Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Abp Głódź odchodzi z wojska
Opublikował Wiadomość
Stevie 
Admin Site
Polak



Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 14796
Wysłany: Sro 25 Sie, 2004   Abp Głódź odchodzi z wojska

Abp Głódź odchodzi z wojska

Arcybiskup Leszek Sławoj Głódź zostanie w czwartek powołany przez Jana Pawła II na ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej - dowiedzieliśmy się nieoficjalnie ze źródeł zbliżonych do Watykanu.


Oznacza to, że abp Głódź nie będzie już ordynariuszem polowym Wojska Polskiego. Nowa nominacja na tę funkcję jeszcze nie jest znana. Biskup polowy zastąpi w diecezji warszawsko-praskiej biskupa Kazimierza Romaniuka, który przekroczył wiek emerytalny już dwa lata temu.



W czerwcu Jan Paweł II mianował biskupa Głódzia arcybiskupem ad personam za szczególne zasługi dla Kościoła. Głódź przez wiele lat pracował w Watykanie w Kongregacji Kościołów Wschodnich.

Dwa lata temu Episkopat Polski postawił go na czele zespołu Duszpasterskiej Troski o Radio Maryja, którego zadaniem było opracowanie nowego statutu radia oraz umowy między rozgłośnią a Episkopatem. Dotychczas prace zespołu nie przyniosły rezultatu

Źródło: GW

:cool:
_________________
Administratorzy i Moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za opinie wyrażane przez użytkowników NFoW.

Jest broń straszniejsza niż oszczerstwo: to prawda
 
 
mez 
4


Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 151
Skąd: jestem?
Wysłany: Sro 25 Sie, 2004   

:) REWELACJA Tylko czemu tak późno ?
 
 
~~Ad~~ 
Banita
Już rezerwa...


Pomógł: 14 razy
Wiek: 58
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 7297
Skąd: Teraz: Roztocze.
Wysłany: Sro 25 Sie, 2004   

PAŻYJOM UWIDIOM - JAK MAWIALI "STAROŻYTNI" ROSJANIE.
I oby spełniły się nasze oczekiwania - Amen!
_________________

„…Nic nie poradzę, że nie lubię faryzeuszy, obłudników, kameleonów, kurew, karierowiczów, itp..."


"Jeśli chcesz zachowywać się moralnie to najgorszym miejscem by szukać rad jest religia..."
 
 
hugy 
3



Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 23 Cze 2004
Posty: 141
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 25 Sie, 2004   

Abp Głódź odchodzi z wojska

Nooo, nareszcie jakaś pozytywna nowina w tym zalewie pesymizmu...
:!: :D :D :D :!:
 
 
polmos
Gość
Wysłany: Sro 25 Sie, 2004   

Swoje wypił :balanga:
 
 
Zygmunt 
VIP
ś.p. Zygmunt Gola



Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 272
Wysłany: Sro 25 Sie, 2004   Nie w siną dal - pomaszerował

Ja stawiam - że dostanie Archidiecezję Białostocką - pochodzi z tych stron !

Jednak pomyliłem się. Nie myślałem o roli abp Kowalczyka nuncjusza. Urabiał temat Pragi dla Głódżia, o którym mówion juz 2 miesiące wcześniej, że na kolanach by tam poszedł. Sama nominacja przed laty na stanowisko nuncjusza polaka przynosi takie układy układów personalnych, jak to widzimy.

W środowisku duchownych szczebla podstawowego, żle jest przyjmowane nominowanie biskupa z obcej diecezji na stanowiako ordynariusza. Jeszcze na stanowisko sufragana (wikariusz) tak.
Ostatnio zmieniony przez Zygmunt Czw 26 Sie, 2004, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
edek_z_krainy_kredek
Gość
Wysłany: Sro 25 Sie, 2004   

i ludzie mówią że się nawet tam nieźle urządził :)
 
 
strzykawa_JW4009
[Usunięty]

Wysłany: Sro 25 Sie, 2004   

:-o Głódź odchodzi z MONu :?: :!: No serce mi krwawi.... ;) :P
 
 
Mikrobi
[Usunięty]

Wysłany: Pią 27 Sie, 2004   Szkoda Flaszki

Szkoda flaszki Głodzia taki był wporzo gość :lol: :aniol2:
Jestem ciekaw jaką dostał odprawę i czy emeryture mu dobrom naliczyli. Chłop się w wojsku nasłużył :walka: :zabic:
 
 
wodnik
[Usunięty]

Wysłany: Sob 28 Sie, 2004   

W Sztabie Generalnym i Monie na potegę ćwiczą pacierze - fama głosi, iz następnym Ordynariuszem może zostać któryś z generałów lub sam Zemke. :lol: :cry: :lol: :cry: :lol: :cry: :lol: :cry: :lol: :cry:
 
 
Creative
Gość
Wysłany: Sob 28 Sie, 2004   

Jeśli to oznacza że nie zobaczę tego gościa więcej w mundurze to uznam to za wielki krok na trudnej i żmudnej drodze odzyskiwania mojej wiary przeżywającej głęboki kryzys.Nie wiem czy to lepiej czy gorzej dla armii ale nie mogłem już patrzeć na faceta o którym wszyscy wiedzą ale nie mówią że był rzeczywistym D-CĄ WP.
 
 
V.I.P.E.R. 
4



Wiek: 53
Dołączył: 20 Cze 2004
Posty: 178
Skąd: NEW_ZELAND
Wysłany: Nie 29 Sie, 2004   

Creative napisał/a:
Jeśli to oznacza że nie zobaczę tego gościa więcej w mundurze to uznam to za wielki krok na trudnej i żmudnej drodze odzyskiwania mojej wiary przeżywającej głęboki kryzys.Nie wiem czy to lepiej czy gorzej dla armii ale nie mogłem już patrzeć na faceta o którym wszyscy wiedzą ale nie mówią że był rzeczywistym D-CĄ WP.

...no i pierwszą flaszką :balanga: III RP ... zapomniałeś dodać :D
_________________
Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska. Józef Piłsudski (1867 - 1935)
Władca, który nie króluje w sercu swych ludów, jest nikim. Napoleon BonaparteW polityce głupota nie stanowi przeszkody. Napoleon Bonaparte (1769-1821)
 
 
bzik
Gość
Wysłany: Nie 29 Sie, 2004   zemuś na flaszkę

zdeydowanie podoba mi się pomysł wodnika ażeby głudziem został zemuś, ileż ciekawych min mógłby walnąć, ileż spojrzeń z niebieskich anielskich oczęt TROCHĘ PODPUCHNIĘTYCH I KAPRAWYCH ALE NIE BĘDĘ SIĘ CZEPIAŁ.
 
 
Krzysiek
Gość
Wysłany: Pon 30 Sie, 2004   

A jakby ładnie oczkami mrugał ;) ;) :noico2: :noico2: :D
 
 
Wikstet
[Usunięty]

Wysłany: Pon 30 Sie, 2004   

I ciągle byłby ździwiony.

:(
:-o
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group