Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
CoVID a cięcia w MON
Opublikował Wiadomość
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 07 Maj, 2020   CoVID a cięcia w MON

Prawdopodobne pierwsze ofiary.
Związkowcy ze Świdnika na spotkaniu z posłem PiS Arturem Soboniem zostali poinformowani, że MON nie zmodernizuje Sokołów z WL (25-30 szt) do wersji wsparcia pola walki. Nie zostanie też odkupiony od P&W Zakład Napędów Lotniczych w Rzeszowie (producent i serwisant silników do Sokołów i Bryz). Zakład zostanie więc prawdopodobnie, zgodnie z zapowiedziami P&W Rzeszów, zlikwidowany.
www.milmag.pl/news/view?news_id=3821
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 1699
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: Czw 07 Maj, 2020   

A prac przy przekopie na mierzei nawet CoVID nie zatrzymał :D
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11480
Skąd: -)
Wysłany: Czw 07 Maj, 2020   

Wojciech Łabuć napisał/a:
A prac przy przekopie na mierzei nawet CoVID nie zatrzymał


Koparka nie choruje.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Miluś 
5



Dołączył: 03 Maj 2020
Posty: 583
Skąd: Polska Be
Wysłany: Czw 07 Maj, 2020   

Z tego co się człowiek orientuje to chyba lekarstwem ma być program Perkoz.

Ciekawe co w tej sytuacji z Bryzami? :oops1:
 
 
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 1699
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: Pią 08 Maj, 2020   

Zawieje i zamiecie?
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6043
Skąd: z nikąd
Wysłany: Pią 08 Maj, 2020   Re: CoVID a cięcia w MON

maxikasek napisał/a:
Prawdopodobne pierwsze ofiary.
Związkowcy ze Świdnika na spotkaniu z posłem PiS Arturem Soboniem zostali poinformowani, że MON nie zmodernizuje Sokołów z WL (25-30 szt) do wersji wsparcia pola walki.
I Bardzo k... dobrze!
To przez cynicznych sk...ów i ich "inspiratorów" wciśnięto AW101 - a teraz próbują wymusić program topienia kasy w Sokoła.
Stąd te "alarmujące wieści"...

Głuszec nie jest dostatecznym dowodem że to nie ma sensu?

Niech ci "związkowcy" wyjaśnią dlaczego koszty eksploatacji Sokoła są takie jakie są - a jakość prac jest jaka jest...
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
MDS 
7


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2007
Posty: 2760
Wysłany: Pią 08 Maj, 2020   

Może przez wirusa przewietrzy się trochę w branży wciskania wojsku byle czego po niebotycznych cenach.
 
 
Wojciech Łabuć 
6
Leperchaun


Pomógł: 3 razy
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 1699
Skąd: Kraina Deszczowców
Wysłany: Pią 08 Maj, 2020   

Jakoś musi kosztować.

Uzależniam się od kursywy. Ale ostatnio coraz częściej nie chce mi się na poważnie brać newsów bo to złe dla zdrowia.
 
 
Miluś 
5



Dołączył: 03 Maj 2020
Posty: 583
Skąd: Polska Be
Wysłany: Pią 08 Maj, 2020   

W sumie fajny wątek. Można by się pokusić o jakies podsumowanie za jakiś czas. Przy obecnej polityce informacyjnej MON wiele się pewnie nie dowiem, oprócz tego że realizujemy wszystkie programy :oops1:

A na poważnie pierwsze ofiara to była MW, odwołany remont Orkanów, odwołany Ratownik (tu może ciągle być tymczasowo), gdzieś padło podobno, że już tylko 1 przejściowy (docelowy) OP i drugi tylko w opcji. Teraz faktycznie Sokoły w wersji wsparcia pola walki.

Po ogłoszeniu Rosomaka-S mam wrażenie, że Brzoza uschła i część eSek pójdzie do 14pappanc

:lol:
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1726
Skąd: z kątowni
Wysłany: Pią 08 Maj, 2020   

MDS napisał/a:
Może przez wirusa przewietrzy się trochę w branży wciskania wojsku byle czego po niebotycznych cenach.


Nie grozi. Za duże lobby, nietykalne obojętnie jaka opcja rządzi. I do tego potworna biurokracja, mająca się w najlepsze.

Ile jeszcze będziemy robić jakieś bzdurne KUT np. na wymianę opon w pojazdach służbowych? :lol:
_________________
....
 
 
H.E.L.L.B.O.Y. 
5



Pomógł: 3 razy
Wiek: 53
Dołączył: 26 Lis 2005
Posty: 458
Skąd: FROM H.E.L.L.
Wysłany: Pią 08 Maj, 2020   

Brzytwa napisał/a:
Ile jeszcze będziemy robić jakieś bzdurne KUT np. na wymianę opon w pojazdach służbowych? :lol:


Dokonujesz tej wymiany osobiście, czy robi to za ciebie np. warsztat pododdziału logistycznego bądź też warsztat WOG? Z góry przepraszam forumowiczów, że odbiegłem od tematu.
_________________
"Na wojnie ten wygrywa, kto najmniej błędów popełnia". Napoleon Bonaparte (1769-1821)
 
 
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 08 Maj, 2020   

Miluś napisał/a:
Z tego co się człowiek orientuje to chyba lekarstwem ma być program Perkoz.

Wierzysz? W dialogach technicznych jesteśmy dawno drugą Japonią
Perkoz miał zastąpić Mi-2. A co z Sokołami? Propozycja Świdnika była ciekawa (awionika z AW-169), ale nie ruszał najważniejszego problemu- silnika. Pytanie tylko o kalkulacje koszt-efekt.
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
fix16 
5


Wiek: 47
Dołączył: 04 Cze 2010
Posty: 437
Skąd: Śląsk Cieszyński
Wysłany: Pią 08 Maj, 2020   

Miluś napisał/a:
A na poważnie pierwsze ofiara to była MW, odwołany remont Orkanów, odwołany Ratownik (tu może ciągle być tymczasowo), gdzieś padło podobno, że już tylko 1 przejściowy (docelowy) OP i drugi tylko w opcji.


Jeden op? Przecież to bez sensu. To już lepiej całkiem zlikwidować dOP. Jak tak dalej to ma wyglądać, to lepiej całkiem zlikwidować MW. A w jej miejsce utworzyć odpowiednik Straży Przybrzeżnej. To może być nawet dobre, bo na zakup sprzętu do niej można chyba też pozyskać fundusze z UE.
 
 
Miluś 
5



Dołączył: 03 Maj 2020
Posty: 583
Skąd: Polska Be
Wysłany: Pią 08 Maj, 2020   

maxikasek napisał/a:
Miluś napisał/a:
Z tego co się człowiek orientuje to chyba lekarstwem ma być program Perkoz.

Wierzysz? W dialogach technicznych jesteśmy dawno drugą Japonią
Perkoz miał zastąpić Mi-2. A co z Sokołami? Propozycja Świdnika była ciekawa (awionika z AW-169), ale nie ruszał najważniejszego problemu- silnika. Pytanie tylko o kalkulacje koszt-efekt.


A co moja wiara ma do tego? Jeśli będzie deal z Świdnikiem to mi nic do tego.

Cytat:

Jeden op? Przecież to bez sensu. To już lepiej całkiem zlikwidować dOP. Jak tak dalej to ma wyglądać, to lepiej całkiem zlikwidować MW. A w jej miejsce utworzyć odpowiednik Straży Przybrzeżnej. To może być nawet dobre, bo na zakup sprzętu do niej można chyba też pozyskać fundusze z UE
\

A co ja mam z tym wspólnego? Może być bez sensu, bo to idea fix MW[/quote]
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6043
Skąd: z nikąd
Wysłany: Sob 09 Maj, 2020   

maxikasek napisał/a:

Perkoz miał zastąpić Mi-2. A co z Sokołami? Propozycja Świdnika była ciekawa (awionika z AW-169), ale nie ruszał najważniejszego problemu- silnika. Pytanie tylko o kalkulacje koszt-efekt.
Co z W3? Nic będą robić to co robią dobrze - transportować żołnierzy...
Propozycja Świdnika to wyciąganie kasy w miraże że z Sokoła można zrobić coś więcej niż środek transportu...

Dla mnie w momencie sprzedania Świdnika (wraz z prawami do W3) sami zrezygnowaliśmy z "rozwoju" (spóźnionego) tej konstrukcji.

Co do Mi-2 w sumie z jednej strony potrzeba kilku dwusilnikowych maszyn do szkolenia.
Z drugiej po co 32 sztuki?
Czyżby wodzowie chcieli mieć eskadrę maszyn uzbrojonych w ppk - jak Mi2 URP?
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group