Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyznaczenie człowieka na sztukę a ścieżka rozwoju podoficera
Opublikował Wiadomość
bedi358 
1


Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 27
Skąd: Północ
Wysłany: Sob 14 Gru, 2019   Wyznaczenie człowieka na sztukę a ścieżka rozwoju podoficera

Proszę o pomoc/poradę.

W wyniku zmian etatowych jednostki udało mi się wywalczyć, żeby w poprawce do etatu umieszczono etat podoficera starszego w bardzo wąskiej specjalizacji. Jest to brakujące ogniwo pozwalające rozwinąć ścieżkę rozwoju od szeregowego do podoficera starszego.

Niestety kadrowcy nie chcą tam wyznaczać ludzi którzy są z tej wąskiej specjalizacji ( brak kursu na pdf starszego i wysługa mniejsza niż 2 lata), a po prostu tych chorążych którzy są w stopni np. szefa kompanii wcisnąć na te stanowisko, by w słupkach się zgadzało.

Proszę poradźcie do kogo uderzyć, by wyznaczyć na to stanowisko osoby z odpowiednim doświadczeniem i wyszkolonych, a nie człowieka na sztukę.

Boję się, że jak będę rozmawiać z dowódcą jednostki by skorzystał z art 42 ust d , to powie mi że dla niego ważniejsze są słupki niż pisanie wniosków do MON. Obawiam się, że powie mi, że człowieka wyznaczy się a później zmieni mu się to stanowisko, ale wiem, że nie będzie gdzie go później podmienić.

"Art. 42d. Minister Obrony Narodowej, w szczególnie uzasadnionych przypadkach, może wyznaczyć żołnierza zawodowego na stanowisko służbowe wyższe o dwa stopnie wojskowe i więcej, bez mianowania na wyższy stopień wojskowy."

Proszę pomóżcie jak to ugryźć.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 14 Gru, 2019   

Bez dobrej woli dowódcy i kadrowców, tematu nie ugryziesz.
 
 
Tehnik 
Banita


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2019
Posty: 53
Skąd: Kompania
Wysłany: Sob 14 Gru, 2019   

Nie ugryziesz tego, bo nikomu na tym nie zależy. Sam to przeżyłem, musiałem zrobić 3 z angielskiego, dwa kursy w USA, żeby objąć "wysoce wyspecjalizowane stanowisko", a w czasie jak byłem w USA na to miejsce wskoczył jakiś piekarz z rezerwy, totalnie bez żadnych kwalifikacji.
 
 
bedi358 
1


Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 27
Skąd: Północ
Wysłany: Sob 14 Gru, 2019   

Wiecie najgorsze, że ten pdf staszy będzie musiał działać na bojowo w czasie pokoju, a on 0 doświadczenia i co jego podwładni będą o nim myśleć. Ponadto to szkoda w mieniu, chłopakom tyle kursów specjalistycznych pozałatwiałem, że wyszkolenie dowódcy do tego poziomu zajmie mi ze 4 lata plus nie wiem kiedy złapie doświadczenie... Normalnie szkoda w mieniu...
 
 
ano_nie 
4


Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 13 Mar 2006
Posty: 156
Skąd: PL
Wysłany: Sob 14 Gru, 2019   

Nic nie zrobisz, u mnie jest to samo. Niektóre wysokie etaty pdf są marnowane jako przechowalnia miernot, bo im brakuje jeszcze rok do pełnej, a potem 1,5 roku do trzydziestu, a potem coś tam, coś tam... i tak siedzą bo znają kogo trzeba.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 14 Gru, 2019   

Też kiedyś będziesz taką miernotą i będzie Ci brakowało ileś tam, do czegoś tam.
 
 
veteran 
3
veteran



Wiek: 45
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 106
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 17 Gru, 2019   

Cytat:
Też kiedyś będziesz taką miernotą i będzie Ci brakowało ileś tam, do czegoś tam


Akurat tu kolega ma rację.... nie którzy służą "co 5 lat" od nagrody jubileuszowej do następnej....

I mając 30 lat służby strach w oczach bo dwie lewe ręce i dwóch żołnierzy do pomocy aby coś zrobić .....
_________________
 
 
C1CHY 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 01 Kwi 2019
Posty: 309
Skąd: Jesteś?
Wysłany: Sob 21 Gru, 2019   

Wojsku nie zalezy na Twoim rozwoju.

Armia tego nie docenia. Lepiej w cywilu próbować, tam chociaz masz wplyw na swoje awanse a tutaj? Lizanie sie po rowie jest wazniejsze niz faktyczne umiejętności :)
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sob 21 Gru, 2019   

C1CHY napisał/a:
Wojsku nie zalezy na Twoim rozwoju.

Armia tego nie docenia. Lepiej w cywilu próbować, tam chociaz masz wplyw na swoje awanse a tutaj? Lizanie sie po rowie jest wazniejsze niz faktyczne umiejętności :)

Z forum też sobie załatw L4. Jak dorośniesz, to zajrzyj i się pochwal.
Kogo obchodzi i kogo powinno, że szeregowy ma ukończone studia? Jesteś szeregowym i jak większość szeregowych, przewidziany do wykonywania czynności prostych.
Nikt od Ciebie nie wymaga, żebyś był magistrem i władał kilkoma językami. Musisz się z tym jakoś pogodzić, albo faktycznie odejść. Może zrobisz furorę w korpo. Tam dopiero zobaczysz, jak się traktuje ludzi.
 
 
C1CHY 
Banita


Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 01 Kwi 2019
Posty: 309
Skąd: Jesteś?
Wysłany: Sob 21 Gru, 2019   

Tytan w dresie. napisał/a:
Może zrobisz furorę w korpo. Tam dopiero zobaczysz, jak się traktuje ludzi.
  


Jestem pewny ze lepiej niz w 90% jw WL :)

Tam w cywilu przynajmnirj masz wiekszy wplyw na swoj rozwoj

Nie pasuje? - zmieniasz pracodawcę

A w wojsku co zmienisz jednostke xD?
 
 
Tehnik 
Banita


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Gru 2019
Posty: 53
Skąd: Kompania
Wysłany: Sob 21 Gru, 2019   

CICHY ja bym Ci radził nie wypowiadać, tylko poleczyć się jakiś czas, aż się wyleczysz, czasami to może potrwać nawet i cały kontrakt. Lepiej niech kontrakt sam wygaśnie. Jak masz takie języki i magistra, zrób kurs oficera rezerwy i przyjmą Cie w zasadzie w każdej jednostce w Polsce.
 
 
Bełcik 
5
A może się uda?



Pomógł: 13 razy
Wiek: 42
Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 847
Skąd: Z Miasta
Wysłany: Nie 22 Gru, 2019   

C1CHY napisał/a:


Tam w cywilu przynajmnirj masz wiekszy wplyw na swoj rozwoj



A w wojsku co zmienisz jednostke xD?



C1CHY napisał/a:
Nie pasuje? - zmieniasz pracodawcę


Odpowiedziałeś sam sobie na Twoje obawy o rozwój.
_________________
Porządek może mieć każdy, tylko geniusz panuje nad chaosem.
Błędów nie robi ten kto nic nie robi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group