Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy więcej praw dla zwierząt?
Opublikował Wiadomość
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 12 Paź, 2020   

Myślę że zawetuje.
W zasadzie Duda może teraz rozegrać Kaczyńskiego jak chce. Pytanie czy skorzysta.
Ryzyko jest małe. Za te 5 lat Kaczyński nie będzie już tyle znaczył. Można już mu powoli władzę odbierać.
Dlatego właśnie Kaczyński został wicepremierem - bo zauważył że mu władzę odbierają.
Ale jak został wicepremierem - to stracił właśnie władzę. Teraz musi się babrać biurokracją. A to nie władza tylko udręka.
Co nie zmienia faktu że Jarosław jest pracowitym i zawziętym politykiem gotowym pracować po 20 godzin dziennie. W przeciwieństwie do tych młodych dzieci które męczą się jak muszą popracować 5 godzin dziennie. I dlatego wczasy za wczasami.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
zielony1 
7


Dołączył: 16 Kwi 2016
Posty: 2318
Skąd: z granicy
Wysłany: Wto 13 Paź, 2020   

Aj waj . Robi się ciekawie wokół ustawy. Jak zostanie uchwalona w obecnym kształcie - w Polin nastąpi " otwarcie sezonu" ataków na wiarę żydowską.

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/7847486,europa-zydzi-list-prezydent-andrzej-duda-uboj-rytualny-zwierzeta-pis.html
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11585
Skąd: -)
Wysłany: Wto 13 Paź, 2020   

Cóż - antysemityzm jest niekiedy samospełniającą się przepowiednią.

Żydzi się domagają żeby finansować to ich zbiorowo, zamiast no, żeby indywidualnie.
Zaś kiedy ich się zbiorowo zamiast indywidualnie ocenia czy opisuje - to jest to antysemityzm.
:-D
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Wto 13 Paź, 2020   

zielony1 napisał/a:
Aj waj . Robi się ciekawie wokół ustawy. Jak zostanie uchwalona w obecnym kształcie - w Polin nastąpi " otwarcie sezonu" ataków na wiarę żydowską.

https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/7847486,europa-zydzi-list-prezydent-andrzej-duda-uboj-rytualny-zwierzeta-pis.html


Cytat:
Projekt ustawy - ku wyraźnemu zaniepokojeniu sygnatariuszy, a wśród nich wielu parlamentarzystów i przywódców żydowskich - ustanawia również niebezpieczny precedens stawiając w ewidentny sposób prawa związane z dobrostanem zwierząt ponad podstawowym europejskim prawem do wolności religii.


A jak to jest z uprawnionymi w Polsce do tego wykonywania:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Szechita

Cytat:
Osoba dokonująca uboju rytualnego w gminie żydowskiej podlegała regułom prawa religijnego i zwyczajom. Musiał to być dorosły mężczyzna, żyd, uczony w Talmudzie, znany z pobożności i przestrzegania prawa religijnego. Uprawnienia szojcheta nadawał rabin specjalnym potwierdzeniem, zwanym kabala. Aby je uzyskać, należało odbyć praktykę, zdać egzamin ze znajomości praw rządzących szechitą oraz dokonać pod nadzorem trzech ubojów rytualnych. Nie dopuszcza się do funkcji szojcheta głuchych, chorych psychicznie czy upośledzonych manualnie.


Cytat:
Sygnatariusze przytoczyli również fakt, że nie ma rozstrzygających dowodów naukowych na poparcie twierdzeń, że ubój koszerny jest bardziej okrutny niż większość uboju odbywającego się każdego dnia w Europie.


https://pl.wikipedia.org/wiki/Szechita

Cytat:
Podczas koszernego uboju bydła we współczesnej ubojni stosuje się specjalne klatki do unieruchamiania zwierząt: Weinberg (czas w klatce: ok. 103,8 s, szamotanie się przed cięciem: ok. 11 s, liczba wokalizacji: ok. 4,6) lub ASPCA (czas w klatce: ok. 11 s, szamotanie się przed cięciem: ok. 1,2 s, liczba wokalizacji: ok. 0,3). Pierwsza z nich pozwala na obrócenie zwierzęcia na bok lub do góry nogami. W ustalonej przez klatkę pozycji następuje cięcie, po czym zwierzę jest wypuszczane, aby mogło się wykrwawić.


....
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 13 Paź, 2020   

W jednym się myliłem.
Polski rząd jest jednak najważniejszy (link powyżej):
Cytat:
Dziesiątki parlamentarzystów z całej Europy i Izraela, w tym senatorowie, posłowie, posłowie do Parlamentu Europejskiego i brytyjskiej Izby Lordów oraz przywódcy społeczności żydowskiej z całej Europy połączyli swe siły kierując do rządu polskiego list,

Ileż to już listów powstało w odniesieniu do działań naszego rządu :)
Niby nie ważny, niby faszystowski a wszyscy listy do niego piszą.
Cała Europa łączy swoje siły przeciw. Jakby mieli rację - to jeden by wystarczył :lol:

[ Dodano: Wto 13 Paź, 2020 ]
ToMac napisał/a:
Sygnatariusze przytoczyli również fakt, że nie ma rozstrzygających dowodów naukowych na poparcie twierdzeń, że ubój koszerny jest bardziej okrutny

Bo nie ma. Inne uboje też nie są przyjemnością. Generalnie zabijanie jest mało przyjemne - zwłaszcza dla zabijanego. Chyba że eutanazja lub aborcja - wtedy to oznaka dobroci podobno i jest lekko i przyjemnie. Podobno - nie próbowałem.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 16 Paź, 2020   

Zabijanie zwierząt nie ma być przyjemne albo nieprzyjemne. Zabijanie zwierząt jest koniecznością.
Wiem że niektórzy uważają ze należą do jakiegoś innego świata gdzie nie można zabijać zwierząt bo jest się ponad to. Ale systematyka z biologii jest bezlitosna: człowiek to zwierzę, kręgowiec, ssak, małpa wąskonosa.
Jakim zarozumialcem trzeba być żeby to wyprzeć ze swojej świadomości.
Jak lew góruje nad owcą tak człowiek góruje nad innymi zwierzętami. Ale dalej jest zwierzęciem.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11585
Skąd: -)
Wysłany: Pią 16 Paź, 2020   

thikim napisał/a:
Zabijanie zwierząt nie ma być przyjemne albo nieprzyjemne. Zabijanie zwierząt jest koniecznością.


Po prawdzie to ja tam jaroszem nie jestem, ale jestem sobie w stanie wyobrazić świat który radziłby sobie na białku odzwierzęcym pozyskiwanym porzez sposoby inne niz ubój:

- jajka
- przetwory mleczne
- krew zwierzęca
- ewentualnie owady (fuj) a zwłaszcza dobrze opanowaną mamy produkcję czerwia jedwabników i czerwia pszczół.

W ramach punktu trzeciego - rozwinięcie na skalę przemysłową tego co co od wieków robia Masajowie. Krowy służa im jako źródło dwu płynów spożywczych, zarówno krwi jak i mleka.
Krew jest w tym przypadku pozyskiwana bez uboju.
U nas - krew na skalę przemysłową jest pozyskiwana tylko podczas uboju. W branży spozywczej jest własnie cenionym surowcem poubojowym, z krwi poza kaszanką robi się i inne produkty, dodatki do kiełbas, parówek, pieczywa, itd.

Cytat:
Zabijanie zwierząt jest koniecznością.

Och, jest, oczywiście, jest i to w wielu przypadkach - jednak cywilizacja ludzka BEZ całego przemysłu chowu tych wszystkich ras mięsnych na ubój - TAKŻE byłaby/jest możliwa.

:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 17 Paź, 2020   

michqq napisał/a:
Po prawdzie to ja tam jaroszem nie jestem, ale jestem sobie w stanie wyobrazić świat który radziłby sobie na białku odzwierzęcym pozyskiwanym porzez sposoby inne niz ubój:

Tak sobie możesz wyobrażać jeśli chodzi o Ciebie samego. Ale na świecie jest 7 mld ludzi. Nie wyobrażaj sobie świata za nich.
Na chwilę obecną i tak nikt nie jest w stanie dać im wszystkim nawet minimum wyżywienia.
Więc to że sobie wyobrażasz - fajnie. Ale to nie ma nic wspólnego z wyżywieniem 7 mld ludzi.
Ja sobie oczywiście wyobrażam loty do innych gwiazd :) i wiele innych rzeczy :D , lubię czasem pofantazjować.

[ Dodano: Sob 17 Paź, 2020 ]
porze napisał/a:
Kanibalizm?

Gdzieś już tam chyba były głosy że po aborcji wyrzucanie dziecka to marnotrastwo.

[ Dodano: Sob 17 Paź, 2020 ]
W ramach walki o prawa zwierząt - wszystkie psy muszą zostać zaczipowane. Ludzie mają sami pokryć koszty.
Ja tam na miejscu psa byłbym przeciwny. Ale to podobno dla jego dobra.
Ci co to wprowadzają - sami powinni zostać dla swojego dobra zaczipowani.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Sob 17 Paź, 2020   

thikim napisał/a:

Gdzieś już tam chyba były głosy że po aborcji wyrzucanie dziecka to marnotrastwo.

Są na yt filmy o aferach które wybuchały. Były nagrywane ukrytą kamerą i zestawem rozmowy o potencjalnych transakcjach zakupu ciał/organów noworodków po aborcji (Planned Parenthood):

https://www.youtube.com/watch?v=wIt5xA5rB2I

thikim napisał/a:

Ja sobie oczywiście wyobrażam loty do innych gwiazd :) i wiele innych rzeczy :D , lubię czasem pofantazjować.

Przy dojściu do 10% prędkości światła, to oznacza 40 lat w jedną stronę do najbliższej gwiazdy po Słońcu. Przy dojściu do 5% prędkości światła - 80 lat (nie przeliczając efektów relatywistycznych). No to jeszcze realne może się wydawać - kiedyś.

porze napisał/a:
Klasyczny tetryk z lewicy każdy argument zbija głodnymi dziećmi, najlepiej w Afryce.

Klasyczny tetryk z prawicy wysyła feministki do Afganistanu.

W tym temacie to już za naszą wschodnią granicą można zobaczyć bezpańskie psy z żebrami na wierzchu za to z przychówkiem szczeniaków, w samym środku miasta. Nasze rozwiązania są naprawdę dobre, ale w dążeniu do lepszego nie wolno ustawać. W rozumieniu kasa i rankingi.


Tak czy siak jeśli nadal dzieci głodują w Afryce, to niech sobie Pan Bill swoją szczepionkową pomoc w d***ę wstrzyknie 10 razy. Dobrodziej p*******y.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 17 Paź, 2020   

porze napisał/a:
W tym temacie to już za naszą wschodnią granicą można zobaczyć bezpańskie psy z żebrami na wierzchu za to z przychówkiem szczeniaków, w samym środku miasta

Czipowanie psów nie wiele tu zmieni. Chyba że przewidujesz jeszcze szereg napadów na gospodarstwa w celu weryfikacji czipowania. Wiesz co Ci powiedzą?
Przybłęda jak i Pan. Chcesz Pan to sobie go bierz. I co? Weźmiesz?
Więc jesteś świetnym teoretykiem jeśli chodzi o paniusię z miasta co wyprowadza swoją lalunię za 2000 zł na spacer w sweterku.
Na wsi ten pies to kosztuje butelkę.
Ale sam pomysł jest świetny - będzie kosztował PiS przegrane wybory na wsi i odbudowę PSLu. A po tym co PiS nawyprawiał to szczerze życzę mu żeby go PSL zjadł na wsi a nowocześni od kogo by tam nie byli i tak zjedzą PiS w miastach.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 18 Paź, 2020   

Ale Ty sam wzmacniasz ten kierunek na który tak narzekasz.
Dałeś krok w stronę (w sensie poparcia tego):
porze napisał/a:
jeśli dojdzie do przegięcia i psy będą zabierane za nic,dla zarobku służby ochrony zwierząt.

i piszesz że jesteś dalej :lol:
To trochę jak Jarek - napluł w twarz wsi, powyzywał ich poprzez media bankierami, jednocześnie cały czas jako twarz swojego rządu pokazując swojego bankiera.
To jest parodia.
Normalność to zabijanie zwierząt gdy jest taka potrzeba. Nie dlatego że paniusia chce futra - tylko dla pieniędzy które jest gotowa zapłacić.
Nie dlatego że jakaś tam rodzina głoduje bez taniego mięsa - ale dlatego że za to mięso zapłaci.
Można się oczywiście zapierać że ideały zwyciężyły. Ale to nie prawda. Zwyciężyło po prostu jedno lobby a przegrało inne. Jedne pieniądze wygrały z innymi.
Przy okazji wykorzystano fizia mizia inteligenta z Żoliborza.
I co dalej?
Filmiki z Chin jak cierpią Chińczycy produkując tanie produkty dla nas? I cła?
A wszystko w interesie USA w tym wypadku?
To jest droga na którą dajesz krok i już z niej zejść będzie trudno.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13764
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Wto 20 Paź, 2020   

porze napisał/a:
temat rzucono dla poklasku


Pudrowanie g**na którego sami wydalili.
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
Silmeor 
6


Pomógł: 12 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 1390
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 20 Paź, 2020   

porze napisał/a:
Ja strzelałem do dzikich psów w lesie i nie rozumiem, czemu teraz lisa wolno strzelić a dzikiego psa nie wolno.

W zasadzie takie stwierdzenie powinno spowodować odebranie statusu myśliwego.
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11585
Skąd: -)
Wysłany: Wto 20 Paź, 2020   

Cytat:
Przepis artykułu 33a ustawy o ochronie zwierząt (tekst jednolity - Dz.U. Nr 106, poz. 1002 z późn. zmianami) wprowadzony został ustawą z dnia 6 czerwca 2002 r. (Dz.U. Nr 135, poz. 1141). Stanowi on, iż
„zdziczałe psy i koty przebywające bez opieki i dozoru człowieka na terenie obwodów łowieckich
w odległości większej niż 200 metrów od zabudowań mieszkalnych i stanowiące zagrożenie dla zwierząt
dziko żyjących, w tym zwierząt łownych, mogą być zwalczane przez dzierżawców lub zarządców obwodów łowieckich”.
Jak widać, do zastosowania w praktyce tego przepisu spełnionych musi być łącznie aż 5
warunków. Ponieważ przepis ten od momentu wejścia w życie budzi wiele kontrowersji, należy uczulić
kolegów myśliwych na szczególnie wnikliwe i odpowiedzialne jego stosowanie.


http://wilczeecha.net.pl/...K-luty-2018.pdf

Takie było prawo myśliwych, prawo to od początku było kontrowersyjne.
Nie raz i nie dwa zastrzelono człowiekowi psa z którym sobie chodził po lesie.
Nie raz nie dwa zastrzelono rolnikowi psa który po jego własnym polu sobie chodził.

Niejeden taki przypadek trafił do sądu.

Natomiast stwierdzenie porze, że przepis ten stosował i nie rozumie czemu on się zmienił, jeszcze go nie dyskwalifikuje.

Cytat:
czemu kiedyś było wolno a dziś nie wolno.


Może dlategoż, że ludziom sie nie wydaje (powszechnie) że to nie był dobry przepis.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 20 Paź, 2020   

Dodam jeszcze, że wielu myśliwych ignorowało zacytowane wyżej warunki odstrzału psów i kotów i strzelało "do wszystkiego co się rusza". Nie rozumiem tej pasji zabijania - brr...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group