Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ich krew gorsza? Lenino 1943
Opublikował Wiadomość
piomar 
4
PIOMAR



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 03 Lis, 2019   Re: ich krew gorsza? Lenino 1943

Popieram. Pamiętajmy. Dla mnie i mojej rodziny każdy kto walczył przeciwko III Rzeszy, nieważne skąd szedł i z jakiej broni strzelał to postać pozytywna. Oczywiście z nielicznymi wyjątkami... po wojnie część Polaków zabijała innych Polaków. Jedni z lasu drudzy w lesie. Jedni i drudzy cywilów i uzbrojonych. Ale dzieci zabijali (z tego co wiem) tylko "przeklęci".

dziamdziak napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=BwcZ5Rlbsq0
Czy ich krew była gorsza, bo obecni politycy tak zdecydowali? Pamiętajmy o tych żołnierzach, tak jak o wszystkich innych naszych rodakach, walczących, poległych na wszystkich frontach II wś. Czyż im tym z 1 i 2 Armii WP nie należy się takie samo uznanie?
Jeśli my zapomnimy o nich....
Nie ma gorszej, lepszej krwi. Nie dajcie sobie tego wmówić. Cześć Ich pamięci.
_________________
DYSCYPLINA JEST PODSTAWĄ WYCHOWANIA
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12855
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pon 04 Lis, 2019   

Rozumiem, że macie tam jakąś u was biblioteczkę? Ale może nie rosyjskojęzyczną. To może sobie poczytaj, ile polskich dzieci zginęło w Związku Sowieckim podczas II w. św. z głodu, chorób, nieludzkich warunków na jakie je skazali sowieccy oprawcy. Acha i II w. św. zaczęła się 1.09.1939 nie 22.06.1941.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 1699
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: Pon 04 Lis, 2019   

Manfred i te dzieci były zabijane czy głodzone przez tych, co pod Lenino walczyli i gineli?
 
 
piomar 
4
PIOMAR



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 04 Lis, 2019   

Dla mnie mimo wszystko jest różnica między zabiciem (zamordowaniem, w tym: spaleniem żywcem, rozerwaniem na pół, nadzianiem na bagnet, zarąbaniem siekierą albo zastrzeleniem), a doprowadzeniem do śmierci (z powodu choroby, zimna albo innych przyczyn). Najczęsciej z głupoty, złej organizacji, własnych braków w aprowizacji, a niekoniecznie z e złej woli. Z głodu dość rzadko umierały. Na ile czytałem od lat 90-ych ...No chyba że Gerling-Grudziński w książce "Inny świat" kłamał o specjalnych racjach żywnościowych dla dzieci i inwalidów (i że z głodu to raczej dorosły w ZSRR na zsyłce zmarł niż dziecko). Jak czytam z kolei Sewewrynę Szmaglewską "Dymy nad Birkenau" to tam dzieci w KZL Auschwitz (w tym polskie) z głodu, chorób i zamordowane (w tym palone żywcem) umierają w ilościach i na skalę nigdy na Wschodzie nie widzianą. I to czy to Ci się podoba czy nie.


manfred napisał/a:
Rozumiem, że macie tam jakąś u was biblioteczkę? Ale może nie rosyjskojęzyczną. To może sobie poczytaj, ile polskich dzieci zginęło w Związku Sowieckim podczas II w. św. z głodu, chorób, nieludzkich warunków na jakie je skazali sowieccy oprawcy. Acha i II w. św. zaczęła się 1.09.1939 nie 22.06.1941.
_________________
DYSCYPLINA JEST PODSTAWĄ WYCHOWANIA
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12855
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pon 04 Lis, 2019   

Czytajcie Wańkowicza, nie Michnika, może wam się przejaśni. Przeczytaj sobie np. taką książeczkę "Droga do urzędowa" , to może zrozumiesz, że nie ma żadnej różnicy. Wręcz przeciwnie, więcej można zarzucić sowieckim gnojom, na chłodno kalkulującym mordy milionów niż otumanionym zbrodniczą ideologią i wódką UPowcom.
Żołnierze spod Lenino niczego nie są winni. Natomiast już politrucy, dowódcy jak Berling, przywódcy polityczni jak Wasilewska, żołnierze IW, UBecy jak najbardziej tak.
Jeżeli Wyklętym zdarzało się popełniać zbrodnie, to głównie przez to, przeciw komu walczyli.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
piomar 
4
PIOMAR



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Lis, 2019   

Czytałem też i Wańkowicza, a także Zychowicza, a Michnika nie czytuję. Na złość Tobie nie zacznę:)
Za to Ty nie zauważyłeś kogo wymieniłem wcześniej (Herling-Grudziński i Szmaglewska). Pewnie agenci UB.

Jeżeli chodzi Ci o "miliony" ofiar radzieckich, to raczej nie Polaków. Z tego co wiem to zarzut o milionach dotyczy głównie Rosjan i Ukraińców, a więc tych co to "prawdziwi" Polacy najbardziej nie lubią. Może nauczysz się rosyjskiego albo niemieckiego i poczytasz w oryginale (tak jak Ja) statystyki narodowościowe NKWD oraz SS. Nie przodujemy w Nich w ZSRR i jesteśmy w pierwszej trójce u hitlerowców.

Co do Twoich ukochanych "przeklętych" to ich najmłodsze ofiary miały klika miesięcy, a są też udokumentowane (nie tylko przez UB:)) zabite kobiety w ciąży. Oczywiście "niechcący". Tak .... sposób zabicia dzieci potwierdziłby tę "przypadkowość" np. w Hadze.

manfred napisał/a:
Czytajcie Wańkowicza, nie Michnika, może wam się przejaśni. Przeczytaj sobie np. taką książeczkę "Droga do urzędowa" , to może zrozumiesz, że nie ma żadnej różnicy. Wręcz przeciwnie, więcej można zarzucić sowieckim gnojom, na chłodno kalkulującym mordy milionów niż otumanionym zbrodniczą ideologią i wódką UPowcom.
Żołnierze spod Lenino niczego nie są winni. Natomiast już politrucy, dowódcy jak Berling, przywódcy polityczni jak Wasilewska, żołnierze IW, UBecy jak najbardziej tak.
Jeżeli Wyklętym zdarzało się popełniać zbrodnie, to głównie przez to, przeciw komu walczyli.
_________________
DYSCYPLINA JEST PODSTAWĄ WYCHOWANIA
 
 
KornikAmator 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Sty 2018
Posty: 950
Skąd: Rzplita
Wysłany: Wto 05 Lis, 2019   

piomar napisał/a:
Ale dzieci zabijali (z tego co wiem) tylko "przeklęci".

piomar napisał/a:
Co do Twoich ukochanych "przeklętych" to ich najmłodsze ofiary miały klika miesięcy, a są też udokumentowane (nie tylko przez UB:)) zabite kobiety w ciąży.

Janina Żubryd była zdaje się w zaawansowanej ciąży.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12855
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 05 Lis, 2019   

Żaden Polak nie napisałby Gerling-Grudziński, jak zrobił to Pionar. Tak samo odczytali nazwisko Herlinga koledzy poprzednicy z NKWD. I wpadli na pomysł, że jest to krewny Hermana Goeringa więc na pewno niemiecki szpieg. Inny pomysł wymordować Polaków w ZSRS, tylko dlatego, że byli Polakami. Tam tak było. Więc nie ma co się dziwić Wyklętym.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
piomar 
4
PIOMAR



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Lis, 2019   

Niezależnie od Twojego braku umiejętności dyskusji typowej dla FORUM na jakim jesteśmy, wszystkich (w tym Ciebie) dotkniętych moją literówką w nazwisku Herlinga-Grudzińskiego bardzo i szczerze przepraszam.

Ps. Poza tą literówką nic więcej jak widać nie zrozumiałeś z tego co napisałem. Szkoda.

Tak na marginesie cytując mnie popełniłeś błąd w moim pseudonimie forumowym. Nie nazywam się "pionar" tylko "piomar":)

Ps2. Mimo wszystko pozwól że będę dziwił się "przeklętym", mordującym bezbronnych Polaków, w tym dzieci. Wg Ciebie zemsta na Polaku (chłopie małorolnym i jego rodzinie), który wziął ziemię po reformie rolnej jest usprawiedliwioną zemstą za działania radzieckiego NKWD pod kierownictwem radzieckiego Gruzina. Przepraszam ale się nie dogadamy.

Pzdr

manfred napisał/a:
Żaden Polak nie napisałby Gerling-Grudziński, jak zrobił to Pionar. Tak samo odczytali nazwisko Herlinga koledzy poprzednicy z NKWD. I wpadli na pomysł, że jest to krewny Hermana Goeringa więc na pewno niemiecki szpieg. Inny pomysł wymordować Polaków w ZSRS, tylko dlatego, że byli Polakami. Tam tak było. Więc nie ma co się dziwić Wyklętym.
_________________
DYSCYPLINA JEST PODSTAWĄ WYCHOWANIA
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12855
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 05 Lis, 2019   

A skąd to całe g***o przyszło? Ale w jednym masz rację. Nie dogadamy się. Jak mówił Józef Mackiewicz „z komunistami się nie rozmawia, komunistów się zabija”.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
piomar 
4
PIOMAR



Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 15 Cze 2009
Posty: 216
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Lis, 2019   

Z tego co czytałem kilka lat temu to Janinę Żubryd (w 8 miesiącu ciąży) zabił człowiek prawdopodobnie współpracujący z UB (niejaki Vaulin albo jakoś tak). Członek oddziału Żubryda. W tle były ponoć jakieś pieniądze i kosztowności, które Żubryd (mąż) zrabował. Dodatkowo jakieś dolary miał otrzymać z Zachodu w "nagrodę" za działalność antykomunistyczną. Z tego co mówiła mi koleżanka (lat ok. 35) pochodząca z okolic Sanoka, wg jej dziadka (rolnik, bezpartyjny, katolik) oddział Żubryda głownie walczył z handlarzami, hodowcami koni i chłopami i co ładniejszymi kobietami, a nie zbyt często z legalnymi władzami.

Żeby było jasno dziecka mi szkoda, a ani Pani Janiny ani jej męża - NIE!

Przeciwko Vaulinowi kilka lat temu toczyło się śledztwo zakończone umorzeniem, wobec cyt. za wikipedią: "nieudowodnieniem przez oskarżyciela ... aktu, iż oskarżony działał na zlecenie Urzędu Bezpieczeństwa". Rozumiem że w takiej sytuacji dopisywanie na (i tak obszerne) konto UB, kobiety w ciąży raczej nie ma podstaw faktyczno-prawnych.

KornikAmator napisał/a:
piomar napisał/a:
Ale dzieci zabijali (z tego co wiem) tylko "przeklęci".

piomar napisał/a:
Co do Twoich ukochanych "przeklętych" to ich najmłodsze ofiary miały klika miesięcy, a są też udokumentowane (nie tylko przez UB:)) zabite kobiety w ciąży.

Janina Żubryd była zdaje się w zaawansowanej ciąży.


[ Dodano: Wto 05 Lis, 2019 ]
No cóż chętnie bym się przypisał do "komunistów" w rozumieniu definicji stworzonej przez 2 panów z brodą ale w tym negatywnym znaczeniu jakiego domyślnie używasz Ty i wiele innych nieoczytanych osób nie bardzo się nadaję. Przykro mi ale musisz poszukać innej ofiary do "zabicia".

manfred napisał/a:
A skąd to całe g***o przyszło? Ale w jednym masz rację. Nie dogadamy się. Jak mówił Józef Mackiewicz „z komunistami się nie rozmawia, komunistów się zabija”.
_________________
DYSCYPLINA JEST PODSTAWĄ WYCHOWANIA
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12855
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 05 Lis, 2019   

Doprowadzić jeden z najzasobniejszych krajów na świecie do skraju upadku, zagłodzić miliony ludzi, innych wymordować każąc im pracować na głodową normę jedzenia, wymordować innych bo ośmielili się to zauważyć albo po prostu dla wypełnienia limitu nadanego z góry i później tłumaczyć że to
Cytat:
najczęsciej z głupoty, złej organizacji, własnych braków w aprowizacji, a niekoniecznie z e złej woli.
. Coraz bardziej rozumiem Żołnierzy Wyklętych.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 05 Lis, 2019   

manfred napisał/a:
Inny pomysł wymordować Polaków w ZSRS, tylko dlatego, że byli Polakami. Tam tak było.

Nie manipuluj. Akcji narodowościowych było kilkadziesiąt, nie było narodu którego by nie objęły chyba. Nawet tak egzotyczne w Rosji jak Kurdowie, Grecy czy Macedończycy.
I procentowo Polacy nie byli najbardziej represjonowaną grupą narodowościową (% skazanych do zatrzymanych) tylko ...Niemcy. Niemiecka operacja NKWD zlikwidowała m.in. niemieckie jednostki RKKA.
I nie mordowano ich tylko dlatego że byli Polakami, Niemcami itd.

STalinowi trzeba przyznać jedno- był "sprawiedliwy". Mordował jednakowo wszystkich.
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12855
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 05 Lis, 2019   

Ale ja już ci pisałem, że do mądrości trzeba trzech rzeczy. Wiedzy, inteligencji i samokontroli. Inaczej wychodzi coś odwrotnego niż mądrość.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 05 Lis, 2019   

No to już wiem że pierwszej i ostatniej Ci brakuje :gent:
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group