Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Radca WP
Sob 04 Mar, 2023
Zespół Gilberta
Opublikował Wiadomość
szosti89 
1


Dołączył: 17 Sie 2020
Posty: 1
Skąd: lublin
Wysłany: Pon 17 Sie, 2020   Zespół Gilberta

Witam, prawdopodobnie mam zespół Gilberta przez co dostałem N, napisałem odwołanie do cwkl ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi. Podobno weszło nowe rozporządzenie ministra że mają przyjmować ludzi do wojska z tym zespołem tylko czy ktoś wie ze to prawda? Czy trzeba robić testy genetyczne prywatnie czy rwkl wysle na nie? A jeżeli nic nie weszlo to czy jest szansa na dostanie się z podwyzszona bilirubina?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15953
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pon 17 Sie, 2020   

szosti89 napisał/a:
Podobno weszło nowe rozporządzenie ministra że mają przyjmować ludzi do wojska z tym zespołem tylko czy ktoś wie ze to prawda?
Jeszcze nie weszło.

Jest przygotowana nowelizacja rozporządzenia dotyczącego orzekania o zdolności do czynnej służby wojskowej.
Cytat:
Jedną ze zmian jest np. złagodzenie kryteriów wobec kandydatów z tzw. zespołem Gilberta. Jest to schorzenie o podłożu genetycznym, dotyka ok. 5 proc. Polaków i wiąże się z podwyższonym poziomem bilirubiny w organizmie. Choć nie wymaga leczenia i nie zagraża zdrowiu, osoby z zespołem Gilberta nie mogą obecnie służyć w armii. – U chorującego występuje niekiedy zażółcenie skóry, które osobie postronnej może skojarzyć się z żółtaczką zakaźną. Tymczasem jest to łagodne schorzenie, które jesteśmy w stanie bardzo szybko zdiagnozować, bez ryzyka wszczynania postępowania epidemiologicznego związanego z chorobą zakaźną – tłumaczy płk Wróblewski. I dodaje: – Dlatego, po zasięgnięciu opinii konsultanta krajowego ds. obronności w dziedzinie chorób wewnętrznych uznaliśmy, że osoby z zespołem Gilberta, bez zaburzonej czynności wątroby, mogą służyć bez żadnej szkody dla swojego zdrowia i armii.
http://www.polska-zbrojna...tapic-do-wojska
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group