Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Radca WP
Nie 05 Mar, 2023
Dieta mega pytanie
Opublikował Wiadomość
Jurekadamek 
4


Dołączył: 22 Mar 2021
Posty: 169
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 22 Mar, 2021   Dieta mega pytanie

Dzień dobry mam pytanie odnośnie diety a dokładnie pół diety czy mi sie należy. Sytuacja wygląda następująco Służę w m.X i również w m.X mieszkam w Listopadzie i Styczniu zostałem wysłany do szpitali na 12 godzin dziennie od 18 do 6 rana również do m.X czy mi się należy pół diety ?? Polecenia wyjazdu nie dostałem.

Wspólnie w listopadzie i styczniu byłem 39 dni i dostałem za te dni nadgodziny czyli 4 godziny za każdy dzień, który wypadał w tygodniu a za sobote/niedziele/święto- 12 godzin do wybrania.
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1726
Skąd: z kątowni
Wysłany: Pon 22 Mar, 2021   

No chyba nie, bo to ta sama miejscowość?! Dlatego brak polecenia wyjazdu. Wolne dostałeś w zamian i tyle.
_________________
....
 
 
Jurekadamek 
4


Dołączył: 22 Mar 2021
Posty: 169
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 22 Mar, 2021   

Brzytwa napisał/a:
No chyba nie, bo to ta sama miejscowość?! Dlatego brak polecenia wyjazdu. Wolne dostałeś w zamian i tyle.


no oki ale z drugiej strony jak mam służbę to dostaje jedzenie, a jak nie było cateringu to dostawaliśmy pełną dietę.

[ Dodano: Wto 23 Mar, 2021 ]
I po za tym ci co byli w szpitalach w miejscowości Y to dostali zwrot za bilety przejazdu, diety i nadgodziny.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 23 Mar, 2021   

A jak robisz nadgodziny w jednostce, to dostajesz dietę?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 282 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15890
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 23 Mar, 2021   

Cytat:
I po za tym ci co byli w szpitalach w miejscowości Y to dostali zwrot za bilety przejazdu, diety i nadgodziny.
Bo byli w podróży służbowej.

Jurekadamek napisał/a:
Dzień dobry mam pytanie odnośnie diety a dokładnie pół diety czy mi sie należy.
Nie należy się, ponieważ przepisy nie przewidują.
Cytat:
Art. 86.9. Dieta nie przysługuje za czas pobytu w stałym miejscu pełnienia służby, miejscu zamieszkania lub na leczeniu w podmiocie leczniczym wykonującym działalność leczniczą w rodzaju stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne, a także jeżeli na podstawie odrębnych przepisów żołnierz z tytułu odbywania podróży służbowej otrzymał bezpłatne wyżywienie lub równoważnik pieniężny w zamian za wyżywienie.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Jurekadamek 
4


Dołączył: 22 Mar 2021
Posty: 169
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 24 Mar, 2021   

manfred napisał/a:
A jak robisz nadgodziny w jednostce, to dostajesz dietę?


Jak robię nadgodziny na wyjeździe to dostaje dietę a jakby nie było to opuściłem JW tylko miasto te same.

[ Dodano: Sro 24 Mar, 2021 ]
Cytat:
Art. 86.9. Dieta nie przysługuje za czas pobytu w stałym miejscu pełnienia służby, miejscu zamieszkania lub na leczeniu w podmiocie leczniczym wykonującym działalność leczniczą w rodzaju stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne, a także jeżeli na podstawie odrębnych przepisów żołnierz z tytułu odbywania podróży służbowej otrzymał bezpłatne wyżywienie lub równoważnik pieniężny w zamian za wyżywienie.
[/quote]

A co to znaczy " stałym miejscu pełnienia służby " wydaje mi się że chodzi o JW a nie o szpital. Bardziej chyba chodzi o te miejsce zamieszkania.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12723
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Czw 25 Mar, 2021   

Wyłącznie kancelaria, która jest podana jako twoje miejsce pełnienia służby w rozkazie dziennym dowódcy.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group