Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Radca WP
Nie 05 Mar, 2023
Lockdown dla słuchaczy kursu.
Opublikował Wiadomość
Pan_Kierowca 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Lis 2013
Posty: 40
Skąd: Lubuskie
Wysłany: Czw 15 Paź, 2020   Lockdown dla słuchaczy kursu.

Dzień dobry.
Piszę w takiej sprawie: otóż jestem obecnie słuchaczem kursu specjalistycznego w CSŁiI (żołnierz zawodowy, podoficer służby stałej) i dzisiaj zapadła decyzja (co ciekawe nie komendanta centrum a D-cy WOT gdyż DWOT znajduje się w tym samym kompleksie - chociaż to akurat info "z palarni") że słuchacze kursów mają zakaz opuszczania koszar, z weekendami włącznie! Kurs na którym jestem, trwa kilka tygodni i nie ukrywamy (wszyscy słuchacze) że jest to dla nas bardzo uciążliwe. Co ciekawe zakaz ten nie dotyczy żołnierzy i pracowników centrum, DWOT oraz wogu. Czyli osoby te codziennie jeżdżą do Warszawy, Legionowa i innych Mazowieckich miejscowości, które cechują się dużo większą liczbą "zakażeń" niż nasze miejsca zamieszkania.
I tutaj pytanie? Co robić? Ustawa o czasie pracy żołnierzy zawodowych mówi jasno, że podróże służbowe czy kursy szkoleniowe WLICZAJĄ się w czas pracy żołnierzy a co za tym idzie 40h tygodniowo itd... Powyżej tych 40h zajęć które mamy możemy korzystać "z wolności". Żołnierze mieszkający blisko centrum codziennie nawet dojeżdżali z domu. I w sumie to chyba jedyny akt, jaki znalazłem, który mógłby normować tą kwestię :/ Wiadomo - rozkaz jest rozkaz i wykonać trzeba jednak zastanawiamy się czy komendant wstrzymuje nas zgodnie z prawem? Oczywiście o "zabezpieczeniu czasu wolnego" nie ma żadnej mowy.

PS. Nie wiem czemu "temat" się nie dodaje. Próbowałem wielokrotnie.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 15 Paź, 2020   

Nie wiem od czego to zależy, ale mnie się udało dodać tytuł tematu.

Przepisy o czasie służby żołnierzy zawodowych nie mają tu nic do rzeczy, bo przecież nakazane wam "leżenie bykiem" po zajęciach nie polega na wykonywaniu zadań służbowych. Nie jest to także kwarantanna, bo pomijając inne względy, dowódca wojskowy nie jest uprawniony do nakładania takiego obowiązku. Wygląda to więc na pozbawienie kursantów wolności poprzez nałożenie na nich aresztu domowego. Co prawda polskie prawo takiej represji nie przewiduje, ale... ponieważ jest to środek prewencyjny stosowany w państwach totalitarnych i autorytarnych, więc może wszystko jest OK ;)
A tak na poważnie, dobrze byłoby zapytać o podstawę prawną tej decyzji, powołując się przy tym na Konstytucję:
Cytat:
Art. 41.
1. Każdemu zapewnia się nietykalność osobistą i wolność osobistą. Pozbawienie lub ograniczenie wolności może nastąpić tylko na zasadach i w trybie określonych w ustawie.

Obawiam się jednak, że pan dowódca wyznaje zasadę: "Kto ma wieś, ma i prawo", więc byłby zdziwiony i zniesmaczony takim pytaniem.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 16 Paź, 2020   

A dowódca OT, być może dlatego, że jest jednocześnie dowódcą garnizonu.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15944
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 16 Paź, 2020   

Tytan w dresie., dlatego, że Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki jest jednostką wojskową podporządkowaną Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
wieczne500 
6
Homo homini lupus



Pomógł: 25 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 1443
Skąd: Kozice Górne
Wysłany: Pią 16 Paź, 2020   

Jak dla mnie zostaliście pozbawieni wolnosci
_________________
płk Jan R:"Bezet to ja mam Panie w d....
 
 
wujek dobra rada 
5
kwitoman wizjoner



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2005
Posty: 726
Wysłany: Pią 16 Paź, 2020   

Widzę, że to miejsce ciągle nie jest normalne. Tak blisko Warszawy, a 20 lat do tyłu..
_________________
w naszym zoo jest wesoło
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group