Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: focus
Pią 27 Sie, 2021
Wojsko a koronawirus.
Opublikował Wiadomość
WILK711 
5


Wiek: 52
Dołączył: 28 Paź 2017
Posty: 353
Skąd: PL
Wysłany: Sro 25 Mar, 2020   

Nie, nie z zagranicy. Niektórzy wirusolodzy przewidują, że po pierwszym ataku wirusa i etapie uspokojenia (teraz taki jest w Chinach) wirus zaatakuje drugi raz, conajmniej z taką samą siła jak za pierwszym razem. Być może po paru miesiącach.
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2450
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 25 Mar, 2020   

Byłyby ostrożny z tymi szacunkami. Ukompletowane to są brygady na wschodniej ścianie, ale im dalej na zachód, jest z tym cienko. PR jedno, rzeczywistość swoje.
Ale fakt, statystyka działa na korzyść. W jednym batalionie może być trochę takich osób, a patrząc, że owy kierunek studiów jest popularny szczególnie wśród kobiet i samych kobiet w WOT jest trochę, to daje nam niezły, szacunkowy, wynik.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 25 Mar, 2020   

WILK711, nie ten temat.
WILK711 napisał/a:
wirus zaatakuje drugi raz, conajmniej z taką samą siła jak za pierwszym razem. Być może po paru miesiącach.

Wszyscy chyba spodziewają się ataku jesienią. Ale skądś jacyś zarażeni muszą go przywlec.
Wirus sobie podobno wędruje po całym świecie i wraca w sezonie. Tak krąży po kuli ziemskiej zgodnie z tym jak ona krąży wokół Słońca.
Gveir napisał/a:
Byłyby ostrożny z tymi szacunkami

Co do liczebności brygad to faktycznie masz rację. Uwzględniając te zachodnie to trzeba zmniejszyć te liczby.
Ostatecznie kierowałem się liczbą 20 tys. a ona po prostu jest niezależnie od ukompletowania. Teraz to już więcej.
https://www.rdc.pl/inform...e-laboratorium/
Cytat:
Podpisałem decyzję, która rozszerza zakres pomocy udzielanej podmiotom leczniczym przez WOT m. in. w kwestii awaryjnej dostawy energii czy zabezpieczenia teleinformatycznego. Wojsko uruchomi także kolejne mobilne laboratorium, które będzie wykonywać testy na obecność

Nie wiem co to za zabezpieczenie teleinformatyczne. Mam nadzieję nie dadzą szpitalom wojskowego internetu czyli MILNET-I bo te łącza ze względu na swoją jakość by wywołały falę samobójstw. Nawet centralni administratorzy mają świadomość że ludzie wolą internet z komórki - który działa lepiej niż wojskowy internet. Chyba tylko w wojsku mając łącza gigabitowe można tak spierd... jakość połączenia że ludzie woleliby modem z lat 90-tych z numerem TPSA.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12853
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 25 Mar, 2020   

Nie, żeby jak ten kretyn, który wczoraj zarzucił Gowinowi, że wysłanie pracowników naukowych na telework bez zapewnienia im komputerów i łączy int. łamie kodeks pracy, ale ci psychologowie - wotersi nie na etatach psychologów - o ile tacy świadczą pomoc psych. - to świadczą ją państwowo, prywatnie czy w sposób mieszany?
Ja wiem, że akurat regulacja zawodu u psychologów jest wyjątkowo słaba, ale jakaś kwitologia? tajemnica zawodowa? RODO?
A jak ktoś po takiej poradzie popełni odpukać samobójstwo, i rodzina pozwie - kogo? Nieśmiertelne wojskowe pytanie - kto za to będzie odpowiadał?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Stefan Fuglewicz
Gość Specjalny



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Paź 2004
Posty: 3622
Wysłany: Sro 25 Mar, 2020   

To doprecyzujmy, o co chodzi:
"18 marca Wojska Obrony Terytorialnej na polecenie ministra obrony narodowej uruchomiły pod numerem telefonu 800 100 102 specjalną, całodobową i bezpłatną infolinię ze wsparciem psychologicznym dla osób znajdujących się w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem SARS-CoV-2. Specjalistyczna pomoc udzielana jest przez psychologów wojskowych WOT."

Psychologów wojskowych WOT - czyli nie żołnierzy WOT posiadających wykształcenie psychologa, tylko zatrudnionych w WOT na stanowisku psychologa. Tak przynajmniej to rozumiem. I domyślam się, że chodzi o żołnierzy zawodowych / pracowników wojska, nie TSW.
Tylko w takim razie dlaczego akurat z WOT? W operacyjnych jest ich dużo więcej i pewnie często z wiekszym doświadczeniem...
Czy może chodzi o to, że WOT podlega bezpośrednio ministrowi?
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12853
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 25 Mar, 2020   

Z tym doświadczeniem to jest różnie, bo WOT nazgarniał też pracowników z wojsk operacyjnych, bliżej domu itp.
Natomiast miałem kiedyś podobny przypadek, że chcieli wysłać dowódcę plutonu na misję na etat referenta prawnego, no bo skończył prawo.
Niby wszystko ok, ale nie, bo nie był w wojskowej służbie prawnej.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 25 Mar, 2020   

manfred napisał/a:
ale ci psychologowie - wotersi nie na etatach psychologów

A dlaczego nie na etatach?
Owszem. Chodzi raczej o pracowników RON w tym tekście ale jeśli ktoś skończył psychologię to jest i szansa że jest na etacie psychologa także i w cywilu, nie w wojsku.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12853
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 25 Mar, 2020   

Nie sądzę, żeby etatowych psychologów było więcej, niż pisałem wyżej, ale...
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 25 Mar, 2020   

Stefan Fuglewicz napisał/a:
Tylko w takim razie dlaczego akurat z WOT? W operacyjnych jest ich dużo więcej i pewnie często z wiekszym doświadczeniem...

Myślę, że nie o to chodzi, aby ci psychologowie byli koniecznie z WOT (i być może nie są, przynajmniej niektórzy), ale raczej o pokazanie społeczeństwu, jak bardzo potrzebna i niezastąpiona jest ta formacja, dziecko partii rządzącej przecież. Nie wiem, czy taka pomoc psychologiczna jest ludziom rzeczywiście potrzebna, ale cel piarowski zapewne został osiągnięty.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12853
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 25 Mar, 2020   

I teraz powinieneś sam sobie ze dwa paski pierdol... Za sianie nienawiści politycznej, czy jakoś tam...

Dziękuję za radę, ale nie skorzystam z niej. Nie będę ci wyjaśniał różnicy między twoim propisowskim fanatyzmem, a moim sceptycyzmem względem poczynań ogółu polityków, a szczególnie rządzących, bo i tak tego nie zrozumiesz. Ale w końcu doczekałeś się trzeciego paska. Za publiczne pouczanie moderatora - ostrzeżenie.
Szwejk
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2309
Skąd: z granicy
Wysłany: Sro 25 Mar, 2020   

Najnowsze dane Pentagonu 227 zakażonych amerykańskich żołnierzy.
 
 
leo33 
1
leo33



Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 21
Skąd: gabon
Wysłany: Czw 26 Mar, 2020   

Witam!
Mamy z żoną kwarantannę po powrocie z zagranicy.
Siedzimy w domu i realizujemy wszystkie zasady kwarantanny,kontroluje nas policja...a od wczoraj(mnie) ŻW.
Dziś poinformowali mnie bym na drzwiach wejściowych powiesił kartkę z napisem "KWARANTANNA" :???: :???: :???: nie ma takiego obowiązku ogólnego...to decyzja naszych przełożonych.
Moja żona nie ma takiego obowiązku i domyślacie się co o tym myśli... :x
Co o tym myślicie???
_________________
leo
 
 
beryl73 
8
kiedyś to było wojsko...



Pomógł: 27 razy
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 3947
Skąd: zielone berety
Wysłany: Czw 26 Mar, 2020   

leo33, nie obraź się, ale wydaje się to być dobrym pomysłem. Także dla objętych kwarantanną gdyby potrzebowali jakiejkolwiek pomocy. Pomijam w tej chwili umocowanie prawne tego nakazu(?)/prośby(?).
_________________
6. Starajcie się pisać po polsku z zachowaniem kultury języka (...).
 
 
czynnarezerwa 
2


Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 97
Skąd: stąd
Wysłany: Czw 26 Mar, 2020   

Pomysł z oznakowaniem kwarantanny jest oczywiście bardzo dobry, ale trzeba to usankcjonować prawnie. Paryzantka była dobra kiedyś, ale już nie jest, bo mamy WOT. ;)
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13757
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Czw 26 Mar, 2020   

leo33 napisał/a:
Co o tym myślicie???


Co ja myślę?

Cytat:
Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.


Dla mnie ewidentne naruszenie dóbr osobistych oraz praw własności.

czynnarezerwa napisał/a:
ale trzeba to usankcjonować prawnie.


Bezwzględnie jeżeli już.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group