Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: bond
Nie 02 Lut, 2020
Jak przygotować się do wizyty w WBE :) wyjaśniam
Opublikował Wiadomość
ChorazyWalcz 
1


Dołączył: 29 Gru 2019
Posty: 22
Skąd: Wałcz
  Wysłany: Czw 30 Sty, 2020   Jak przygotować się do wizyty w WBE :) wyjaśniam

Znając życie takie jakim jest - chciałbym Wam moi drodzy emeryci - którzy odchodzicie tak jak ja 31 stycznia 2020r. do cywila - chciałbym pomóc Wam przygotować się do wizyty w WBE tak by nie odbić się od klamki :)

1. Po pierwsze: Wizyta w WBE musi odbyć się nie 31 stycznia 2020r. lecz co najmniej w następny dzień roboczy - w tym przypadku będzie to 3 luty 2020r.
2. Po drugie: Czasem warto odczekać i pójść w czwartek :) niż pierwszego dnia. Z prostej przyczyny - będzie bardzo dużo osób z racji popularnej daty ubycia na emeryturę.
3. Po trzecie: Oprócz dokumentów finansowych z sekcji S1 musisz zabrać jeszcze we własnym zakresie: ORYGINAŁY:
- Rozkaz Personalny o zwolnieniu do cywila
- Rozkaz Personalny - ostatni - o wyznaczeniu na ostatnio zajmowane stanowisko służbowe
- Decyzje o dodatku za długoletnią służbę - również tą ostatnią
- Decyzję dotyczącą wszelkich dodatków o charakterze stałym np za pracę w warunkach szkodliwych
- Numer konta bankowego na który WBE będzie przelewało emeryturę
- Dowód osobisty
- Być miły i grzeczny i nie popędzać Pań w WBE

Nie musicie dziękować :)
Bez tego odbijecie się od drzwi WBE - gwarantowane.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15909
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 30 Sty, 2020   

ChorazyWalcz, życzę powodzenia, ale widzę, że chyba od tych drzwi się odbijesz i złożysz powtórną wizytę. :D
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
piotr 1 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Gru 2006
Posty: 176
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 30 Sty, 2020   Re: Jak przygotować się do wizyty w WBE :) wyjaśniam

ChorazyWalcz napisał/a:
Znając życie takie jakim jest - chciałbym Wam moi drodzy emeryci - którzy odchodzicie tak jak ja 31 stycznia 2020r. do cywila - chciałbym pomóc Wam przygotować się do wizyty w WBE tak by nie odbić się od klamki :)

1. Po pierwsze: Wizyta w WBE musi odbyć się nie 31 stycznia 2020r. lecz co najmniej w następny dzień roboczy - w tym przypadku będzie to 3 luty 2020r.
2. Po drugie: Czasem warto odczekać i pójść w czwartek :) niż pierwszego dnia. Z prostej przyczyny - będzie bardzo dużo osób z racji popularnej daty ubycia na emeryturę.
3. Po trzecie: Oprócz dokumentów finansowych z sekcji S1 musisz zabrać jeszcze we własnym zakresie: ORYGINAŁY:
- Rozkaz Personalny o zwolnieniu do cywila
- Rozkaz Personalny - ostatni - o wyznaczeniu na ostatnio zajmowane stanowisko służbowe
- Decyzje o dodatku za długoletnią służbę - również tą ostatnią
- Decyzję dotyczącą wszelkich dodatków o charakterze stałym np za pracę w warunkach szkodliwych
- Numer konta bankowego na który WBE będzie przelewało emeryturę
- Dowód osobisty
- Być miły i grzeczny i nie popędzać Pań w WBE

Nie musicie dziękować :)
Bez tego odbijecie się od drzwi WBE - gwarantowane.


Do tego jeszcze zaświadczenie o zameldowaniu jeżeli dowód jest bez tej informacji , pamiętaj zaświadczenie do celów emerytalnych jest za darmo.
dowody tożsamości osób zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego
najlepiej gotowy wniosek czytelnie wypełniony ze strony internetowej wbe i najważniejsze na wizytę w wbe trzeba zapisać się w kolejce na ul złotej w warszawie wczoraj termin wolny był na 28 lutego tak gwoli ścisłosci.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15909
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 30 Sty, 2020   

piotr 1 napisał/a:
dowody tożsamości osób zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego
Nie dowody tożsamości tylko odpis aktu małżeństwa (jeżeli małżonek pozostaje na wyłącznym utrzymaniu wnioskodawcy) oraz aktów urodzenia dzieci lub ich kserokopie poświadczone za zgodność z oryginałem wraz z dokumentem potwierdzającym kontynuowanie nauki dzieci powyżej lat 18 (tylko do 26 roku życia w przypadku pobierania nauki).
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13498
Skąd: ---
Wysłany: Pią 31 Sty, 2020   Re: Jak przygotować się do wizyty w WBE :) wyjaśniam

piotr 1 napisał/a:
i najważniejsze na wizytę w wbe trzeba zapisać się w kolejce na ul złotej w warszawie wczoraj termin wolny był na 28 lutego tak gwoli ścisłosci.

Ciekawe rzeczy opowiadasz. Ja się z nikim nie umawiałem. Pojechałem, wypełniłem co trzeba - i było po sprawie.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15909
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 31 Sty, 2020   

Może mają taki system pracy, aby nie tworzyć kolejek.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 31 Sty, 2020   Re: Jak przygotować się do wizyty w WBE :) wyjaśniam

i napisał/a:
piotr 1 napisał/a:
i najważniejsze na wizytę w wbe trzeba zapisać się w kolejce na ul złotej w warszawie wczoraj termin wolny był na 28 lutego tak gwoli ścisłosci.

Ciekawe rzeczy opowiadasz. Ja się z nikim nie umawiałem. Pojechałem, wypełniłem co trzeba - i było po sprawie.


I wtedy była taka sama skala odejść jak w tym roku?
:gent:
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13498
Skąd: ---
Wysłany: Pią 31 Sty, 2020   

Może i masz rację. Gdyż ja nie odchodziłem z dniem 31. stycznia lecz z dniem 31. maja.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
gregorcr 
5


Wiek: 48
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 325
Skąd: pomorze
Wysłany: Pią 31 Sty, 2020   

Alex... a jeśli dzieci mają powyżej 18 lat ale się nie uczą,a np pracują ale nie przekroczyły 26 r. ż.?
_________________
gregor
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15909
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 31 Sty, 2020   

To mają na siebie ubezpieczenie zdrowotne ze swojej pracy.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wolfchen 
5
Rezerwista



Wiek: 34
Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 457
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 31 Sty, 2020   Re: Jak przygotować się do wizyty w WBE :) wyjaśniam

piotr 1 napisał/a:
Do tego jeszcze zaświadczenie o zameldowaniu jeżeli dowód jest bez tej informacji , pamiętaj zaświadczenie do celów emerytalnych jest za darmo.
Żaden dowód takiej informacji nie ma - nawet jeżeli dowód został wydany przed marcem 2015, to owy adres nie potwierdza zameldowania. Takie prawo ;)
 
 
ChorazyWalcz 
1


Dołączył: 29 Gru 2019
Posty: 22
Skąd: Wałcz
Wysłany: Pią 31 Sty, 2020   

Nie ma czegoś takiego jak obowiązek zaświadczenia o zameldowaniu. Z prostego powodu nie każdy ma stały meldunek. Ja np nie posiadam meldunku stałego w ogóle. Podajesz po prostu adres do korespondencji i to jest najważniejsze. I nie musisz niczym udowadniać tego adresu. Podajesz i kropka.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 31 Sty, 2020   

ChorazyWalcz napisał/a:
Podajesz po prostu adres do korespondencji i to jest najważniejsze. I nie musisz niczym udowadniać tego adresu. Podajesz i kropka.

Adres do korespondencji też się podaje, ale najważniejsze jest chyba miejsce zamieszkania, bo to ono decyduje, które WBE jest właściwe miejscowo dla danego świadczeniobiorcy. Zamieszcza się je we wniosku o emeryturę (pełny adres zamieszkania) i nie trzeba go potwierdzać żadnymi dokumentami.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15909
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 31 Sty, 2020   

We wniosku podaje się adres zameldowania
Cytat:
2. Adres zameldowania

3. Adres zamieszkania *
* Wypełnić tylko w przypadku, gdy wnioskodawca nie zamieszkuje pod stałym adresem zameldowania podanym w dowodzie osobistym.

Na podstawie okazanego dowodu osobistego wnioskodawcy seria....................... Nr ............................ stwierdza się, że dane zawarte w pkt. 1, 2, 3 wniosku są zgodne z wpisami dokonanymi w tym dowodzie.
https://wbewarszawa.wp.mil.pl/u/wniosek_o_ustalenie_uprawnien_do_emerytury_renty.pdf
:lol:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Pią 31 Sty, 2020   

Szwejk napisał/a:
Zamieszcza się je we wniosku o emeryturę (pełny adres zamieszkania) i nie trzeba go potwierdzać żadnymi dokumentami.


Niestety, ale WBE w Katowicach żąda pisemnego potwierdzenia zameldowania. Byłem zmuszony do przedstawienia stosownego dokumentu. Potwierdzenie zameldowania otrzymałem z wydziału meldunkowego swojego miasta. Usługa bezpłatna. Nadmieniam, iż posiadałem (am) nowy dowód osobisty, bez adnotacji o miejscu zamieszkania.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group