Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Technik kompanii
Opublikował Wiadomość
morelowy_gosc 
6


Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 1444
Skąd: nadwarciański
Wysłany: Sro 06 Sty, 2021   

poandy, tak wygląda obsługa Stara. Co do instrukcji do M2 nie musi nigdzie wydzwaniać, bo rzeczona instrukcja była przekazana wraz z autem w Starachowicach. Dodatkowo płyta CD jest.
Szwejk, Uważam,że taka ścieżka nauki w przypadku kolegi zadającego pytanie jest najlepsza (choć nie właściwa). Problem w tym, że nie ma od kogo tej wiedzy,,zassać ".
Problem się zacznie gdy w pojazdach jego kampanii skończy się gwarancja i będzie musiał sobie sam radzić z awariami. A co do znajomości sprzętu....musi się znać bezwzględnie, bo jak ma np. zapotrzebować części. Albo zechce rotować BORYGO w RM-ce albo innej Tatrze ;)
 
 
poandy 
4



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 220
Skąd: Wojska pierwszych 5 min.
Wysłany: Czw 07 Sty, 2021   

Słyszałem że dzwoni ale nie wiedziałem w którym kościele :efendi2:
 
 
WOTowiec_ 
1
technik kompanii


Wiek: 37
Dołączył: 25 Sty 2021
Posty: 4
Skąd: W-wa
Wysłany: Pon 25 Sty, 2021   

Witam ponownie jako nowy user. W związku z blokadą mojego konta i brakiem możliwości (z powodów technicznych) odzyskania nowego.
Poprzednio byłem WOTowiec, teraz jestem WOTowiec_ :gent:
Dziękuję za pomoc i za wszystkie uzyskane od Was porady i wskazówki na forum.
 
 
morelowy_gosc 
6


Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 1444
Skąd: nadwarciański
Wysłany: Wto 26 Sty, 2021   

Nie ma za co. :gent:
 
 
WOTowiec_ 
1
technik kompanii


Wiek: 37
Dołączył: 25 Sty 2021
Posty: 4
Skąd: W-wa
Wysłany: Pon 22 Lut, 2021   

Pytanie na gorąco. Czy posiada ktoś z Szanownych forumowiczów przykładowy- wypisany protokół zużycia opon?
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 22 Lut, 2021   

Chyba coś na bakier z obecnymi przepisami. Nie ma takiego dokumentu. Obecnie obowiązuje protokół konieczności wymiany. Wzór w instrukcji czołg.-sam.
:gent:
 
 
morelowy_gosc 
6


Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 1444
Skąd: nadwarciański
Wysłany: Wto 23 Lut, 2021   

Jak wyżej, tylko z małą poprawką- kwit od diagnosty z wpisem o konieczności wymiany opon (w moim WOG wymagają numerowo), Piszesz PST i do niego dołączasz zaświadczenie z badań.
 
 
WOTowiec_ 
1
technik kompanii


Wiek: 37
Dołączył: 25 Sty 2021
Posty: 4
Skąd: W-wa
Wysłany: Pon 24 Maj, 2021   

Jeżeli d-ca kompanii ujawnił pękniętą szybę w pojeździe, a kierowca twierdzi jednoznacznie, że za jego jazdy tym pojazdem to się nie stało. To jaka jest procedura w tym przypadku? Na pewno będzie postępowanie wyjaśniające. Pojazd nie posiada AC.
 
 
wujek dobra rada 
5
kwitoman wizjoner



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2005
Posty: 728
Wysłany: Sro 26 Maj, 2021   

Pęknięta szyba? Prosta sprawa.
Z pęknięta szybą pojazd nie ma prawa wyjechać z PKT oraz wrócić do niego (chyba że z wpisaną adnotacją w rozkazie wyjazdu). Wówczas wiadomo, kiedy to się stało.
Jeśli była zniszczona w parku (upadek drzewa, celowy wandalizm, wypracowanie) to taka sprawa powinna wyjść w czasie obsługi przed wyjazdem.
Można wyjaśnić w czasie analizy rozkazów, przy kawie, nie wychodząc z kancelarii. Postępowanie szkodowe może się /w tym przypadku powinno/ zakończyć umorzenie

PS. Naprawdę nie macie szefa służby/S-4?
_________________
w naszym zoo jest wesoło
 
 
Jason01 
5



Wiek: 37
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 313
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

Czy jest określony wzór książki ewidencji mienia wojskowego oraz wzór jej wypełniania?
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

Jest taka książka, jako druk MON. Sygnatury nie pamiętam, a jestem na wolnym i nie mogę sprawdzić.
 
 
Jason01 
5



Wiek: 37
Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 313
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

Widziałem kilka wzorów tej książki, służąc w poprzedniej JW wyglądała zupełnie inaczej, a teraz mam książkę z 2009 r. która jest większych rozmiarów i zastanawiam się czy mogę ją kontynuować czy zakładać nową?
 
 
Maj Or 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Paź 2021
Posty: 239
Skąd: MSD rezerwisty
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

Mam nadzieję, że wiesz, że starą książkę należy przechowywać, na wypadek wizyty Delegatury Departamentu Kontroli.
_________________
- Nie jestem maszyną, jestem człowiekiem. (von Horn)
- W domu!!! W fabryce od pana nie wymaga się egzaminów na człowieczeństwo ani egzaminów na humanitarność, w fabryce potrzebne są pańskie mięśnie i mózg pański i tylko za to płacimy panu (Borowiecki)
 
 
matlos 
5



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 579
Skąd: pomorskie
Wysłany: Pią 21 Lip, 2023   

Jason01 napisał/a:
Widziałem kilka wzorów tej książki, służąc w poprzedniej JW wyglądała zupełnie inaczej, a teraz mam książkę z 2009 r. która jest większych rozmiarów i zastanawiam się czy mogę ją kontynuować czy zakładać nową?


Możesz ją kontynuować. Ja i tak założył bym nową. Niewiadomo co tam poprzednik miał namieszane i ciężko ewentualnie wybronić się nie za swoje nie znając historii. Jak stany będą zgadzały się z wydrukami służb to żadna kontrola się nie doczepi i w nic nie będą wnikać. Byle by kreślone nie było bo wtedy aż samo się prosi żeby tam zajrzeć.

Swoją drogą są to tylko dokumenty pomocnicze. Zakładając że użytkownik ma konto w SAPie nie widzę sensu prowadzenia żadnych książek.
Przykładowo większość pojazdów wisi już w PWE a zamawiający pojazd i tak wypisuje zapotrzebowanie na pojazd ręcznie :D
 
 
Maj Or 
4


Pomógł: 2 razy
Wiek: 55
Dołączył: 23 Paź 2021
Posty: 239
Skąd: MSD rezerwisty
Wysłany: Pią 21 Lip, 2023   

Zwracam uwagę, że kontrolujący będzie sprawdzał książkę Mienia pododdziału do miejsca, gdzie znajduje się poprzednia pieczątka Departamentu Kontroli. Wszelkie niejasności w książce powinny zostać wyjaśnione i wyprostowane w momencie przyjmowania nowego dowódcy pododdziału gospodarczego. Bo to on będzie się tłumaczył, przed kontrolą gospodarczą. Założenie nowej niewiele pomoże. Trzeba będzie okazać również poprzednią. Kontrola gospodarcza sprawdza nie tylko obecną sytuację gospodarczą w pododdziale gospodarczym, ale sposób prowadzenia gospodarki od ostatniej kontroli.
_________________
- Nie jestem maszyną, jestem człowiekiem. (von Horn)
- W domu!!! W fabryce od pana nie wymaga się egzaminów na człowieczeństwo ani egzaminów na humanitarność, w fabryce potrzebne są pańskie mięśnie i mózg pański i tylko za to płacimy panu (Borowiecki)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group