Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Odwołanie od rozkazu DORSZ
Opublikował Wiadomość
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 01 Lip, 2020   

saintmarek napisał/a:
Najpierw JW chce gościa, potem DK MON daje zgodę a na końcu DGRSZ odmawia bo brak kwalifikacji
I tak jest w przypadku autora tematu.
Jednostka wojskowa chce człowieka, bo zwiększa się obsada stanowisk etatowych, a tym samym wyższe % ukompletowania i mniej wakatów. Wychodzą z założenia, że może się nauczy, da sobie radę, jakoś to będzie.
DK MON daje zgodę, bo to mieści się w ilości założonych przyjęć, a poza tym jak jednostka chce to dlaczego nie.
Organ wyznaczający na stanowisko w tym przypadku DO, nie wyraża zgody, ponieważ kandydat zapewne nie spełnia wymaganych kwalifikacji do zajmowania stanowiska.
Nie wiemy jakie to konkretnie stanowisko, ale z postów autora wynika, że dowódca plutonu logistycznego w jednostce logistycznej. szullas popraw mnie jeżeli się mylę.

Cytat:
Chciałbym uzyskać rzeczową odpowiedz, tudzież pomoc czy mam jakiekolwiek szanse w odwołaniu się od rozkazu personalnego.
Jak wspomniał Szwejk, odwoływać się można, a nawet trzeba, bo nic się nie traci. Jednak wg mnie odwołanie zostanie rozpatrzone negatywnie.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
szullas 
2


Dołączył: 28 Sty 2020
Posty: 73
Skąd: RP
Wysłany: Sro 01 Lip, 2020   

-=Alex=- napisał/a:
Nie wiemy jakie to konkretnie stanowisko, ale z postów autora wynika, że dowódca plutonu logistycznego w jednostce logistycznej. szullas popraw mnie jeżeli się mylę.

Nie nie mylisz się.
-=Alex=- napisał/a:
Jak wspomniał Szwejk, odwoływać się można, a nawet trzeba, bo nic się nie traci. Jednak wg mnie odwołanie zostanie rozpatrzone negatywnie.

Tak odwołam się od rozkazu jak będę w jego posiadaniu. Jak to już jest z góry przesądzone to jestem zmartwiony. Pomimo aktualnych jeszcze badań myślałem, że można by było przerzucić mnie na inne stanowisko służbowe. Zapewne cała procedura powołania w moim przypadku była ukierunkowana pod konkretny etat w jednostce wojskowej. Jestem tylko ciekawy treści pouczenia na tym rozkazie i terminu złożenia odwołania. Być może jest tam coś uwzględnione o możliwości powołania na inne stanowisko służbowe. Zobaczymy a nóż się uda :gent:

[ Dodano: Pią 03 Lip, 2020 ]
Szwejk napisał/a:
A odnośnie Twojej obietnicy. Dość często tu ludzie obiecują, ale rzadko obietnicy dotrzymują. Mam nadzieję, że nie należysz do tego typu "obiecywaczy".

Jestem w trakcie pisania odwołania. Jak dostanę odpowiedz to napiszę. Nie liczę na nic więcej. Gdyż brak doświadczenia jaki został ujęty w rozkazie już mnie skreśliło że służby. Ostatni post napiszę jak otrzymam odpowiedz i temat będzie do zamknięcia. Chciałem podziękować wszystkim, którzy mi pomogli w założonym temacie. Pozdrawiam wszystkich.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Pią 10 Lip, 2020   

szullas napisał/a:
ak odwołam się od rozkazu jak będę w jego posiadaniu.


szullas napisał/a:
Jestem tylko ciekawy treści pouczenia na tym rozkazie i terminu złożenia odwołania.


szullas napisał/a:
Jestem w trakcie pisania odwołania.


Możesz przestawić (dosłowny zapis) uzasadnienia decyzji ?, zamieszczonej w rozkazie pers.
Ps. Bez danych osobowych.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
szullas 
2


Dołączył: 28 Sty 2020
Posty: 73
Skąd: RP
Wysłany: Wto 28 Lip, 2020   

Z tego wszystkiego oryginał rozkazu załączyłem świadomie do pisma - odwołania od rozkazu. Nie chcę z głowy pisać jakie tam było uzasadnienie gdyż rozkaz wraz z uzasadnieniem był dosyć obszerny. Jak otrzymam odpowiedz to oczywiście się podzielę informacją. A tak korzystając z okazji jest jakiś termin administracyjny mówiący o rozpatrzeniu odwołania?
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Wto 28 Lip, 2020   

Cytat:
jest jakiś termin administracyjny mówiący o rozpatrzeniu odwołania?


Zgodnie z przepisami organ powinien wydać decyzję w najkrótszym możliwym czasie, bez zbędnej zwłoki. Niezwłocznie powinny być załatwiane sprawy, które można rozstrzygnąć w oparciu o przedstawione przez stronę dowody.
Jeżeli organ musi przeprowadzić postępowanie dowodowe (zgromadzić dowody) wtedy na wydanie decyzji ma jeden miesiąc. Jeżeli natomiast sprawa jest bardzo skomplikowana to organ ma 2 miesiące na wydanie decyzji. Sprawy odwoławcze organ powinien rozpatrzyć w ciągu 1 miesiąca.

Podstawa: art. 35 - 38 Kpa.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
szullas 
2


Dołączył: 28 Sty 2020
Posty: 73
Skąd: RP
Wysłany: Pią 28 Sie, 2020   

Dzień dobry. Za kilka dni minie termin 2-óch miesiecy od zwrotnego potwierdzenia odbioru złożonego odwołania od rozkazu. Nie otrzymałem żadnej informacji w tej sprawie. Cóż mogę w tej sprawie jeszcze zrobić? Dalej czekać? Czy coś pisać, jakieś ponaglenie?

[ Dodano: Pon 31 Sie, 2020 ]
Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak wygląda proceduralnie sprawa dwu wariantowa tj po pierwsze z podtrzymaniem przez organ II instalacji rozkazu personalnego wydanego przez organ I instalacji. Czy sprawa jest już definitywnie zakończona i nie ma możliwości odwoławczej ? Czy można jeszcze się odwołać do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego? Po drugie jak by wyglądała sytuacja z ewentualnym uchyleniem rozkazu personalnego przez organ II instalacji. Czy organ I instalacji ponownie będzie rozpatrywał sprawę i czy znowu może wydać rozkaz personalny o odmowie powołania do zawodowej służby wojskowej tak jak miało miejsce w zakładanym temacie. Czy może wydać rozkaz personalny o powołanie do służby zawodowej. Nie znam się na przepisach z Kodeksu Postępowania Administracyjnego a jestem ciekawy jak o tym "mówią" przepisy prawa. Dziękuję za odpowiedź.

[ Dodano: Pon 31 Sie, 2020 ]
Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak wygląda proceduralnie sprawa dwu wariantowa tj po pierwsze z podtrzymaniem przez organ II instalacji rozkazu personalnego wydanego przez organ I instalacji. Czy sprawa jest już definitywnie zakończona i nie ma możliwości odwoławczej ? Czy można jeszcze się odwołać do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego? Po drugie jak by wyglądała sytuacja z ewentualnym uchyleniem rozkazu personalnego przez organ II instalacji. Czy organ I instalacji ponownie będzie rozpatrywał sprawę i czy znowu może wydać rozkaz personalny o odmowie powołania do zawodowej służby wojskowej tak jak miało miejsce w zakładanym temacie. Czy może wydać rozkaz personalny o powołanie do służby zawodowej. Nie znam się na przepisach z Kodeksu Postępowania Administracyjnego a jestem ciekawy jak o tym "mówią" przepisy prawa. Dziękuję za odpowiedź.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 17 Lip, 2021   

szullas, i jak zakończyła się sprawa ?

P.S.
Nie "instalacji" tylko "instancji".
Jak coś dopisujesz do swojego postu jako ostatniego w temacie, to poproś kogoś aby odświeżył temat, ponieważ Twoje dopiski (nowe posty) nie są widoczne. Nie widać, że coś nowego dopisałeś.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
arturmaj321 
1


Dołączył: 14 Lip 2021
Posty: 19
Skąd: Konin
Wysłany: Nie 18 Lip, 2021   

Witam kolego Szullas jak zakonczyła sie sprawa z przyjęciem do słuzby
 
 
szullas 
2


Dołączył: 28 Sty 2020
Posty: 73
Skąd: RP
Wysłany: Pią 06 Sie, 2021   

Witam, wygrałem i służę od 10 miesięcy. W odwołaniu musiałem udowodnić, że spełniam warunki, które w rozkazie personalnym pierwszej instancji zostały mi nieuwzględnienie. Dużo mnie to nerwów i czasu w pisaniu odwołania kosztowało ale najważniejsze, że się udało. Moje odwołanie wyniosło dobrych 10 stron formatu A4. Myślę, że jak ktoś nie potrafi udowodnić, że spełnia warunki lub ogolnie nie spełnia warunków do pełnienia służby zawodowej rozkaz personalny o odmowie powołania z pierwszej instancji zostaje podtrzymany przez organ drugiej instancji. Pozdrawiam serdecznie.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 284 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15910
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 06 Sie, 2021   

szullas, gratuluję. :gent:

Powyższy przypadek pokazuje, że jednak myliłem się co do decyzji odnośnie odwołania.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
arturmaj321 
1


Dołączył: 14 Lip 2021
Posty: 19
Skąd: Konin
Wysłany: Pią 06 Sie, 2021   

Super szullas że Ci sie udało gratulacje.Ja czekam na rozkaz i też czeka mnie walka z odwołaniem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group