Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
CoVID a cięcia w MON
Opublikował Wiadomość
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 21 Maj, 2020   

Kolejny list- tym razem Solidarność z PGZ SW
https://portalstoczniowy.pl/wp-content/uploads/2020/05/solidarno%C5%9B%C4%87-1.pdf
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
Miluś 
5



Dołączył: 03 Maj 2020
Posty: 583
Skąd: Polska Be
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020   

Po interwencji związkowców wraca program Ratownik dla MW:
https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1263804721418076163

Miejmy nadzieję, że będzie miał kogo ratować i kupimy jednak te A17stki
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 22 Maj, 2020   

Przecież ten komunikat to parodia, godna kraju trzeciego świata.
Nie wspomnę, że prof. Miodek płacze jak czyta taki gniot - Zatwierdzić dokumenty o zamówieniu...
Kto tam te komunikaty pisze?
:gent:
 
 
Miluś 
5



Dołączył: 03 Maj 2020
Posty: 583
Skąd: Polska Be
Wysłany: Sob 23 Maj, 2020   

maciejko napisał/a:

Kto tam te komunikaty pisze?


Z pewnością jakiś wojskowy, a nie polonista. Co to ma do rzeczy? Jak zaczną piękne komunikaty pisać to się coś nagle w zakresie modernizacji poprawi? Może problem jest dokładnie w tym, że lubujemy się w tego typu pierdołach językowych zamiast zrobić coś konkretnego i co najważniejsze ruszyć czasami głową :???:

Problem jest bardziej taki, że związkowcy się poskarżyli (słusznie im to najpewniej bardzo ciężko) i będziemy pompować pieniądze w nierentowną stocznie. Ja im tam nie wróg, ale ile można tego typu kabaret ciągnąć? Przecież u nas nie ma żadnego pomysłu na budowę kolejnych jednostek dla Navy. Okręty podwodne musimy zamówić za granicą, a jeśli chcemy faktycznie kupić fregaty to też przecież nikt tego nie zleci krajowej firmie, a co najwyżej na zasadzie kooperacji z podmiotem zagranicznym. Co ciekawe PGZ miał sobie wybrać partnera do Miecznika i co z tego? Figa...

:gent:
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 24 Maj, 2020   

Miluś, ten komunikat to wodolejstwo, które nic poważnego nie reprezentuje, zero konkretów o których piszesz.
Na ten moment to jest obietnica obietnicy , że rozpatrzy sprawę.
Jak będzie umowa z jakąś poważną stocznią to można inaczej podchodzić do sprawy.
:gent:
 
 
Miluś 
5



Dołączył: 03 Maj 2020
Posty: 583
Skąd: Polska Be
Wysłany: Nie 24 Maj, 2020   

Bardzo prawdopodobne. Nie jestem biegły w komunikatach na tłiterku. Zresztą faktycznie dość osobliwa forma komunikacji za pomocą równoważników zdań. Niemniej sprawa dość istotna jeśli chcemy posiadać MW z dywizionem okrętów podwodnych. W mojej ocenie słusznie postąpią jeśli zamówią ten okręt Ratowniczy, a jeszcze lepiej jak klepną w końcu te A17.

Jakby nie patrzeć będzie to wzmocnienie i tak dość mocno zdezelowanej formacji, a było nie było mającej charakter w końcu elitarny. Też często mnie mierzi ambiwalentny stosunek obecnego MON do własnych zapowiedzi jak i do społeczeństwa. Tu niestety wyborcy muszą decydować i rozliczać, a mnie interesuje czy międzyczasie dadzą radę coś pozytywnego zrobić.

:gent:
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 25 Maj, 2020   

Miluś, poczytaj co zostało z obietnic obecnej ekipy odnośnie "polskiego" zakładu i stoczni:

https://www.polityka.pl/t...o3lKUwPXBEgXMjM
:gent:
 
 
Miluś 
5



Dołączył: 03 Maj 2020
Posty: 583
Skąd: Polska Be
Wysłany: Pon 25 Maj, 2020   

Ja doprawdy rozumiem, że obecna władza nic nie zrobiła. A właściwie to może i zrobiła ten krok do przodu stojąc nad przepaścią. Mimo wszystko mam nadzieję, że już tego tandemu Ratownik+A17 nie spitolą kompletnie. Wróżką nie jestem i Ty pewnie też nie.

Ciężko mi się tym ekscytować tak jak Tobie, bo problem jest bardziej złożony niż "obecna ekipa", ale dla niektórych zabawa widocznie jest na innych obszarach niż modernizacja floty. To w zasadzie tak samo jak PiSowcom wydawało się, że przejmą PGZ i stocznie, a wszystko się już samo zrobi :x

EOT

:gent:
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 15 Lip, 2020   

No to mamy ładną ofiarę koronawirusa:

Cytat:
3. Regionalna Baza Logistyczna w Krakowie poinformowała o unieważnieniu zamówienia w ramach przetargu na dostawy w latach 2020-2022 przedmiotów umundurowania i wyposażenia w postaci kompletów letnich mundurów polowych. Powodem są zmiany planów finansowych związane ze zwalczaniem pandemii koronawirusa.


https://www.defence24.pl/...Ju_p8CSt-sDiUSA

Na drogi, MSWiA i inne duperele da ale po co mundury?
Wracamy do średniowiecza i sami się ubieramy?
A może do Donbasu pojechać? Tam w sklepie czołgi, karabiny i mundury każdy traktorzysta kupi.

:gent:
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 15 Lip, 2020   

Pisałem wczoraj w innym temacie tutaj że wydatki niedługo będą cięte bezlitośnie.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
Watelumajorze
[Usunięty]

Wysłany: Czw 16 Lip, 2020   

Ale... jak to?!
Polskie sprawy są najważniejsze! Polskie bezpieczeństwo jest najważniejsze!
Przecież OBIECYWAŁ!!!!!
 
 
Miluś 
5



Dołączył: 03 Maj 2020
Posty: 583
Skąd: Polska Be
Wysłany: Czw 16 Lip, 2020   

Z drugiej strony na czym przyciąć? Na pensjach? Redukcje etatów też się pewnie obecnej ekipie w łepetynach nie mieszczą. W końcu w siłe rośniemy :oops1:
 
 
Silmeor 
6


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1390
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 16 Lip, 2020   

Miluś, na współpracy z polskim sektorem przemysłowym? Albo urealnią ceny remontów i zakupów albo zobaczymy jak sobie radzą na rynku cywilnym?
_________________
Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła.
 
 
Miluś 
5



Dołączył: 03 Maj 2020
Posty: 583
Skąd: Polska Be
Wysłany: Czw 16 Lip, 2020   

Uważasz, że Polski sektor przemysłowy jest aż tak drogi i niewydolny? Tutaj trzeba by się pochylić nad poszczególnymi spółkami i jak sobie radzą. Tyle, że w większości to dalej państwowe spółki zarządzane przez "swoich". Troche złosliwy mój wpis był, ale prawda jest taka, że obecny MON jak i poprzednie szukali zawsze oszczędności nie tam gdzie trzeba. Poprzednicy cieli niby etaty, ale nie w administracji i orkiestrach tylko w jednostkach. Czy to naprawdę taka sztuka jest i nie można tego jakoś racjonalnie zarządzać?
 
 
Silmeor 
6


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1390
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 16 Lip, 2020   

Miluś, chociażby legendarne już remonty Lublinów za 60tys., a które to remonty polegały na zamalowaniu rdzy i umyciu silnika. I tak, uważam, że polski przemysł zbrojeniowy jest drogi. O niewydolności to juz nawet wspominał nie będę bo pewne WZL już pokazały jak są wydolne. Najsmutniejsze jest to, że niczego i nikogo z decydentów to nie nauczyło.
_________________
Każdy normalny człowiek ma od czasu do czasu ochotę splunąć w dłonie, zatrzeć ręce, wywiesić czarną flagę na maszcie i zacząć podrzynać gardła.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group