Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Pomocy]
Opublikował Wiadomość
_CATALAYA_ 
1


Wiek: 47
Dołączył: 07 Wrz 2021
Posty: 1
Skąd: mazowieckie
Wysłany: Wto 07 Wrz, 2021   [Pomocy]

Witam serdecznie.
Służąc w policji nabyłem prawa emerytalne (nawet zdążyłem pobrać trzy emerytury). Potem przeszedłem do wojska. Po kilku latach przyszedł czas na odejście ze służby. W tym przypadku mogę wybrać sobie płatnika emerytury Wojskowe Biuro Emerytalne albo Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA.
Tylko jak to z tym jest. Czy mam się zgłosić do obu instytucji i poprosić o wyliczenie emerytury i dopiero wtedy zdecydować się na korzystniejszy wariant czy muszę zdecydować "w ciemno"???
Dodam, że jestem po kilku rozmowach telefonicznych do obu instytucji i szczerze mówiąc nadal nic nie wiem, bo Panie po drugiej stronie słuchawki znają temat tylko od swojej strony. Nie potrafiły mi wytłumaczyć tematu kompleksowo.
Może temat był już wałkowany, może znajdzie się ktoś, kto zgłębiał zagadnienie i podzieli się informacjami.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie.
_________________
Dla ludzi z ambicją osiągnięcie celu jest tylko kwestią czasu.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 07 Wrz, 2021   

Nie dziw się, że nie otrzymałeś informacji kompleksowej, bo przeciętny urzędnik niekoniecznie musi być i rzadko bywa omnibusem. Radzę wrzucić problem osobno każdej z tych dwu instytucji emerytalnych - w WBE poprosić o wyliczenie emerytury wojskowej, a w ZER o wyliczenie emerytury policyjnej. Być może prośby trzeba będzie poprzeć jakimiś prezencikami, bo panie nie są chyba obowiązane do tego rodzaju czynności. Jeśli to nie wypali, to po zwolnieniu ze służby wystąp z wnioskami o emerytury do obydwu instytucji, a po otrzymaniu decyzji wybierz świadczenie korzystniejsze. I ta opcja w mojej ocenie będzie lepsza, bo otrzymasz wiarygodniejsze dane.

PS
Jeśli w którejś ze służb masz okresy powodujące podwyższenie emerytury, czyli liczone do wysługi emerytalnej w wyższym wymiarze procentowym, to pamiętaj, że te podwyższenia honorowane są niezależnie od tego, którą emeryturę wybierzesz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group