Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Spis ludności
Opublikował Wiadomość
Watelumajorze
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021   

-=Alex=- napisał/a:

Przeczytałem USTAWA z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. i zastanawiam się do czego potrzebni są im osoby objęte spisem, jeżeli praktycznie wszystkie dane otrzymają z poszczególnych ministerstw.
Zauważyłem, że w tej ustawie nie ma konsekwencji karnych za odmową lub podanie danych niezgodnych z prawdą.


W tej nie. Ale jest w Ustawie o statystyce.

https://lexlege.pl/ustawa-o-statystyce-publicznej/rozdzial-8-przepisy-karne/5289/
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11585
Skąd: -)
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021   

Watelumajorze napisał/a:
Przeczytałem USTAWA z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. i zastanawiam się do czego potrzebni są im osoby objęte spisem, jeżeli praktycznie wszystkie dane otrzymają z poszczególnych ministerstw.


Po to w sklepie robi się remanent, żeby porownac to co jest w papierach z tym co jest realne na półkach.
Cel spisu powszechnego jest równiez i taki, żeby dokonawszy spisu "z natury" porównać go z wynikami "danych z pocszczególnych ministerstw".
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15986
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021   

michqq napisał/a:
Cel spisu powszechnego jest równiez i taki, żeby dokonawszy spisu "z natury" porównać go z wynikami "danych z pocszczególnych ministerstw".
I sądzisz, że będzie się to zgadzać ? Które dane będą wiarygodne ?
A tłumaczą, że spis jest potrzebny do analiz statystycznych i planowanych działań, a nie do porównań.
Cytat:
Spis ludności to – jak podaje Encyklopedia PWN – podstawowe badanie i źródło danych z zakresu statystyki ludności, które ma na celu zebranie informacji o jej stanie i strukturze wg ustalonych cech demograficznych i społeczno-zawodowych, w oznaczonym momencie, na określonym terytorium.
(...)
Spisy powszechne to czas, kiedy państwo, zadając obywatelom kilka pytań, stara się zdiagnozować: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”.
https://spis.gov.pl/czym-jest-spis/
Nie wiedzą ilu nas jest. :brawo:

W "burdelu" nigdy nie będzie porządku.
Co do wiarygodności. Powchodziłem sobie na swoje e-profile i wiarygodność jest następująca:
- składkę zdrowotną odprowadza za mnie ZUS.
- PIT papierowy który otrzymałem z WBE, różni się od tego który jest wprowadzony na platformie e-podatki,
- PIT-y papierowe, które składałem do US, różnią się od tych, które są wprowadzone na platformie.
Niektórzy (mężczyźni) jak weszli na e-lekarza to okazało się, że cyklicznie uczęszczali do ginekologa, albo innych specjalistów.

Co do samego spisu.
Nagle okazało się, że na dwa pytania znajdujące się w ankiecie nie trzeba dawać odpowiedzi.
Nie wiem czy próbowałeś spisać się przez internet i doszedłeś do pytania o współlokatorów i podawania ich numerów PESEL. Nie podasz to dalej nie przejdziesz.
Kto przy zdrowych zmysłach podaje przez telefon informacje jak zadzwoni ankieter ?
Jest RODO, ale nie ma RODO ? U lekarza nie otrzymasz informacji o stanie zdrowia współmałżonka lub kogoś z rodziny jeżeli nie jesteś upoważniony, a w spisie tylko numeru PIN karty bankomatowej brakuje.

Cytat:
Wszystkie dane przetwarzane przez statystykę publiczną są bezpieczne i podlegają specjalnej ochronie (tajemnica statystyczna).
Znamy to. Podobnie jest z tajemnicą bankową i operatorów telefonicznych. :efendi2:

Zresztą, kto chcę się spisać niech się spisuje ... Życzę powodzenia. :gent:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021   

-=Alex=- napisał/a:

Nie wiedzą ilu nas jest. :brawo:

Albo ilu zmarło dzięki światłemu przywództwu partii...

Czy partia się sama wyżywi?

-=Alex=- napisał/a:

Niektórzy (mężczyźni) jak weszli na e-lekarza to okazało się, że cyklicznie uczęszczali do ginekologa, albo innych specjalistów.

Anonimowo dałeś pożyć felczerom...
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13542
Skąd: ---
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021   

-=Alex=- napisał/a:
Zresztą, kto chcę się spisać niech się spisuje ... Życzę powodzenia.

Wystarczająco dużo informacji Państwo o mnie posiada - iż ... nie zamierzam.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11585
Skąd: -)
Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021   

-=Alex=- napisał/a:
I sądzisz, że będzie się to zgadzać ? Które dane będą wiarygodne ?


W wiekszosci normalnych krajów za wiarygodny uważa się w takim przypadku - spis powszechny.
W Polsce, cóż, jak to w Polsce, udawać będziemy że spis powszeczny był wiarygodny.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Watelumajorze
[Usunięty]

Wysłany: Pon 12 Kwi, 2021   

michqq napisał/a:
Watelumajorze napisał/a:
Przeczytałem USTAWA z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. i zastanawiam się do czego potrzebni są im osoby objęte spisem, jeżeli praktycznie wszystkie dane otrzymają z poszczególnych ministerstw.


Po to w sklepie robi się remanent, żeby porownac to co jest w papierach z tym co jest realne na półkach.
Cel spisu powszechnego jest równiez i taki, żeby dokonawszy spisu "z natury" porównać go z wynikami "danych z pocszczególnych ministerstw".


W kwestii technicznej - to nie jest cytat "ze mnie".
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15986
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 13 Kwi, 2021   

Cytat:
Dokonujący samospisu wpadli w pułapkę PESEL.
Dokonujący samospisu w Narodowym Spisie Powszechnym muszą podać PESEL wszystkich współlokatorów. Ci, którzy tego nie zrobią, nie dokończą ankiety, za co grozi wysoka grzywna. Rzecznik Praw Obywatelskich poprosił o pomoc prezesa GUS. Uznał wymóg za naruszenie prawa do prywatności, na straży której stoi Konstytucja. (...)
https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-dokonujacy-samospisu-wpadli-w-pulapke-pesel,nId,5164745

Hej, Bolek podaj mi swój PESEL, bo robię samospis ... :lol:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Watelumajorze
[Usunięty]

Wysłany: Pon 17 Maj, 2021   

Dlatego rozsądniej jest w ogóle nie brać udziału ponieważ za to nic nie grozi. W ustawie o zbieraniu danych statystycznych jest zapis o grzywnie ale nie dotyczy on bezposrednio samospisu, to raz, a dwa trudno będzie udowodnic niespisanemu odmowę wzięcia udziału. Chciałem ale nie mogłem. Na przeszkodzie stały różne sprawy: epidemia. problemy z siecią, brak zaufania do telefonów i obawa przed oszustwem. Podejrzenie objawów jedynej choroby swiata.
 
 
MarkWL 
1


Dołączył: 16 Cze 2021
Posty: 8
Skąd: WL
Wysłany: Sro 23 Cze, 2021   

Kara grzywny grozi za spóźnienie lub zignorowanie zaproszenia do udziału w tym przedsięwzięciu (art. 57, art. 58). Jeszcze surowszą odpowiedzialność może ponieść osoba, która poda fałszywe informacje. Według art. 56 ustawy jest to przestępstwo. 
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15986
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 23 Cze, 2021   

- Dzień dobry, przeprowadzam spis powszechny. Proszę odpowiedzieć na następujące pytania.
- Przepraszam, jestem na kwarantannie ...

:lol: :lol: :lol: :lol:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11585
Skąd: -)
Wysłany: Czw 24 Cze, 2021   

Cytat:
Kara grzywny grozi za spóźnienie lub zignorowanie zaproszenia


Co ciekawsze zapewne z milion Polaków mieszka za granicą bez wymeldowania się ze stałego meldunku.
Teoretycznie spis ich dotyczy (choć na zdrowy rozum nie powinien, ponieważ ustawa równocześnie mówi że dotyczy on ludzi na terytorium Polski, zaprzeczając sama sobie).
Ciekawe jak zostanie im udowodnione zignorowanie zaproszenia.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
m_niebieski 
3


Wiek: 64
Dołączył: 13 Sty 2009
Posty: 132
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 29 Cze, 2021   

Ja już właściwie zamierzałem się spisać, ale z tym PESEL to jakieś jaja i zaczynam mieć wątpliwości :nie3:
_________________
Emeryt z 2013 r. pracujący "przy" wojsku
 
 
xymox 
5


Dołączył: 13 Kwi 2010
Posty: 821
Skąd: Daleka Północ
Wysłany: Wto 29 Cze, 2021   

michqq napisał/a:

Teoretycznie spis ich dotyczy (choć na zdrowy rozum nie powinien, ponieważ ustawa równocześnie mówi że dotyczy on ludzi na terytorium Polski, zaprzeczając sama sobie).


Generalnie ten spis to raczej farsa jeśli chodzi o merytorykę. Ale GUS będzie miał robotę i mógł dopasowywać teorie do danych zebranych generalnie byle jak.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15986
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 03 Lip, 2021   

Co raz bardziej dochodzę do przekonania (po załączniku nr 2 do ustawy i sankcjach), że to nie jest spis tylko jakaś inwentaryzacja albo kontrola.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group