Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opublikował Wiadomość
mark155 
1


Wiek: 43
Dołączył: 12 Gru 2020
Posty: 8
Skąd: Pomorskie
  Wysłany: Sob 12 Gru, 2020   

Witam i mam sprawę dosyć prostą, ale nie rozumiem kilku rzeczy.
Zaczynając od początku - służę od 1 października 2002 roku.
Do wyliczenia przyszłej emerytury używam strony internetowej Pana Juszczyka.
Stopień - plutonowy U4. Dodatki stałe brutto - 600zł dodatku dla załóg okrętu i 105zł klasa specjalności oraz ponad 10% za pływanie (tutaj może być od 10-12%) ale liczę mniej.
Liczę w razie "W" mniej tych procentów, bo zaczynałem od służby zasadniczej, poprzez nadterminową (które się nie liczą) i nie mogę się doliczyć procentów w swoich papierach. Na szczęście wszystko w drugim egzemplarzu jest także w sztabie jednostki w mojej teczce, ale jeszcze nie prosiłem o wgląd do niej aby je podliczyć.
Według takich wyliczeń moje pensja jest niemal identyczna na stronie z tą jaką otrzymuję.
Według strony dodając 6 miesięczny okres wypowiedzenia strona dolicza mi 7 miesięcy.
I tu zaczyna się ta lekka obawa jak to jest dokładnie liczone.
Planuję wyjść z wojska na 19 lat i 1 dzień.
Zostaje to niby policzone na stronie Juszczyka jako rozpoczęty 20 rok służby i należy się nagroda jubileuszowa oraz ciut wyższa odprawa mieszkaniowa.
Wszystko wskazuje na to, że muszę złożyć wypowiedzenie w kwietniu lub w maju.
Przykładowo - 4 maja plus 6mcy to będzie 4 października ?
Czy może wojsko liczy wszystko do przodu i wypowiedzenie mogę dać w kwietniu ?
Na stronie Juszczyka, gdy z dzisiejszą datą dodam okres wypowiedzenia to strona dodaje 7mcy wysługi i liczy mi 18,9 roku, a mam obecnie 18,2 i kilka dni.
Idąc logiką tej obliczarki potrzebuje dodatkowe 3 mce do 19,0 lat służby - czyżby wystarczył kwiecień a nie maj ?
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15985
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 12 Gru, 2020   

mark155 napisał/a:
Na szczęście wszystko w drugim egzemplarzu jest także w sztabie jednostki w mojej teczce,
Obyś się nie zdziwił.
mark155 napisał/a:
Przykładowo - 4 maja plus 6mcy to będzie 4 października ?
Nie. Składając wypowiedzenie 4 maja, to ostatni dzień służby będzie ostatniego dnia listopada.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
mark155 
1


Wiek: 43
Dołączył: 12 Gru 2020
Posty: 8
Skąd: Pomorskie
Wysłany: Sob 12 Gru, 2020   

UP
Jeśli chodzi o procenty to liczę pesymistyczną wersję. Lepiej się pozytywnie zaskoczyć.
Zawsze zostaje także główne archiwum i kopie nr.3 przyznania procentów lub wersja ostateczna - czyli liczenie dni zgodnie z dziennikami zdarzeń.

Co do daty wypowiedzenia - czyli miesiąc w którym składam wypowiedzenie nie jest liczony tylko od kolejnego miesiąca ?
Przykładowo - licząc 1 kwiecień - wyjście do cywila koniec października, a licząc 1 marzec to koniec września ?

Tak jak pisałem wyżej - najważniejszy jest termin wyjścia z wojska na 19 lat i na wszelki wypadek kilka dni służby.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15985
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sob 12 Gru, 2020   

mark155 napisał/a:
Przykładowo - licząc 1 kwiecień - wyjście do cywila koniec października, a licząc 1 marzec to koniec września ?
Tak.
Cytat:
Art. 114.5. Zwolnienie z zawodowej służby wojskowej żołnierza zawodowego wskutek dokonanego wypowiedzenia stosunku służbowego zawodowej służby wojskowej następuje po upływie sześciu miesięcy od dnia złożenia wypowiedzenia przez żołnierza lub doręczenia wypowiedzenia dokonanego przez organ wojskowy, w ostatnim dniu miesiąca.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
mark155 
1


Wiek: 43
Dołączył: 12 Gru 2020
Posty: 8
Skąd: Pomorskie
Wysłany: Sob 12 Gru, 2020   

Dziękuję bardzo za pomoc.
Wszystko już wiem.
:efendi2:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group