Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy więcej praw dla zwierząt?
Opublikował Wiadomość
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11585
Skąd: -)
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2020   

Sztandar Polskiego Związku Hodowców Kanarków... wyprowadzić!
:bye:
Żółw mojego dziecka trzymany do celów rozrywkowych ma jeszcze ze 60 lat resursu technicznego - czy zakaz trzymania tego żółwia oznaczałby że mam go uśmiercić, czy że wyrobi mu się dokument rejestracyjny poświadczający posiadanie od czasu przedustawowego?
P.S: Czy takiego przedustawowego zarejestrowanego żółwia można sprzedać i kupić? A co z dziedziczeniem?
I to są pytania na serio!
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
morelowy_gosc 
6


Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 1440
Skąd: nadwarciański
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2020   

Zastanawiam się nad tym jak uzasadnią,,męczenie" wielbłądów w orszakach Trzech Króli. Będzie pismo o udzielenie dyspensy :modli: Do kogo...do Sylwii Spurek,do prezesa... Tak wiele pytań, a tak mało odpowiedzi
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2020   

thikim napisał/a:
czyli czy to przebiło się przez tarczę żelaznego elektoratu czy jednak dalej nie naruszona jest ich wiara w boskość Naczelnika.


Póki co żaden z doradców nie podpowiedział, aby Naczelnik wjechał do Warszawy na zamęczonym osiołku.

Generalnie Naczelnik ma trudne i podłe zadania. Geopolityczne, lewackie i od własnej partii kłody.

morelowy_gosc napisał/a:
i,
Do tej listy dopisać trzeba dopisać:
-żegnaj wędkarstwo

Zakaz długotrwałego wyciągania połkniętego haczyka. No to był dla mnie jeden z dwóch głównych powodów porzucenia wędkarstwa, pomimo że na I Komunię wśród gadżetów dostałem spinning.

morelowy_gosc napisał/a:
-żegnajcie wystawy, zwierząt (pieski,kotki,króliki i co kto sobie zażyczy)
Tych żegnajcie będzie og groma....absurd mamy już teraz więc co będzie dalej?

No powiedzmy można zadbać o te zwierzaki na wystawach i dawać im np. często pić. Ktoś zada pytanie, a dlaczego np. strażnikom w US swego czasu nie dawano możliwości picia...

michqq napisał/a:
Sztandar Polskiego Związku Hodowców Kanarków... wyprowadzić!
:bye:
Żółw mojego dziecka trzymany do celów rozrywkowych ma jeszcze ze 60 lat resursu technicznego - czy zakaz trzymania tego żółwia oznaczałby że mam go uśmiercić, czy że wyrobi mu się dokument rejestracyjny poświadczający posiadanie od czasu przedustawowego?
P.S: Czy takiego przedustawowego zarejestrowanego żółwia można sprzedać i kupić? A co z dziedziczeniem?
I to są pytania na serio!


Na serio ciekawe jest wymaganie, aby kanarek wesoło śpiewał - w klatce.

Już prędzej żółw nie musi się zbyt wiele poruszać.
 
 
morelowy_gosc 
6


Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 1440
Skąd: nadwarciański
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2020   

Tak samo można dać norkom czy lisom lepsze klatki. Kilka lat temu przećwiczyliśmy to z kurami nioskami. Jeżeli udało się to zrobić z kurami to dlaczego nie mogłoby się udać ze zwierzętami futerkowymi???
Co do kilku rozwiązań w tej ustawie jestem za. Zakaz łańcuchów sa jednym z nich. Ale czy do tego jest potrzebna nowa ustawa to wątpię. Obecne prawo nie jest złe,wystarczy je tylko stosować. Zresztą jest też ono nadużywane przez ,,pseudoekologów" więc przy nowych uprawnieniach mniejszej ilości ich przegięć nie przewiduję.
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Nie 20 Wrz, 2020   

Głęboka orka lewaków z pisu... przez Brauna.

https://twitter.com/incognito1001/status/1307398708120768512

Z tymi szczeniakami w punkt!
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2020   

Głodnemu chleb na myśli. Współczuję ci, ale powodzenia w miłości nie życzę.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2020   

porze napisał/a:

O tym, że norka ma ttyle miejsca, bo udało się jej przeżyć, a inne zjadły lisy, nawet nie wspomnę. Bo to tak jakby lewak podziwiał życie sybiraka, że go wilki i niedźwiedzie zimą w domu nachodzą,

Ogólnie świat postawiliście na głowie i wszystko.


Rozstrzelać każdego lisa, co zjadł uwolnioną norkę. Ew. poddać lewackiej resocjalizacji.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2020   

porze napisał/a:
Nosz kuźwia - ile sie ta norka musi nazapierniczać i z innymi powalczyć, zeby sie wykarmić. A w klatce ma za leżenie bykiem i fikanie po kołowrotku.

No widzisz, tyle dobra ze strony ludzi, a te niewdzięczne zwierzaki jeszcze niezadowolone. Głupie, nieświadome szlachetnych intencji człowieka istoty. Ale ty przecież głupi nie jesteś i wiesz co dobre, a co złe, więc w uznaniu twojej mądrości gotów jestem zasponsorować ci taki bezpieczny i beztroski żywot. Zrobimy kojec i będziesz sobie mógł w nim do woli leżeć bykiem i fikać koziołki. Co ty na to?... Nie dziękuj, dobrym ludziom zawsze chętnie pomagam.

porze napisał/a:
lewak

Mylisz się, to nie lewactwo, to człowieczeństwo.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11585
Skąd: -)
Wysłany: Wto 22 Wrz, 2020   

ToMac napisał/a:
Rozstrzelać każdego lisa, co zjadł uwolnioną norkę. Ew. poddać lewackiej resocjalizacji.


Resocjalizacji...

Nienienie.

W wielu krajach koryguje się takie sprawy kastracją, co mi osobiście przypomina dowcipy o nasypywaniu soli na ogon.
Otóż zwierzeta "do redukcji" - niekiedy dzikie (wilki, kojoty) niekiedy zdziczałe (koty, psy) wyłapuje się, leczy z pcheł i tasiemców, witaminizuje zastrzykiem, w razie potrzeby odkarmia i ogólnie doprowadza do zdrowia, kastruje, poczem wypuszacza na powrót w dzicz.

Cytat:
Ogólnie świat postawiliście na głowie i wszystko.


Jak ja nie postawił byłem i on nie postawił był to KTO wyście postawiliście...

(tak wiem, ukradłem)

Trzydzieści procent biomasy ssaków lądowych stanowi ludzina, a następne sześćdziesiąt kilka stanowią zwierzęta udomowione, które kwiczą, beczą, muczą, rżą, miauczą i szczekają.

Świat jest postawiony na głowie, co widac z samego tylko takiego wyliczenia procentów.
Na oko by się wydawało że dzicz powinna stanowić choć z połowę biomasy - a stanowi już współcześnie zaledwie kilka procent.

Więc może i nawet i słusznie tutaj niektorzy porownują chów klatkowy do życia homosapiensów w warunkach miejskich.
Z drugiej strony, z genetycznego punktu widzenia, to z racji bycia udomowionym KILKA gatunków zwierząt osiągneło niebywały sukces rozrodczy. Populacja kur psów krów, kotów, koni i innych udomowionych jest o rzędy wielkości większa niż byłoby to możliwe w warunkach dzikich. Paradoksalnie więc - troska o gatunek czy troska o osobniki? Jak troska o gatunek to WIĘCEJ ciasnych ferm klatkowych!

Heh, ale ludzie ekoniemyślący płacza o gatunkach tam gdzie im wygodniej a oosobnikach - też tam gdzie im wygodniej. Nie widząc że niekiedy jest tu konflikt...

Podsumowując - Jak to pisał Stanisław Jerzy Lec:
"Nie ma powrotu do jaskiń - jest nas za dużo"

Tak samo jak ludzi dotyczy to i zwierząt.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 09 Paź, 2020   

michqq napisał/a:
Otóż zwierzeta "do redukcji" - niekiedy dzikie (wilki, kojoty) niekiedy zdziczałe (koty, psy) wyłapuje się, leczy z pcheł i tasiemców, witaminizuje zastrzykiem, w razie potrzeby odkarmia i ogólnie doprowadza do zdrowia, kastruje, poczem wypuszacza na powrót w dzicz.

Jak nie wiesz co zrobić z kasą to wymyślasz najróżniejsze metody jej utylizacji :)
Skąd się wzięli ekolodzy:
https://youtu.be/qGOGhlohkuk?t=416
W kontekście obecnej ustawy prorocze chociaż ma prawie 10 lat.
Cytat:
Ale mnie zawiść strzela - dlatego zostałem ekologiem. Mogę bezkarnie niszczyć fortuny takim sk...

I tu pojawia się Jarosław ze swoją ustawą która to umożliwia.

[ Dodano: Pią 09 Paź, 2020 ]
gathern napisał/a:
Z tymi szczeniakami w punkt!

Tak by było gdyby w Polsce obowiązywało prawo ogłaszane w DzU.
Ale tak nie jest. W Polsce obowiązują SMSy z RCB oraz intencja ustawodawcy :)
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6063
Skąd: z nikąd
Wysłany: Nie 11 Paź, 2020   

Ja bym chętnie jak to mówi młodzież "strollował" tych wszelkich nawiedzonych "obrońców praw zwierząt" i wprowadziłbym ustawę w której regulowałbym możliwość posiadania zwierząt pod kątem posiadanego metrażu...

Wprowadzając takie limity że nie tylko posiadacze "mikroapartamentów", ale także bardziej normalnego metrażu mogliby co najwyżej trzymać rybki (i to niewiele)

A co... Zwierze też ma prawo do przestrzeni....
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Nie 11 Paź, 2020   

W Niemczech nie tak dawno wprowadzono prawo że właściciel ma OBOWIĄZEK wyprowadzać psa (jeśli posiada) na 1 godzinny spacer CODZIENNIE.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 11 Paź, 2020   

A ja się w sumie cieszę że to PiS, PO i Lewica wprowadziły. Wszystkim tym ugrupowaniem urwie to po parę punktów w następnych wyborach.
I po raz pierwszy widzę rzecz która może te wybory przyspieszyć.
Jarek stawia całą swoją reputację na tacy. I się to skończy wielkim oporem we własnej partii dla niego. Pewnie zdławi ten opór ale straty będą nie do odzyskania. A za rok będzie już za słaby.
Więc ja to widzę w kategorii agonalnego ruchu.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
morelowy_gosc 
6


Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 1440
Skąd: nadwarciański
Wysłany: Nie 11 Paź, 2020   

Jarosław zapowiedział przed wyborami, że są to jego ostatnie. Może stwierdził, że po nim to choćby potop???
 
 
239099 
10
nie taki ekspert



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2010
Posty: 6063
Skąd: z nikąd
Wysłany: Nie 11 Paź, 2020   

Zobaczymy czy Adrian ma jaja - czy kinder niespodzianki...

Jakby zawetował to ciekawa może być II runda w cyrku na wiejskiej....
_________________
Taktyka to najprostsza z nauk. Wystarczy tylko postawić się na miejscu przeciwnika i pomyśleć, jakiego postępowania się po nas spodziewa. A potem zrobić dokładnie na odwrót. Ot i cała taktyka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group