Strona Główna

<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Izolacja - Koronawirus -L4
Opublikował Wiadomość
The7DayTheory 
1

Wysłany: Wto 09 Lut, 2021   Izolacja - Koronawirus -L4

Witam Panowie.
Wyjaśniam sytuacje. Od tygodnia jestem na izolacji z powodu zakażenia korona wirusem. Stwierdzono, że zostałem zakażony na jednostce przez swojego dowódce. Rozumiem, że w takim przypadku jest to zakażenie w związku ze służbą i należy mi się 100 % płatne L4?
W dniu, kiedy ostatni raz byłem w pracy, wracał ze mną do domu rodzinnego ojciec, który również jest żołnierzem w tej samej jednostce wojskowej, a na co dzień mieszka w internacie. Po paru dniach, okazało się że on również jest zakażony korona wirusem i odbywamy razem kwarantanne. Czy jest jakaś szansa, że on też będzie mógł dostać 100 % płatne L4 w związku ze służbą?
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam :)

michqq 
10

Wysłany: Wto 09 Lut, 2021   

The7DayTheory napisał/a:
W dniu, kiedy ostatni raz byłem w pracy, wracał ze mną do domu rodzinnego ojciec, który również jest żołnierzem w tej samej jednostce wojskowej, a na co dzień mieszka w internacie.

U cywilów jest tak, że jeżeli do jakiegos wypadku dojdzie podczas drogi dom-praca lub praca-dom, to uznaje się go za wypadek związany zpracą, na co są stosowne przepisy. Zgłasza się to pracodawcy i należy/można ubiegac się o świaczenia.

Oczywiście:
Zakażenie Covidem NIE JEST wypadkiem, a żołnierz wracający dodom nie jest pracownikiem w rozumieniu kodeksu pracy, mozna jedynie to co powyżej opowiedziec jako analogię.

Staraj się, "na oko" szansa jest.
i przy każdej okazji. (Modlitwa św. Tomasza)

the naturat 
5

The7DayTheory, po co bierzesz zwolnienie lekarskie na czas izolacji? Pozytywny wynik testu jest równoznaczny z decyzją o izolacji i żadne zwolnienie nie jest w takim wypadku potrzebne. Sanepid lub WOMP wprowadzi ten fakt do systemu i twój pracodawca otrzyma taką informację. Wtedy należy napisać meldunek o zakażeniu w związku ze służbą wojskową i na tym sprawa się kończy. Dowódca decyduje wtedy czy należy Ci się 100% uposażenia za czas choroby.

The7DayTheory 
1

Nie brałem L4, źle się wyraziłem. No nic, spróbujemy, dostanie to dostanie. Myślałem, że może ktoś miał podobną sytuacje. Pozdrawiam

Brzytwa 
6

Składaj wniosek do d-cy JW. Zakażenie jak piszesz nastąpiło podczas wykonywania obowiązków służbowych, tak więc powinno zostać uznane i wypłacone dodatkowo wskazane 20% pensji.

Odpowiedz do tematu