Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Noszenie odznaki
Opublikował Wiadomość
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Wto 18 Paź, 2022   

Szwejk napisał/a:
Właśnie minister wprowadził znak specjalny (tak, tak, jest taki dziwoląg - ni to pies, ni wydra) "Za Ochronę Granicy Rzeczypospolitej Polskiej".


Rozumiem - jak widać podjęto decyzje, że w Polsce istnieje zbyt mało kategorii blaszek na mundur, i wymyślono żeby wprowadzić osobna kategorię - "znak specjalny".
I juz jest cos do roboty - jedni będą źle przypinać inni będa to komentować, "show must go on".
A wszyscy rozumiemy że to pierwszy znak specjalny a zapewne nie ostatni.


Cytat:
Będzie natomiast problem z noszeniem tego bibelotu, bo "Regulamin znaku..." nakazuje nosić go w miejscu przewidzianym dla odznaki pamiątkowej, a więc na lewej kieszeni, zaś rozporządzenie w sprawie noszenia umundurowania przez żołnierzy - na prawej.


Psipadek?
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15933
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 18 Paź, 2022   

michqq napisał/a:
I juz jest cos do roboty - jedni będą źle przypinać inni będa to komentować, "show must go on".
Jeszcze inni zarobią. Darmowa kasa załatwiona przez szwagra ....

Ale ten znak to "paskuda". :modli:
Mamy odznaki, oznaki i doszły nam znaki. :x :lol:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Wto 18 Paź, 2022   

-=Alex=- napisał/a:
Mamy odznaki, oznaki i doszły nam znaki.


Nie narzekaj, następne będa różne kategorie sznurów, i kilka jedyniesłusznych sposobów ich noszenia, tak jak mają w harcerstwie:



:cool: :cool:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15933
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 18 Paź, 2022   

michqq, no to załamałeś mnie. ;)

Słyszałem, że mundurowcy już pracują nad dodatkiem do munduru galowego.
http://www.muzeumwp.pl/di...ie,282,maly.jpg
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
victoria 
1


Dołączyła: 09 Maj 2009
Posty: 26
Skąd: ze snu...
Wysłany: Wto 18 Paź, 2022   

-=Alex=- napisał/a:
Słyszałem, że mundurowcy już pracują nad dodatkiem do munduru galowego.
http://www.muzeumwp.pl/di...ie,282,maly.jpg

Te były mocowane do siodła pojazdu. Na MSPO był nawet specjalny, dedykowany do nich model jeepa:
https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/80/d0/63173ef101654_o_large.jpg
_________________
Czy to jawa, czy sen?
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 19 Paź, 2022   

-=Alex=- napisał/a:
michqq napisał/a:
I juz jest cos do roboty - jedni będą źle przypinać inni będa to komentować, "show must go on".
Jeszcze inni zarobią. Darmowa kasa załatwiona przez szwagra ....

Ale ten znak to "paskuda". :modli:
Mamy odznaki, oznaki i doszły nam znaki. :x :lol:

A na cholerę to komu? Ja mam mundur wyjściowy oraz galowy i miałbym gdzie tę blaszkę przypiąć. A co z głównymi bohaterami ochrony granicy, stojącymi pod płotem szeregowymi? Większość ma tylko mundury polowe. Na półce sobie położą? :-o
Niech wyprodukują kilka złotych,kilka srebrnych, udekorują generalicję i po temacie. Tanio, a efekt osiągnięty.
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Sro 19 Paź, 2022   

Bardzo dobrze, że wprowadzono taką odznakę. Bo nie było to zadanie typowe. I dalej to trwa choć już okrojone. Inni by zrobili nam Norymbergę za to. To miłe.
Ci co tam byli szczególnie rok temu wiedzą co tam się działo.
Natomiast ciekawi mnie jak będzie wyglądało nadanie tej odznaki. Czy tak samo będą się ociągać jak z Gwiazdami Iraku, Afganistanu itp? U mnie w JW to co najmniej kilkaset osób spełnia wymagania.
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11549
Skąd: -)
Wysłany: Sro 19 Paź, 2022   

Riczard napisał/a:
Bardzo dobrze, że wprowadzono taką odznakę. Bo nie było to zadanie typowe. I dalej to trwa choć już okrojone. Inni by zrobili nam Norymbergę za to. To miłe.


Kolego, to czy nie dostaniesz Norymbergii to się przekonasz za 20-30-40 lat.

Podobnie też sie przekonasz przy emeryturze, jak Ci to policzą, tak jak się zdziwili żołnierze z WOP.

Cytat:
Natomiast ciekawi mnie jak będzie wyglądało nadanie tej odznaki. Czy tak samo będą się ociągać jak z Gwiazdami Iraku, Afganistanu itp? U mnie w JW to co najmniej kilkaset osób spełnia wymagania.


Acha.
W ramach "pożegnania czasów słusznie minionych" niejeden eks-żołnierz sie przekonał że mu zabrano uprawnienia kombatanckie, bo tak wymyślono, wyszukując tych-co-im-należy-zabrać po odznakach właśnie.

Bo wymyślono że to świetne kryterium jest - a i lista nazwisk gotowiuteńka.

Wiesz o tym, prawda?

"Pomnik żołnierzy poległych na misjach zagranicznych" też wiadomo - zawiera nazwiska od oenzetowskiej misji w Korei w 55tym, ale tych kilku (bodajże ze trzech) żołnierzy którzy zginęli w Czechosłowacji to tam nie ma. Ze niby w 55tym to inne Państwo żołnierzy wysylało niż w 68mym - czy jak?
Krew oenzetowsko rozlana była błękitną, a krew z Czechosłowacji - czerwona jak sojusznicy ZSRR?

Tja...

"Jest prawda historii i jest prawda polityki", tentego.

Chcesz tą blaszkę to bierz - nalezy Ci się, nie chesz - to unikaj, wszak sam piszesz o Norymbergii, także tentego.
Twój Wybór.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1709
Skąd: warm-maz
Wysłany: Sro 19 Paź, 2022   

Tytan w dresie. napisał/a:
Niech wyprodukują kilka złotych,kilka srebrnych, udekorują generalicję i po temacie.
Bardzo podoba mi się pomysł odznaczania przełożonych począwszy od d-cy kompani wzwyż wszelkimi odznaczeniami, wyróżnieniami, urlopami, nagrodami pieniężnymi tylko za to, że wyznaczali swoich podwładnych do wyjazdu na granicę a sami tam nigdy nie byli a czasem tylko na kontrolę zajeżdżali żeby zje..ać żołnierza za brak hełmu na głowie. (taki przełożony to skarb na czas "W").
Szkoda, że nikt ich nie rozliczył za to, że zajeździli swoich żołnierzy poprzez szykany i zastraszanie przez co mnóstwo chłopaków odeszło do cywila...
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
mlyniu 
5



Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 31 Lip 2007
Posty: 845
Skąd: Kwidzyn
Wysłany: Sro 19 Paź, 2022   

Tutaj co nieco o nowej oznace.
http://polska-zbrojna.pl/...mkfy9NL5OecpLuQ
 
 
Riczard 
6
Riczard



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Wrz 2011
Posty: 1821
Skąd: JW ****
Wysłany: Sro 19 Paź, 2022   

michqq napisał/a:


Kolego, to czy nie dostaniesz Norymbergii to się przekonasz za 20-30-40 lat.

Podobnie też sie przekonasz przy emeryturze, jak Ci to policzą, tak jak się zdziwili żołnierze z WOP.



Tu masz rację. Polityka może się zmienić. Nawet to że sobie odliczam do praw emerytalnych. Ale nie ma nic pewnego.
I tak trzeba sobie odkładać na swoją emeryturę kupując na przykład złoto, bo różnie może być.
Jak skończył kpt. Franciszek Dąbrowski albo adm. Józef Unrug i wiele wiele innych...
_________________
U-3®
WSZYSCY POLACY TO JEDNA RODZINA!
:polska:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15933
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 19 Paź, 2022   

Zgodnie ze staropolskim zwyczajem ...
Znak III otrzymają żołnierze, którzy służyli na granicy.
Znak II i I stopnia otrzymają żołnierze z dowództw i instytucji MON. :lol:
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Belcik 
1


Dołączył: 09 Lis 2020
Posty: 27
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 19 Paź, 2022   

Dlaczego "oni" nic mądrego nie wymyślą? Znaki specjalne? Bardziej to przypomina przypinkę reklamową lub coś w tym stylu (moja subiektywna ocena).
Po co wymyślać coś nowego skoro można uhonorować żołnierzy służących na granicy np Medalem "Za zasługi dla obronności kraju" (zmienić rozporządzenie w sprawie jego nadawania by obejmowało zadania ochrony granicy), lub ustanowić jakiś nowy resortowy medal za służbę na granicy.
Wszystko było by prostsze zasady noszenia powszechnie znane itp.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 19 Paź, 2022   

Spędziłem kilka miesięcy na granicy, a mój wniosek o medal "Zasłużony dla Obronności Kraju" został odrzucony. Tym czasem widzę na zdjęciach, w internecie, telewizji, że takowy dostają choćby żołnierze z Pułku Reprezentacyjnego. :lol:
Walić te blaszki. :tongue10:
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15933
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 19 Paź, 2022   

Tak mi się ten znak jakoś kojarzy z takimi przypinkami
https://www.przypinki.pl/pielgrzymka
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group