Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kalkulator należności wojskowych
Opublikował Wiadomość
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13543
Skąd: ---
Wysłany: Sob 24 Paź, 2020   

Do kolekcji otrzymanych epitetów dopiszę sobie jeszcze "buraka".

Zaś pomijając specjalistów od przyklejania łatek:
Lubię thikim Twoje poczucie humoru. Rozbawiłeś mnie.

Z tymi Chińczykami było też nieco inaczej.
Otóż mówi ich przedstawiciel: Mamy milion żołnierzy. Na co Polak: O matko jedyna. Gdzie my was wszystkich pochowamy?

Ciężko byłoby plik graficzny obrobić używając kartki papieru i ołówka. Odpalam prościutki program. Na co mi znajomy mówi: Nie lepiej użyć Corela? A ja mu na to: Jak chcesz zabić muchę to wytaczasz armatę?

Czy wystarczy paralel?

[ Dodano: Sob 24 Paź, 2020 ]
Nie mogę już edytować swojego postu - zatem dodam:

Wypada się podpisać, nieprawdaż?
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 24 Paź, 2020   

Ja rozumiem, że Tobie się ten program nie przyda - zrozum jednak że bardzo wielu żołnierzom się przydaje.
Dobra robota z tym programem :gent:
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
kaloryfer44 
1


Dołączył: 17 Lip 2020
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 25 Paź, 2020   

thikim napisał/a:

Dobra robota z tym programem :gent:


Dziękuję bardzo i bezczelnie poproszę o 5 gwiazdek na Google Play :)

Jedyną opinię do teraz napisała osoba, której nie zgadza się coś, co jest na 100% OK. Niestety w 350 znakach, bo tyle jest na odpowiedź, ciężko dokładnie wyjaśnić, że się myli...
 
 
thikim 
Guru


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 13020
Skąd: Polska
Wysłany: Nie 25 Paź, 2020   

Dałem bo program na to zasługuje. Chociaż oczywiście jeszcze jest sporo rzeczy które można dodać.
_________________
"Robotnicza myśl socjalistyczna jest nam bliska" - premier polskiego rządu rok 2019.
"W skrytości ducha byłem socjaldemokratą" - inny premier polskiego rządu.
 
 
kaloryfer44 
1


Dołączył: 17 Lip 2020
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 07 Lis, 2020   

Obiecałem, więc słowo się rzekło :) Wrzuciłem aktualizację apki spełniającą wasze uwagi:
- możliwość wprowadzenia okresów służby czynnej przed służbą zawodową, lub też uwzględnianie przerwy w służbie zawodowej;
- możliwość wprowadzenia dodatkowego stażu pracy doliczanego jedynie do nagrody jubileuszowej.

Kalkulator należności wojskowych

Pozdrawiam i czekam na dalsze wskazówki i uwagi - lecimy do apki doskonałej!
 
 
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 553
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 08 Lis, 2020   

Skonstruuj trochę inaczej. Wpisałem wcześniejszą zawodową (od 99 roku) ale pierwszy próg to ciągle 25 lat.
Może pierwsze pole powinno być powołanie do służby i potem checkbox do zaznaczenia jeśli chce się wprowadzić dodatkowe późniejsze okresy?
Np. zaczynamy od zasadniczej, potem checkbox wpisujemy zawodową, kolejny checkbox i wpisujemy kolejną zawodową. Po drodze pomiędzy zawodowymi jeszcze ćwiczenia wojskowe, żeby wszystkie były widoczne, jak rzędy w arkuszu excela, chronologicznie, bo teraz ten wcześniejszy jest ukryty nawet gdy wypełniony.
Każdy z wpisywanych okresów chyba powinien mieć do wyboru dlaczego służba się zakończyła, jeśli to coś zmienia w obliczeniach.
I pole "planowany termin zwolnienia" powinno być opcjonalne, dla chętnych.
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
kaloryfer44 
1


Dołączył: 17 Lip 2020
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 08 Lis, 2020   

sargento napisał/a:
Wpisałem wcześniejszą zawodową (od 99 roku) ale pierwszy próg to ciągle 25 lat.


Dzięki za zauważenie. To akurat błąd do prawie natychmiastowej poprawy. Wrzuciłem aktualizację z poprawką. Teraz jeśli jakikolwiek dodatkowy okres służby był służbą kandydacką lub zawodową i data rozpoczęcia tego okresu była przed 1 stycznia 2013, to przyjmowane są "stare" zasady.

Dodatkowe okresy służby można wprowadzać chronologicznie i tak z pewnością jest czytelniej. Niemniej jednak program radzi sobie także przy niechronologicznym wprowadzaniu.

sargento napisał/a:
I pole "planowany termin zwolnienia" powinno być opcjonalne, dla chętnych.


To pole nie jest obowiązkowe. Jednak gdy jest puste program przyjmuje datę bieżącą. Jeśli kogoś nie interesują te dane, to nie wchodzi po prostu do zakładki "Emerytura" :)
 
 
sargento 
5


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 553
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 08 Lis, 2020   

Wydaje mi się, że po aktualizacji znika zapisany poprzednio profil, ale mogłem ja skasować koło 1 w nocy.
_________________
---
Najniżsi podoficerowie są najdumniejsi
Georg Christoph Lichtenberg
 
 
kaloryfer44 
1


Dołączył: 17 Lip 2020
Posty: 11
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 08 Lis, 2020   

sargento napisał/a:
Wydaje mi się, że po aktualizacji znika zapisany poprzednio profil, ale mogłem ja skasować koło 1 w nocy.


Sprawdziłem na kilku telefonach w domu i żaden nie zginął :)
 
 
Jason01 
5



Wiek: 37
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 313
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 12 Lis, 2020   

Gdzie znajdę przepisy odnośnie tego, iż nie mając 10 lat zawodowej służby wojskowej, nie należy mi się 12 pensji ? Większość mojej wysługi to służba w formacjach MSWiA. Mając 15- letnią wysługę, mam w niej 7 lat zawodowej służby wojskowej (nie licząc zasadniczej i nadterminowej).
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 12 Lis, 2020   

Warunkiem przyznania tego świadczenia jest nie 10, a 15 lat nieprzerwanej zawodowej służby wojskowej. Do tej wysługi wlicza się także niezawodową służbę wojskową, pod warunkiem, że nie było przerwy pomiędzy tymi służbami. Mówi o tym art. 96 ust. 1 ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych.
 
 
Jason01 
5



Wiek: 37
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 313
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 12 Lis, 2020   

Niestety u mnie była przerwa 17 dni( między wojskiem a służbą w MSWiA)...szkoda... Dzięki Szwejk za odpowiedź.
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1717
Skąd: warm-maz
Wysłany: Pią 13 Lis, 2020   

Jason01, jedna wtopa w robocie i już myślisz o cywilu. Coś słabiutko z psychą... twardym trzeba być nie miękkim :cool:
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 13 Lis, 2020   

Jason01 napisał/a:
Niestety u mnie była przerwa 17 dni( między wojskiem a służbą w MSWiA)...szkoda...

Nie zrozumieliśmy się, przerwa była znacznie dłuższa. Trwała od momentu zwolnienia z niezawodowej służby wojskowej do momentu rozpoczęcia zawodowej służby wojskowej.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15990
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 13 Lis, 2020   

Jason01, lub
Cytat:
Art. 96.2. Świadczenie pieniężne, o którym mowa w art. 95 pkt 1, przysługuje również żołnierzowi zwolnionemu z zawodowej służby wojskowej pełnionej jako służba stała, który pełnił zawodową służbę wojskową przez okres krótszy niż piętnaście lat, jeżeli został zwolniony wskutek:
1) upływu terminu wypowiedzenia stosunku służbowego zawodowej służby wojskowej dokonanego przez właściwy organ;
2) orzeczenia przez wojskową komisję lekarską niezdolności do pełnienia zawodowej służby wojskowej, w razie gdy utrata tej zdolności została spowodowana wypadkiem pozostającym w związku z pełnieniem czynnej służby wojskowej albo chorobą powstałą w związku ze szczególnymi właściwościami lub warunkami służby wojskowej;
3) niewyznaczenia na stanowisko służbowe w czasie pozostawania w rezerwie kadrowej;
4) niewyznaczenia na stanowisko służbowe na kolejną kadencję.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group