Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Burza mogow - nowa formula NFOW
Opublikował Wiadomość
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4649
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Sro 18 Sie, 2021   

i napisał/a:
Gecko - dajmy manfredowi dokończyć projekt.

Mój projekt i projekt manfreda to dwie niezależne sprawy. Projekt manfreda osobiście popieram.
Tylko, że nie łączę tych dwóch przedsięwzięć.

manfred napisał/a:
Jednak pójście w komercje a co za tym idzie w reklamodawców pewnie oznaczałoby cenzurę, bo jak ktoś płaci to decyduje i może sobie nie życzyć manfreda kolejny raz wyrzygującego swoje opinie, że np. bogaci powinni płacić większe podatki.

Nie. Wykup reklamy daje prawo do „zajmowania miejsca przez pewien czas poprzez prezentowanie stosownych treści reklamowych (np pasek z linkiem) ” a nie wykupuje prawa do ingerowania w treści.
Tyle, że wtedy forum musi przyjąć formę spółki cywilnej, jednoosobowej działalności gospodarczej albo spółki z oo czy fundacji albo stowarzyszenia. W każdym bądź razie coś komercyjnego z obsługą księgową. Obecnie badam prawnie co lepsze czy (w dużym skrócie ) gdy nfow jest „firmą medialną” czy „produktem medialnym”. To ma kluczowe znaczenie dla dalszego systemu zarządzania projektem.
Papla ma rację - pół biedy fiaska projektu (ryzyko inwestycyjne) ale zainwestować i odnieść sukces i wtedy dowiedzieć się, że ma on innego właściciela prawnego to czysta głupota. Ja rozdzielam ryzyko od ryzykanctwa. W biznesie nie ma miejsca na ryzykanctwo.

Finansowanie nie stanowi problemu. Jest kapitał startowy. A dalej to już zależy od rozwoju i powodzenia projektu. Co do zasady „główny nurt forum” ma być ogólnie dostępny tzw. free.
Poza tym taki Hyde Park może być abonamentowany - kupujesz czasowe prawa do przedstawiania treści według złagodzonych zasad wciąż z zachowaniem osobistej odpowiedzialności za to co piszesz. Itp itd. To tylko kwestia określenia zasad.
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12855
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 18 Sie, 2021   

To jest tak jak z pierwszeństwem zatrudniania żołnierzy na niektórych stanowiskach. Jest przepis, a w praktyce wiadomo, jak to wygląda.
W reklamie rządzą targety i co tent strony, i jak mu to nie będzie pasowało, to nie zamieści reklam.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Gecko 
Vice Admin
Sceptycznie wyrachowany optymista



Pomógł: 43 razy
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 4649
Skąd: Z innej bajki
Wysłany: Sro 18 Sie, 2021   

mafred - dużo racji nie mniej jednak to kwestia praktyki jak zauważyłeś. Wszystko zależy od komplementarności oraz zróżnicowania środowiskowego użytkowników. Im te wskaźniki większe tym atrakcyjniejszy obszar reklamowy.
Pozdrawiam
_________________
Proszę nie naciskać na likwidację agentury. W każdej szanującej się rodzinie powinno być jakieś zwierzątko. Świat jest wtedy weselszy.
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Sro 18 Sie, 2021   

Dopuszczono na Forum dyskutowanie o polityce.
I ludzie rzucili się sobie gardeł.
Czytałem te posty z zażenowaniem.

Posypały się bany, wykluczenia.
Uważam to za największy błąd NFoW.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
kolega 
6


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 1745
Skąd: centralna Polska
Wysłany: Sro 18 Sie, 2021   

i napisał/a:
Dopuszczono na Forum dyskutowanie o polityce.
I ludzie rzucili się sobie gardeł.
Czytałem te posty z zażenowaniem.

Posypały się bany, wykluczenia.
Uważam to za największy błąd NFoW.


I, nie zgodzę się, pewne decyzje w MON są polityczne i nie uchronimy się od wyrażania poglądów na pewne opcje polityczne.
 
 
ToMac 
Guru


Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 10566
Skąd: ...
Wysłany: Sro 18 Sie, 2021   

Papla napisał/a:

Dyskutowac mozna na kazdy temat, polityka ... jest dosc wazna, przynajmniej dla Polakow w Polsce pod Dyktatura jakiejkolwiek Partii na Pi czy Po.

PisPo
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11566
Skąd: -)
Wysłany: Sro 18 Sie, 2021   

Gecko napisał/a:
oza tym taki Hyde Park może być abonamentowany - kupujesz czasowe prawa do przedstawiania treści według złagodzonych zasad wciąż z zachowaniem osobistej odpowiedzialności za to co piszesz. Itp itd.


Moim zdaniem: Pomysł aby płacić za pisanie nie zostanie Ci zaakceptowany przez ludzi.

Rozmowy o polityce zaś to tak na prawde dwa nurty.
Rozmowy o polityce miedzynarodowej to co innego niż rozmowy o polskich partiach politycznych.

Na pierwszy nurt chyba należałoby pozwolić, a drugi nurt - silnie przyciąć.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12855
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 18 Sie, 2021   

Z tego, co pamiętam, to kiedyś funkcjonowały na Forum grupy złota, srebrna, brązowa w zależności ile kto ofiarował, ale chyba nie zdało to egzaminu.
Jak oddzielić politykę międzyn. od polskiej naprawdę nie wiem.
Wycinać trzeba chamstwo i wulgaryzmy. Forum w stylu „kochajmy się” jest bez sensu.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Bol3k 
4


Dołączył: 29 Lis 2017
Posty: 205
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 18 Sie, 2021   

Polityka powinna być głównie w Hyde Park. Wiadomo, że bez tego się nie da, ale spójrzcie co mamy obecnie: praktycznie wszystkie ciekawsze wątki opanowane są przez forumowych politycznych i jakby odsiać z treści PO i PiS to niewiele zostaje. Banowanie takich użytkowników nie jest dobrym rozwiązaniem, bo często, poza polityką, wnoszą sporo wartościowych treści. Tu chyba tylko wzmożona moderacja pomoże. A może stworzyć " forumową kozę" i tam przenosić posty ewidentnie polityczne? Raz w roku zwycięzca, z największą liczbą takich postów, dostawałby jakąś "nagrodę":)
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Sro 18 Sie, 2021   

Bol3k napisał/a:
(...) Wiadomo, że bez tego się nie da (...)

Otóż da się. Sam jestem tego przykładem.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
Nemo83 
1


Wiek: 40
Dołączył: 28 Cze 2020
Posty: 43
Skąd: Costa Azahar
Wysłany: Sob 21 Sie, 2021   

Ja sie pisze! I swoje pare groszy dorzuce na pokrycie kosztów. Tak wlasnie robia w 2 forahc, które utrzymujemy zywe w dobie mediów spolecznosciowych.

Co do nazwy: "Kronika Wojskowa", "Militaria Polskie", cos sie jeszcze wymysli.



OT z mojej strony: co sie stalo z forum militarium?
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11566
Skąd: -)
Wysłany: Pią 27 Sie, 2021   

Papla napisał/a:
Przede wszystkim pozbycie sie tego

"Tylko użytkownicy z uprawnieniami dostępu mogą pisać nowe tematy na tym forum."


Popieram Paple.

Nie raz i nie dwa zakładałem wątek w innym miejscu niz on by - pasował, własnie z takiego powodu że się nie dawało.
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
cthsqd 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 968
Skąd: piechota z lornetkami
Wysłany: Sro 13 Paź, 2021   

Ok, trochę czasu minęło, Stevie się nie rozmyślił pomimo otrzymania szabli, czyli idziemy w nowe NFOW (NNFOW?) ;)
Gecko, jakieś newsy?
_________________
Cthulhu Squadron
 
 
i 
Guru



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 08 Sty 2005
Posty: 13516
Skąd: ---
Wysłany: Czw 14 Paź, 2021   

Nie jest tajemnicą, że cthsqd nie lubimy się. Ja Cię nie lubię, Ty mnie nie lubisz.
Zapewne masz alergię na takich jak ja.
Nie o tym jednak to wątek.

Porozmawiałem z chłopakiem, który programuje w php.
Ja nie potrafię. Zatrzymałem się na Borland Pascalu for Windows. Lata temu.

Stwierdził, że to nie jest prosta sprawa.
_________________
"Przestańmy własną pieścić się boleścią, przestańmy ciągłym lamentem się poić,
Kochać się w skargach jest rzeczą niewieścią, Mężom przystoi w milczeniu się zbroić"
 
 
 
cthsqd 
5



Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 968
Skąd: piechota z lornetkami
Wysłany: Czw 14 Paź, 2021   

Wierz lub nie, ale posiadanie na kogoś alergii jest poniżej mojego poziomu :cool:
_________________
Cthulhu Squadron
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group