Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak liczyc wysluge emerytalna?
Opublikował Wiadomość
Jurekadamek 
4


Dołączył: 22 Mar 2021
Posty: 169
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 22 Wrz, 2021   Jak liczyc wysluge emerytalna?

Witam serdecznie mam pytanie może kiedys juz na pewno było tylko za bardzo nie potrafię go znaleźć ale do brzegu :

Kontrakt mam od 1.09.2008 do 30.08.2023 ciągłości

plus w 2007 roku 9 msc zetki

to czy już mnie będzie obowiązywać emerytura po 15 latach czy jednak muszę jeszcze przedłużyć kontrakt bo będzie brakować tego 1-2 dni ??
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 22 Wrz, 2021   

Abyś mógł uzyskać emeryturę, musisz mieć 15 lat służby wojskowej w ogóle (zawodowa + niezawodowa), przy czym ciągłość nie jest tu wymagana. A więc łącznie masz wystarczającą wysługę emerytalną.

A swoją drogą dziwna ta końcowa data kontraktu. Bo dlaczego do 30, a nie do 31 sierpnia? Ktoś albo się pomylił, albo celowo, złośliwie tak zrobił. Zastanawiam się, czy istnieje jakieś świadczenie zwolnieniowe należne dopiero po 15 latach zawodowej służby wojskowej.
A czy miałeś jakąś przerwę pomiędzy służbą zasadniczą i zawodową?

Sprawdziłem. Okazuje się, że nieprzerwane 15 lat służby zawodowej wymagane jest dla nabycia prawa do rocznego świadczenia pieniężnego, czyli tzw. 12-ki. Więc chyba jednak była to złośliwość, a nie pomyłka, bo rzeczywiście zabraknie Ci 1 dnia.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Czw 23 Wrz, 2021   

Doprecyzuję. Ta 12-ka, to pensja wypłacana zamiast emerytury, przez pierwszy rok po odejściu z wojska. Jest też możliwość, aby wziąć takie świadczenie jednorazowo.
Opłaca Ci się zatem, podpisać kolejny kontrakt bo w innym przypadku, od razu będziesz miał wypłacaną emeryturę, w wysokości 40% ostatnich zarobków. Ten jeden brakujący dzień zaważy, że nie dostaniesz kilkunastu tysięcy złotych.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 23 Wrz, 2021   

Sorry, pomyliłem się, w przypadku 12-ki do wysługi wlicza się także służbę niezawodową - pod warunkiem, że nie było przerwy pomiędzy obydwiema służbami. Ale nadal nie wiemy, jak to wyglądało u pytającego.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16016
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 23 Wrz, 2021   

Miał przerwę.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 23 Wrz, 2021   

Czyżbyś był jasnowidzem -=Alex=-? Bo w jego postach takiej informacji nie znalazłem.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16016
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 23 Wrz, 2021   

- Kontrakt mam od 1.09.2008
- w 2007 roku 9 msc zetki

Kontrakt rozpoczęty od września, a ZSW 9 miesięcy w 2007 roku, więc nie ma możliwości aby nie było przerwy. Nawet gdyby te 9 miesięcy było na przełomie 2007/2008 roku.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 23 Wrz, 2021   

Rozumowanie jak najbardziej logiczne. Ale nie wszyscy wypowiadają się tu logicznie. A zatem, czy aby na pewno stwierdzenie: "w 2007 roku 9 msc zetki" oznacza, że w tymże roku odbył, czy - że rozpoczął odbywanie? A jesli to drugie, to może rozpoczął w grudniu 2007? Poczekamy, zobaczymy - jeśli się jeszcze odezwie.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Czw 23 Wrz, 2021   

Też mi wygląda, że miał przerwę. Zatem zetka wlicza się do emerytury, ale ciągłości 15 lat nie będzie.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 16016
Skąd: POLSKA
Wysłany: Czw 23 Wrz, 2021   

Szwejk napisał/a:
Ale nie wszyscy wypowiadają się tu logicznie.
100 procentowa zgoda. Dodałbym jeszcze "i konkretnie".
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Jurekadamek 
4


Dołączył: 22 Mar 2021
Posty: 169
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 25 Wrz, 2021   

Niestety tak jak większość zrozumiała miałem przerwę nawet 11 miesięcy pomiędzy zetką a zawodową. I wychwyciliście mój błąd miało być do 31.08. Czyli na to wygląda że braknie mi 1 dnia aby móc otrzymać 12 wypłat ehhh czyli najlepiej będzie podpisać jeszcze jeden kontrakt i tydzień później rzucić kwitem a za to to chyba potem już nic nie stracę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group