Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: M@rEK
Pią 11 Mar, 2022
Koniec dzialanosci NFoW
Opublikował Wiadomość
maxikasek 
9


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 27 Maj 2007
Posty: 4561
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

Każdy wie , że flaszka się kiedyś skończy- ale zawsze jest to k... zaskoczenie. :(
Wielka szkoda, ale rozumiem, że nikt kto stworzył takie dzieło, nie rezygnuje z niego bez porządnego przemyślenia sprawy.
Stevie, dziękuję Ci że stworzyłeś to forum, dzięki któremu wiele rzeczy się dowiedziałem jak i wiele czasu spędziłem na dyskusjach. To fakt- kolejne forum się zamyka.
_________________
Jestem z pokolenia H5N1.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

Do lepszych czasów Koledzy i manfred.
 
 
k_r_y_s 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lis 2008
Posty: 207
Skąd: z daleka
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

Lex NFoW ?
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

Być może. Takie czasy.
 
 
PDT 
Guru
iuris peritus in spe



Pomógł: 32 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 13765
Skąd: ex rei publicae defectae
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

No cóż, szkoda.
Czy jest ustalona data zamknięcia forum?
_________________
Nec stultis solere succurri.
******* ****
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13548
Skąd: ---
Wysłany: Pią 13 Sie, 2021   

Sam byłem Ojcem wprowadzenia tu ostrzeżeń.
Sam też takowe otrzymałem.

Dyskutowałem z ludźmi. Ale zawsze starałem się robić to kulturalnie.
Czasem mnie nerwy poniosły. Ot, ludzka natura.

Wiele wątków czytałem i się nie wypowiadałem. Gdyż nie jestem "alfą i omegą" - nie znam się na wszystkim.

Komuś tam pomogłem. W miarę swoich możliwości. Ufam, iż Ci którym pomogłem docenią to.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
gathern 
10



Pomógł: 13 razy
Dołączył: 18 Paź 2007
Posty: 8696
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: Sob 14 Sie, 2021   

Stevie dzięki za kawał dobrej roboty. No cóż ... tak jak mówisz coś się kończy coś się zaczyna.

Podpowiedź na przyszłość, wymóg używania prawdziwych imion i nazwisk mocno "hamuje polityczne" dyskusje (przetestowane organoleptycznie na pewnym forum).

Sam przyznaję dałem się ponieść nie raz tutaj przez niestety "polityczne dyskusje", jak napisał Stevie nadchodzą "dziwne" czasy, obyśmy wszyscy przez te czasy przeszli zdrowo i cało.

Dziękuję także forumowiczom, WSZYSTKIM, nawet manfredowi, mimo rozbieżnych czasami poglądów pamiętajcie o jednym - jesteśmy POLAKAMI i tak naprawdę prawdziwym wrogiem są Ci którzy chcą nas dzielić, bo naród podzielony to naród słaby.

Do zobaczenia w przyszłości, gdzieś na innych forach.
_________________
Serwis o jednostkach wojskowych WP - www.jednostki-wojskowe.pl

Art.32 Konstytucji RP - "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne." - Nie dotyczy polityków i bogatych.

Jean Raspail - "Obóz świętych" - książka na czasie, pokazująca idiotyzm współczesnej Europy

Prawda jest nową mową nienawiści - George Orwell
Aby dowiedzieć się kto naprawdę Tobą rządzi, sprawdź po prostu, kogo nie wolno Ci krytykować. - Voltaire
 
 
Jabba01 
5


Wiek: 56
Dołączył: 14 Gru 2006
Posty: 309
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 14 Sie, 2021   

WG napisał/a:
Czyli jednak zależne.

:brawo:
Tytan w dresie. napisał/a:
Być może. Takie czasy.

Nie ma czegoś takiego jak takie czasy. Wszystko tworzą ludzie!
maxikasek napisał/a:
Każdy wie , że flaszka się kiedyś skończy- ale zawsze jest to k... zaskoczenie. :(
Wielka szkoda, ale rozumiem, że nikt kto stworzył takie dzieło, nie rezygnuje z niego bez porządnego przemyślenia sprawy.
Stevie, dziękuję Ci że stworzyłeś to forum, dzięki któremu wiele rzeczy się dowiedziałem jak i wiele czasu spędziłem na dyskusjach. To fakt- kolejne forum się zamyka.

Przypadek ?
poandy napisał/a:
Życzę Tobie i Twojej Rodzinie Dużo Zdrowia. :gent:

Tobie i Twojej rodzinie oraz dla michqq życzę przebudzenia z hipnozy przed TV oraz sugeruję przeczytanie od deski do deski tej ksiązki : https://www.taniaksiazka....COpEQAvD_BwE... Proponuję obejrzyjcie także z rodziną ten film : https://www.filmweb.pl/film/Oni+żyją-1988-8370
victoria napisał/a:
Cytat:
Dawno mnie ktoś tak nie zdołował.
I jak tu nie wierzyć w piątek 13-tego...

:oops1:
k_r_y_s napisał/a:
Lex NFoW ?

Lex Homo Sapiens...

https://demotywatory.pl/5069506/Gdy-ktos-zmusza-Cie-do-czegos-dla-Twojego-dobra-bierz
_________________
"Możesz wykształcić głupca, ale nigdy nie nauczysz go myśleć."
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 14 Sie, 2021   

gathern napisał/a:

Podpowiedź na przyszłość, wymóg używania prawdziwych imion i nazwisk mocno "hamuje polityczne" dyskusje (przetestowane organoleptycznie na pewnym forum).

Sam przyznaję dałem się ponieść nie raz tutaj przez niestety "polityczne dyskusje", jak napisał Stevie nadchodzą "dziwne" czasy, obyśmy wszyscy przez te czasy przeszli zdrowo i cało.


Tylko bądźmy szczerzy, co w tym złego? W wolnym kraju możesz sobie politycznie dyskutować ile zechcesz i nie powinieneś mieć z tego powodu wyrzutów sumienia. ;)

Jeżeli na przeszkodzie stoją kwestie czysto techniczne to można dokonać zwyczajnego resetu forum i zacząć od zera. Nawet utrata zawartych tutaj wątków i postów będzie lepsza niż utrata kontaktu z forumowiczami. :cool: Jeżeli zaś są naciski na usunięcie forum to... eh, szkoda komentować.
 
 
cthsqd 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 968
Skąd: piechota z lornetkami
Wysłany: Sob 14 Sie, 2021   

W naciski wątpię, ale wypadało by żeby Stevie się do tego jasno odniósł, bo znowu spiski w powietrzu... :zly2:
_________________
Cthulhu Squadron
 
 
poandy 
4



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 220
Skąd: Wojska pierwszych 5 min.
Wysłany: Sob 14 Sie, 2021   

Z serca Życzenia bez podtekstów. W pewnym wieku nie życzy się kariery itp. lecz po prostu Zdrowia. :gent:
 
 
philiprvn 
5



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Mar 2010
Posty: 512
Skąd: Wybrzeże
Wysłany: Nie 15 Sie, 2021   

Powodów zamknięcia forum jest wiele. Chciałbym jednak odnieść się tylko do jednego. Przez tyle lat funkcjonowania portalu zmieniło się wiele włącznie z samymi użytkownikami. Obecne pokolenie woli inne media (FB, Insta, komunikatory itp). Szukając odpowiedzi na pytanie nie są skłonni do prześledzenia iluś tam stron zawiłego wątku. Po prostu brak im cierpliwości (nikt ich tego nie nauczył).

Przeniesienie forum na nowy silnik nie jest tak proste jakby się mogło wydawać. Zaczynanie od nowa jest obarczone ryzykiem. Bez swoich zasobów (jedni nazwą to bagażem wspomnień a inni skarbnicą wiedzy) to nie będzie to co kiedyś (przerabiałem już coś takiego, kiedy jeden z moich ulubionych portali musiał połączyć się z innym).

Dziękuje wszystkich, że mogłem współuczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Do admina zaś prośba aby określił jakąś datę graniczną. Jeśli zamykamy to może wybrać termin, który ma znaczenie symboliczne?
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11608
Skąd: -)
Wysłany: Nie 15 Sie, 2021   Re: Koniec dzialanosci NFoW

Stevie napisał/a:

Przez 19 lat (na obecnym serwerze 17 lat) działalności Niezależnego Forum o Wojsku przewinęło się bardzo wiele tematów, bardzo wielu użytkowników pomimo, że były czasy gdzie nas deprecjonowano, trollowano, oczerniano, rzucano kłody pod nogi.
Przewinęło się wielu Moderatorów (cześć już nie żyje :cry: ) i Im chciałbym podziękować za współpracę. Poświęcili swój wolny czas, aby NFoW było postrzegane na wysokim poziomie merytoryki i kultury. Niejednokrotnie byli wyzywani, wyszydzani i niesłusznie oskarżani, lecz dobro Forum było tutaj na pierwszym miejscu. To także ludzie i także mające uczucia i swój honor. Wielu odeszło, bo nie udźwignęło tego ciężaru. Panie i Panowie Moderatorzy - wielkie podziękowanie dla was i wielki szacunek za wkład wniesiony dla środowiska żołnierskiego :efendi2: Może ktoś kiedyś doceni nas za to co zrobiliśmy dla naszych kolegów w służbie i poza nią.

Dziękuję Użytkownikom, którzy przez te 19 lat wspomagali nas finansowo. To dzięki Przyjaciołom i Brygadzie Wsparcia mogliśmy działać bez reklam, w sprawności. Choć początki były trudne.

Dziękuję pozostałym naszym Userom, którzy wypowiadając się, zabierając głos w dyskusjach w sposób merytoryczny i kulturalny podnosili rangę tego projektu.


Gdy napisze się wiersz, to trudno go opublikować. Człowiek boi się zrobić z siebie idiotę. Chowając wstyda do kieszeni, dla Steviego za podziękę, dla nfow za epitafium:



"Plaża"

Idziemy życiem
Robiąc ślady na piasku
Myślimy że coś znaczą
Myślimy że coś ważą.
A starczy tylko, że morska pianka.



.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12905
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Nie 15 Sie, 2021   

Pomnik czy popiersie to MON pewnie by się nie zgodził na ustawienie, ale myślę , że powinniśmy Steviemu ufundować porządną polską szablę z dedykacją.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Gveir 
7


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lis 2015
Posty: 2458
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 15 Sie, 2021   

Milimetr napisał/a:
Nie ogarniam... Może otwartym tekstem o co tu chodzi? Sugerujecie jakieś naciski?
Zdawało mi się że Stevie kilka razy wspominał że to prywatne przedsięwzięcie i nikomu nic do tego.
No chyba, że nie wiem w jakim świecie żyję...
Jeśli Forum zniknie... Będzie to wielka szkoda dla nas wszystkich.
Chociaż fakt... Ostatnio jakby traciło na popularności a i poziom dyskusji niestety spadał.


To sfera naszych domysłów, ale na forum jest ogrom nieformalnej i zakulisowej wiedzy o WP, której decydenci nie chcieliby widzieć na salonach czy pierwszych stronach gazet.
Dużo łatwiej łapać jelonki, jeśli są naiwne ;) Jeśli wciśnie się kandydatom jak jest pięknie i zabraknie takich miejsc, to skąd taki młody pistolet będzie wiedział co go czeka?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group