą.


kto przypomni, ile to strzelało się za Mirka?

Cytat:
A ile razy operator przeciwpancernych, kierowanych pocisków SPIKE ma okazję wystrzelić rakietę kosztującą ok. 100 tys. dolarów?


kto strzela prawdziwymi rakietami i ile? To ma być zarzut, czy tak se powiedział, żeby było bardziej efektownie?

Cytat:
Nic więc dziwnego, że wojskowi często żartują, że największym osiągnięciem polskiej myśli technicznej jest broń i wyposażenie w trudnowykrywalnej technologii stealth. Sprzęt jest tak świetny, że nikt nigdy go nie widział.


i oczywiście ubarwiamy wypowiedź żartami ze szkoły oficerskiej

Cytat:
W tej sytuacji słuszne wydaje się odrobienie jednej, zasadniczej lekcji z dwudziestolecia międzywojennego, którą ówcześni przywódcy zaczęli rozumieć zaledwie na kilka miesięcy przed wybuchem walk. Sprawnie funkcjonujące wojsko nie może być narzędziem ani zakładnikiem w walce politycznej.


i dlatego plótł o konstytucji na swoim pożegnaniu?

Nie wiem czy to wpływ emerytury, czy mu ta fundacja tam za bardzo nie idzie, ale to chyba zaawansowane objawy tzw. "ćwieluchozy". Jak kiedyś napisał jego kompan Janusz Ćwieluch "pisałem tą książkę czternaście lat", ale skończyłem jakoś tak dopiero za Macierewicza.

Sam potwierdza, że Macierewicz miał rację. Takich ludzi, o ograniczonej wiedzy, czerpanej z lewicowych tygodników i skażonych sowieckim myśleniem, którego przez prawie 30 lat nie potrafili się oduczyć trzeba było bezwzględnie zwolnić. Nawet za cenę salutowania Misiewiczowi (co zresztą też był przejaw podobnego myślenia).



Armia, która nie może strzelać

ps. najlepszy jest ten podtytuł, za Mirka umieli strzelać, ale się przez 3 lata oduczyli.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 25 Lis, 2019   

Ty czytasz Newsweek? :lol:
Macierewicz miał taką rację jak Ty. On zniknął, więc może dołącz do idola.
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6049
Skąd: z nikąd
Wysłany: Pon 25 Lis, 2019   

No bez przesady - trochę Manfred racji ma - tym razem..
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 25 Lis, 2019   

Np.w negowaniu faktu, że w latach trzydziestych Wehrmacht szkolił się na sowieckich poligonach?
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12773
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pon 25 Lis, 2019   

maxikasek! do ataku! wyjaśnij mu, kiedy powstał Wehrmacht i kto szkolił się na sowieckich poligonach, bo ja już nie mam siły na tego ignoranta.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
LotnikLotnikLotnik 
Banita


Dołączył: 11 Lis 2019
Posty: 70
Skąd: Tu
Wysłany: Pon 25 Lis, 2019   

Mirek odleciał. A do o GROM i WOT to już w ogóle plotki z najdalszej palarni na konotopie. Gdzie nawet najstarsi rozprowadzający nigdy nie doszli :brawo:
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 25 Lis, 2019   

manfred napisał/a:
maxikasek! do ataku! wyjaśnij mu, kiedy powstał Wehrmacht i kto szkolił się na sowieckich poligonach, bo ja już nie mam siły na tego ignoranta.

A ja nie mam siły do faszystów.
Ale ok. Ja potrafię przyznać się do błędu. Faktycznie, szkoła pancerna została zlikwidowana dwa lata przed powstaniem Wehrmachtu. Tym niemniej, wielu przyszłych hitlerowskich pancerniaków, których czarą honoru była wierność, tam się właśnie szkoliło.
A gdzie twoje motto?
Ostatnio zmieniony przez Tytan w dresie. Pon 25 Lis, 2019, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KornikAmator 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 950
Skąd: Rzplita
Wysłany: Pon 25 Lis, 2019   

Tytan w dresie.,
W zasadzie to Niemcy szkolili się w Sojuzie 11 lat przed powstaniem Wehrmachtu.
Swoją drogą, na 100 000 służących w Reichswehrze 16 000 było oficerami - 16%, w porównaniu do niecałych 5% w armii brytyjskiej w czasie Wielkiej Wojny. Więc właściwie z miejsca można było Reichswehrę rozwinąć do 300 000.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pon 25 Lis, 2019   

KornikAmator, jak napisałem wyżej. Szkoła pancerna została zlikwidowana w 1933 roku. Czyli 2, a nie 11 lat.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12773
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 26 Lis, 2019   

Czy to takie ważne 2 czy 11? Cztery dywizjony czy dwa? Ważne, że lemingi łykają antypisową karmę.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
KornikAmator 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 950
Skąd: Rzplita
Wysłany: Wto 26 Lis, 2019   

Tytan w dresie.,
W latach 1922-1923 zaczęły się rozmowy na temat współpracy, a w 1924 - rzeczywiste prace. Więc jak napisałem, Reichswehra szkoliła się na sowieckich poligonach 11 lat przed powstaniem Wehrmachtu. Współpraca trwała do początku lat .30.
 
 
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Wto 26 Lis, 2019   

Tytan w dresie., jeszcze raz w sposób niekulturalny odniesiesz sie ad personam (zamiast ad meritum) do interlokutora, to wylecisz. Bez zbędnych ceregieli czyli ostrzeżeń.

:gent:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 26 Lis, 2019   

Wybacz, ale o którą z moich wypowiedzi chodzi?
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Wto 26 Lis, 2019   

Od teraz każdą Waszmości. Nie pora na swary.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group