Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Technik kompanii
Opublikował Wiadomość
morelowy_gosc 
6


Dołączył: 22 Maj 2017
Posty: 1427
Skąd: nadwarciański
Wysłany: Wto 05 Sty, 2021   

Pamięć nie myli, ale w.tzw międzyczasie zmieniło się nieco. Nie ma już OR.
WOTowiec, każdy sprzęt ma swoją specyfikę obsługową. W przypadku Stara M czynności obsługowe masz wypisane bardzo przejrzyście w instrukcji obsługi. Piszesz,że masz inne pojazdy -do nich też masz zapisy w instrukcji. Trzymaj się się tego niczym świętości bo w razie naprawy gwarancyjnej mogą być kłopoty.
Wypróbowanym sposobem jest opracowanie kart czynności obsługowych do każdego modelu sprzętu i podpinanie ich jako załącznik do KUT.
I jak wyżej poruszono-obsługujesz każdy sprzęt. Od samochodu przez agregaty na termosach skończywszy.
Zaczynamy od zapotrzebowania na materiały obsługowe, KUT-y, wykonanie danej obsługi na sprzęcie a na końcu robisz protokół zużycia aby rozliczyć materiały.
Tyle wstępnie.....
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1708
Skąd: warm-maz
Wysłany: Wto 05 Sty, 2021   

To już kolejny przypadek technika, który jest na etacie a nie posiada elementarnej wiedzy technicznej. Już sam nie wiem. Czy to kadry tak działają czy sam żołnierz goni etat a potem jakoś to będzie? Ewidentnie jest coś nie tak...
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 05 Sty, 2021   

Przyjmują ludzi na wakaty.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 05 Sty, 2021   

przypadeek napisał/a:
To już kolejny przypadek technika, który jest na etacie a nie posiada elementarnej wiedzy technicznej.

Czy aby na pewno o wiedzę techniczną tu chodzi? Bo ja odnoszę wrażenie, że raczej o znajomość procedur. A więc problem, moim zdaniem, nie polega na tym, że się obsadza stanowiska ludźmi niedoświadczonymi, ale na tym, że od razu rzuca się ich na głęboką wodę i pozostawia samych sobie, bez jakiegokolwiek koła ratunkowego.
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1708
Skąd: warm-maz
Wysłany: Wto 05 Sty, 2021   

Szwejk napisał/a:
...że od razu rzuca się ich na głęboką wodę i pozostawia samych sobie, bez jakiegokolwiek koła ratunkowego.
W temacie o przyjmowaniu funkcjonariuszy MSWiA do wojska kilka razy przewijały się tematy o sierżantach z policji przyjmowanych właśnie min. na techników i olewanie "obcykanych" plutonowych w tym temacie. To są właśnie skutki podobnych działań. Oczywiście jak ktoś się zlituje i będzie ciągnął kolesia za rączkę przez dwa lata to coś z tego będzie, jak nie to efekty widać.

"Procedury" w wykonywaniu obsługiwań są ściśle powiązane z wiedzą techniczną ;)
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11528
Skąd: -)
Wysłany: Wto 05 Sty, 2021   

przypadeek napisał/a:
W temacie o przyjmowaniu funkcjonariuszy MSWiA do wojska kilka razy przewijały się tematy o sierżantach z policji przyjmowanych właśnie min. na techników i olewanie "obcykanych" plutonowych w tym temacie. To są właśnie skutki podobnych działań. Oczywiście jak ktoś się zlituje i będzie ciągnął kolesia za rączkę przez dwa lata to coś z tego będzie


Pracowałem kiedyś w pewnej jednej firmie zajmującej się programowaniem.
Przyszedł do niej pewien Nowy i się załamał:

"Dokumentacja i procedury, to w tej waszej firmie istnieją w postaci...
Legendy Ustnej!"

Problemem nie jest przyjmowanie ludzi z MSWiA do wojska, ani też olewanie obcykanych plutonowych.
Problemem jest to, że wojsko w Polsce najwyraźniej także funkcjonuje w formule Legendy Ustnej.
:bye:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
poandy 
4



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 220
Skąd: Wojska pierwszych 5 min.
Wysłany: Wto 05 Sty, 2021   

Pan ma Stary 266 M2,proponuję sprawdzić na stronie Inspektoratu Wsparcia lub w WOG-u instrukcje DD i DU oraz katalog norm ,czasookres obsług tego pojazdu uległ zmianom i tak z pamięci(mogę się mylić) ;
1-raz na pół roku,2-raz w roku ,olej silnikowy co 6000 km lub co 2 lata.
PS.OR -nie występuje już(nazwa dalej w obiegu)

Kiedyś ludzie po Pile,dziś brak szkoleń (pewnie nie ma już kto).Niech Pan dzwoni po jednostkach,WOG-ch,nawet do inspektoratu -mają tam służby czołg-sam. ,są instrukcje od tych pojazdów w bibliotece w Warszawie(milnet-z) oraz forum (milnet-z).Poza tym spora wiedza o starych pojazdach(wiem jak to brzmi,ale M2 to facelifting 266 i do tego nie wszystko udane)u pasjonatów pojazdów militarnych na forach.Na początku może się pośmieją ale za dwa lata będzie Pan "Gość".
Życzę wytrwałości,czasu do czytania i pisania oraz proszę pamiętać ,że to co napisałem trzeba zweryfikować bo już mogło się zmienić. :gent:
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 05 Sty, 2021   

przypadeek napisał/a:
"Procedury" w wykonywaniu obsługiwań są ściśle powiązane z wiedzą techniczną

Być może, ale najpierw trzeba wiedzieć co robić, a dopiero później jak robić.

michqq napisał/a:
Problemem jest to, że wojsko w Polsce najwyraźniej także funkcjonuje w formule Legendy Ustnej.

To odwieczny i niereformowalny problem naszego wojska. Znam to z własnego doświadczenia. Kiedy wiele lat temu obejmowałem swoje pierwsze stanowisko, wprowadzanie odbywało się w ten sposób, że mój poprzednik pokazywał mi jak wykonywać różne czynności - tu stawiasz kropkę a tu przecinek, ten meldunek wysyłasz co miesiąc a ten raz do roku, itd. A dlaczego? Bo tak się robi i już! Dopiero z czasem odkryłem, że istnieje coś takiego jak procedury pisane w postaci rozmaitych przepisów prawnych, instrukcji, interpretacji, itp. Podejrzewam, że także mój kolega o tym nie wiedział, bo i jemu zapewne przekazywano obowiązki w podobny sposób. Ale to i tak było nieźle, bo do kolejnych stanowisk już mnie w żaden sposób nie przyuczano.
 
 
maciejko 
8


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2016
Posty: 3445
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 05 Sty, 2021   

W sprawie instrukcji obsługi oraz kart technologicznych OO-1 i OO-2 jestem w stanie Ci pomóc.
Proszę odezwać się na priv.
:gent:
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1708
Skąd: warm-maz
Wysłany: Wto 05 Sty, 2021   

michqq Są jednostki gdzie każda para rąk do pracy się liczy i "Nowy" niezależnie od tego czy się zna czy nie jest na wagę złota. Ale są jednostki gdzie ktoś wykonuje oprócz swojej roboty dodatkowo jeszcze cudzą np. technika (bo etat wakuje od kilku lat) i robi mu się nadzieję, że to może być docelowo jego etat. Stara się bo musi mieć dobrą opinię, WF, angielski itd żeby wysłali go na kurs. Wyciąga zaległe niedociągnięcia, uruchamia sprzęty które od kilku lat stały zepsute, koryguje dokumentacje. Wszystko hula. I nagle pojawia się osoba spoza resortu, bez kursów WF-u, angielskiego, bez wiedzy ogólnej. Sierżant z policji czyli Zielony. Obejmuje etat i nie radzi sobie z niczym. Nie wie gdzie w BWP-ie są filtry oleju, gdzie pompa wtryskowa, JIM'y i obsługiwania to abstrakcja. Dokumentacji nie ogarnia bo w policji tylko mandaty i raporty. I taki plutonowy ma go wprowadzić, przekazać całą wiedzę i dokumentację (i to jeszcze komisyjnie hahah) a potem jeszcze przez długi czas ucząc go wykonywać robotę osobiście. I to jest taka wojskowa Legenda ustna bo przełożoni myślą, że jak taki plutonowy to ogarnął to sierżant z policjant wciągnie to nosem.
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
szullas 
2


Dołączył: 28 Sty 2020
Posty: 73
Skąd: RP
Wysłany: Wto 05 Sty, 2021   

Zgadzam się z przedmówcą jednak takie mamy niestety przepisy z których funkcjonariusze przenoszą się z resortu MSWiA do MON i chętnie z tego korzystają. Ktoś im zaproponował z podoficerów personalnych taki etat technika kompanii. Skąd on ma cokolwiek wiedzieć jak nigdy nie miał z tym doczynienia. Nic z przypadku się nie dzieje mało tego swoich na złość nie chcą obsadzać to zapychają etaty funkcjonariuszami z innego resortu. Teraz pytanie do kogo trzeba kierować pretensję oraz roszczenia ? bo raczej nie do sierżanta lub technika kompanii, który nie ma pojęcia w jakiej materii się obraca. Pozdr.
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Wto 05 Sty, 2021   

szullas napisał/a:
Nic z przypadku się nie dzieje mało tego swoich na złość nie chcą obsadzać to zapychają etaty funkcjonariuszami z innego resortu.


Chcą obsadzać swoimi, tylko system planowania, kwalifikowania i szkolenia kursowego w ramach kursu kwalifikacyjnego, wymaganego do wyznaczenia na wyższe stanowisko jest do du ... . Proces szkolenia plutonowego poprzez kurs kwalifikacyjny do wyznaczenia i mianowania na stopień sierżanta, trwa dłużej niż ukończenie SO i mianowanie na ppor. ! Szybciej jest pozyskać na nieobsadzone stanowisko kandydata - żołnierza z rezerwy lub funkcjonariusza z innych formacji, niż planować ten cały proces z przynajmniej rocznym wyprzedzeniem.
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
szullas 
2


Dołączył: 28 Sty 2020
Posty: 73
Skąd: RP
Wysłany: Wto 05 Sty, 2021   

To niech wyślą zielonego sierżanta na szkolenie kursowe związane z wykonywaniem czynności służbowych w ramach zajmowanego etatu technika kompanii i temat rozwiązany. Chłopak z pewnością wchłonie wiedzę i nie będzie szukał pomocy na forum i denerwował innych użytkowników forum. Obecnie dla niego to czarna magia w innym resorcie wypisywał mandaty itp :bye:
 
 
dabekadi 
1


Dołączył: 27 Lis 2012
Posty: 16
Skąd: mazury
Wysłany: Wto 05 Sty, 2021   

:czytanie: :czytanie: :czytanie: :czytanie: :czytanie: :czytanie:
Obecnie jestem na takim etacie i nie ukrywajmy podstawa to znajomość przepisów dokumentów DD plus katalog norm eksploatacyjnych, instrukcje poszczególnych jednostek sprzętowych będących na wyposażeniu pododdziału itd.
W mojej sytuacji o tyle miałem dobrze że miałem dobrych starych doświadczeniem chorążych którzy mnie wprowadzali od początku.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13499
Skąd: ---
Wysłany: Sro 06 Sty, 2021   

przypadeek napisał/a:
Sierżant z policji czyli Zielony. Obejmuje etat i nie radzi sobie z niczym. Nie wie gdzie w BWP-ie są filtry oleju, gdzie pompa wtryskowa, JIM'y i obsługiwania to abstrakcja.

Proszę mnie źle nie zrozumieć: Szacunek.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group