Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Problem] Podwyższanie emerytury za służbę w warunkach szcze
Opublikował Wiadomość
baniol 
1


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 6
Skąd: pomorze
Wysłany: Czw 02 Gru, 2010   [Problem] Podwyższanie emerytury za służbę w warunkach szcze

Mam oto taki problem. W ostatnim czasie składałem dokumenty do WBE i wszystko było ok gdyby nie fakt, że Pani, która je przyjmowała zakwestionowała mi wyciąg z rozkazu
cytuję:
"Zgodnie z zarządzeniem nr 24/Mon z dn. 07.07.1995r. w sprawie zasad i sposobów dokumentowania okresów służby wojskowej pełnionej w warunkach szczególnych warunkach z tytułu której przysługuje wzrost emerytury wojskowej
Na podstawie rozkazów wewnętrznych d-cy jw ...........nr....... 14-dni stwierdzam że ............ brał udział w rozminowaniu terenu z przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych oraz uczestniczył w szkoleniu z użyciem bojowych materiałów wybuchowych i środków zapalających 12 i więcej razy w roku i uzyskał podwyższenie emerytury za rok 1996 o 1(jeden) %
Podstawa: paragraf 2 Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27.02.95r. w sprawie szczegółowych warunków podwyższania emerytur wojskowych (Dz. U. Nr 21 poz. 110)

twierdząc, że nie może ode mnie tego wyciągu przyjąć ponieważ nie jest tam napisane że w czasie tego rozminowania i zajęć uczestniczyłem jako saper.
Czy ktoś z szanownych Panów emerytów spotkał się z takim przypadkiem, proszę mi podpowiedzieć co z tym fantem dalej :?:
Chciałem nadmienić że moj kolega, który odszedł 4 lata temu na emeryturę, miał identyczny wyciąg ponieważ na tym rozminowaniu byliśmy razem ma to zaliczone i to w tym samym WBE. Nie wiem o co tu chodzi :-o
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 58
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 03 Gru, 2010   

baniol, "Pani" z WBE niech wypowie się na piśmie dlaczego nie chce przyjąć (a właściwie uwzględnić bo przyjąć musi) wyciągu. Jeśli będzie musiała podać postawę prawną będzie do czego się odnieść. Jeśli to będziesz miał to zapraszamy na forum, pomożemy co dalej.
 
 
Radca WP 
Mod



Pomógł: 67 razy
Wiek: 54
Dołączył: 22 Cze 2005
Posty: 2745
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: Sob 04 Gru, 2010   

Witam,

Ależ żaden problem, jak widać urzędnik z WBE nie zna KPA, proszę wnieść wniosek o zawieszenie postępowania w WBE w sprawie wydania decyzji na podstawie art. 97 par. 1 pkt. 4) kpa w zw. z par. 17 Rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej w sprawie trybu postępowania i właściwości organów w sprawach zaopatrzenia emerytalnego żołnierzy zawodowych oraz uprawnionych członków ich rodzin z dnia 23 lutego 2004 r. (Dz.U. Nr 67, poz. 618) do czasu zajęcia stanowiska w sprawie wniosku zainteresowanego skierowanego do Dowódcy JW Nr ........ w sprawie wydania stosownego zaświadczenia, zaś do Dowócy JW Nr ..... w ..... wystąpić z wnioskiem o wydanie zaświadczenia o treści mówiącej o tym, że w/w okresie prace wykonywał Pan jako saper - vide art. 217 - 220 KPA

Pozdrawiam Radca WP
_________________
EGIDA Kancelaria Radcy Prawnego
Robert Kłosiński
Numer wpisu OIRP w Olsztynie (OL-1848)

Kontakt: biuro@poradyegidy.pl
Telefon: 535-400-405
 
 
 
baniol 
1


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 6
Skąd: pomorze
Wysłany: Pon 06 Gru, 2010   

Problem jest tego typu, że nie ma już jednostki z której mam ten wyciąg ponieważ została ona rozwiązana i nie bardzo wiem do kogo miałbym się zwrócić z owym wnioskiem.
 
 
FAZI 1 
10



Pomógł: 42 razy
Wiek: 58
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 7300
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 06 Gru, 2010   

baniol, JW w której służyłeś już nie ma, ale są nadrzędne. Tam musisz uderzyć. :gent:
_________________
Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.
— Georg Wilhelm Friedrich Hegel
 
 
 
mar71 
1


Dołączył: 19 Cze 2005
Posty: 34
Skąd: Dolny Slask
Wysłany: Wto 07 Gru, 2010   

Z tego co wiem to każda rozwiązywana jednostka ma następcę prawnego któremu m. in. przekazuje dokumenty. Zapytaj w jednostce nadrzędnej.
Pozdrawiam
_________________
Pracujący emeryt...
 
 
bond 
Mod



Pomógł: 28 razy
Wiek: 58
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 3745
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 07 Gru, 2010   

Dokumenty są przekazywane do archiwów wojskowych ale tam nikt nie zmieni nawet przecinka robiąc wyciąg z rozkazu. Więc na pewno nie tędy droga. Myślę że powinieneś rozpocząć pisanie do WBE i zbieranie materiałów do sprawy sądowej. To chyba jedyna droga w Twoim przypadku.
Jeśli była to jednostka w składzie np. dywizji może warto uderzyć w tym kierunku i sprawdzić czy nie uda się zmienić tego wyciągu uzupełniając go o słowo "saper".
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16038
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 07 Gru, 2010   

bond napisał/a:
Jeśli była to jednostka w składzie np. dywizji może warto uderzyć w tym kierunku i sprawdzić czy nie uda się zmienić tego wyciągu uzupełniając go o słowo "saper".

Sądzę, że nie ma szans na taką zmianę.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
baniol 
1


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 6
Skąd: pomorze
Wysłany: Wto 07 Gru, 2010   

A jakbym wystąpił z wnioskiem na piśmie do WBE o doliczenie tego i podparł się przykładem, że na podstawie tego samego punktu w tym samym rozkazie i o tej samej treści ......rez. ........... ma to doliczone do emerytury w tym samym WBE tylko ddchodził na emeryturę 4lata temu.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16038
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 07 Gru, 2010   

To koledze zabiorą to doliczenie. :)
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
wojak66 
2



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lut 2006
Posty: 74
Skąd: WWL
Wysłany: Pią 10 Gru, 2010   

Mam podobną sytuację. W tej chwili walczę z JW (moja JW istnieje). O szczegółach "walki" poinformuję na forum.
 
 
baniol 
1


Dołączył: 22 Gru 2007
Posty: 6
Skąd: pomorze
Wysłany: Czw 23 Gru, 2010   

A nierozumie dlaczego koledze by zabrali skoro sami mu wydali decyzję, wychodziłoby na to że sami podważają swoją decyzję :zly4:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16038
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 29 Gru, 2010   

baniol napisał/a:
... wychodziłoby na to że sami podważają swoją decyzję :zly4:

W MON to nic nadzwyczajnego. A decyzję zawsze można cofnąć.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Dziadu 
2



Dołączył: 22 Lis 2009
Posty: 85
Skąd: KPHX
Wysłany: Pon 03 Sty, 2011   

Nie otwieram nowego tematu, bo ten chyba spełnia kryteria.

Proszę mądre głowy o interpretację takich zapisów Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej w sprawie dodatków do uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych.

Chodzi konkretnie o te zapisy:

...
1. Żołnierzowi zawodowemu, który otrzymuje dodatek specjalny o charakterze stałym, w ostatnim miesiącu pełnienia zawodowej służby wojskowej dodatek ten przysługuje:

1) w pełnej wysokości - jeżeli żołnierz otrzymywał dodatek specjalny o charakterze stałym przez okres co najmniej 10 lat;


2) w wysokości 1/10 ostatnio pobranej kwoty dodatku specjalnego za każdy rok, w którym żołnierz otrzymywał dodatek specjalny o charakterze stałym - jeżeli żołnierz otrzymywał go przez okres krótszy niż 10 lat, z tym że okres przekraczający sześć miesięcy traktuje się jako pełny rok.

...
§ 9.

1. Żołnierz zawodowy zajmujący stanowisko instruktora-pilota w dowództwach związków organizacyjnych i Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych oraz żołnierz zawodowy pełniący służbę w jednostkach wojskowych do szczebla pułku, który w ramach obowiązków wynikających z opisu zajmowanego stanowiska służbowego wykonuje loty w składzie załóg wojskowych statków powietrznych, otrzymuje miesięczny dodatek specjalny ustalony przy zastosowaniu mnożników kwoty bazowej:

1) 1,80 - piloci, którzy wykonali powyżej 2 000 godzin lotu;

2) 1,60 - piloci, którzy wykonali powyżej 1 500 godzin do 2 000 godzin lotu;

3) 1,30 - piloci, którzy wykonali powyżej 1 100 godzin do 1 500 godzin lotu;

4) 1,00 - piloci, którzy wykonali powyżej 750 godzin do 1 100 godzin lotu, oraz inni członkowie załóg, którzy wykonali powyżej 2 500 godzin lotu;

5) 0,80 - piloci, którzy wykonali powyżej 500 godzin do 750 godzin lotu, oraz inni członkowie załóg, którzy wykonali powyżej 2 000 godzin do 2 500 godzin lotu;

6) 0,60 - piloci, którzy wykonali powyżej 300 godzin do 500 godzin lotu, oraz inni członkowie załóg, którzy wykonali powyżej 1 500 godzin do 2 000 godzin lotu;

7) 0,50 - piloci, którzy wykonali do 300 godzin lotu, oraz inni członkowie załóg, którzy wykonali powyżej 1 000 godzin do 1 500 godzin lotu;

8) 0,40 - inni członkowie załóg, którzy wykonali powyżej 500 godzin do 1 000 godzin lotu;

9) 0,30 - inni członkowie załóg, którzy wykonali do 500 godzin lotu.

1a.8 Mnożniki kwoty bazowej, o których mowa w ust. 1 pkt 1-7, zwiększa się pilotom, którzy wykonują loty samolotem wielozadaniowym F-16, przez okres:

1) do 3 lat - o 0,2;

2) od 3 do 6 lat - o 0,4;

3) od 6 do 9 lat - o 0,7;

4) od 9 do 12 lat - o 1,0;

5) powyżej 12 lat - o 1,5.

Dodam, że w związku ze stanem zdrowia nie wykonuje już lotów samolotem F-16 od 1,5 roku i od tego momentu zabrano mi podwyższenie dodatku specjalnego za F-16. Odchodzę na emeryturę z dniem 1 lutego 2011r. Finansowy stwierdził, na podstawie opinii z Departamentu Kadr, że przywrócenie dodatku w ostatnim miesiącu w pełnej wysokości nie należy się i wydał decyzję tylko na mnożnik 1,8.
Jak to interpretować, należy się czy nie? Dodam, że pan z departamentu stwierdził, że jak się nie podoba to odwołanie i do sądu.
Pozdrawiam
 
 
Darek1 
5



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 609
Wysłany: Pon 03 Sty, 2011   

Jak dla mnie zasadnicze znaczenie w tym przypadku ma to, czy zdążyłeś się załapać na dodatek za latanie na transportowych (1,8 kwoty bazowej) czy też ostatnim dodatkiem jaki miałeś był ten z F-ów (2,2 kwoty bazowej). W świetle obecnych zapisów rozporządzenia o dodatkach do uposażenia w tym pierwszym przypadku masz moim zdaniem małe szanse na uwzględnienie latania na F-16 przy wyliczaniu emerytury (tak bym interpretował zapisy o pełnej wysokości dodatku - po mojemu chodzi o dodatek pobierany ostatnio a nie kiedyś w przeszłości) a w tym drugim - a i owszem (uzasadnienie jak wyżej). Ponieważ generalnie rozporządzenie jest nie do końca spójne (efekt wprowadzania do niego kolejnych zmian) niezależnie od sytuacji warto chyba skierować sprawę do sądu (choćby po to by kolejni piloci, którzy wcześniej czy później utracą zdrowie na F-16 mieli świadomość z czym wiązać się dla nich może przejście na inne statki powietrzne) - bo na zmianę opinii DK raczej bym nie liczył. A tak z ciekawości - jak skończyło się zaliczenie nalotu (i okresu pobierania dodatków) ze szkolenia w USA?
Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego na zasłużonej emeryturze.
Darek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group