Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Pomocy] Powrot z cywila do Armii, czy warto ?
Opublikował Wiadomość
soldier7474 
1
soldier7474


Wiek: 50
Dołączył: 20 Gru 2021
Posty: 20
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Pon 20 Gru, 2021   [Pomocy] Powrot z cywila do Armii, czy warto ?

Dzien dobry.
Panowie mam do Was pytanie dotyczace pracy w Wojsku polskim.
Moi sasiedzi w Polsce postrzegaja prace wojsku jako b.ciekawa perspektywe.
Czy slusznie ? - o to chcialbym Was zapytac.
Jestem emerytowanym st.chorazym po 20 latach sluzby.
Rozne okolicznosci zyciowe spowodowaly ze od kilku lat pracuje za granica.
Nadszedl czas chyba juz na powrot do Polski.
Pracujac w polskiej Armii odbylem kilka misji tzn .2x Pkw Afganistan 3X Irak .
Wszystkie opinowania z 20 lat mam na 5 (6-ek wtedy nie bylo).
Dodam ze mowie b.plynnie w trzech jezykach obcych.Mam certyfikaty na te jezyki ,
ale mowie i rozumiem pismo i mowe lepiej niz to wynika z certyfikatow
bo zwyczajnie na codzien sie nimi posluguje w robocie.
-niemiecki b1, angielski b1,rosyjski b1
Dodam ze za granica pracuje w zawodzie w ktorym zle nie placa,
stad moje pytanie, czy warto wracac ?. :?:
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12886
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Pon 20 Gru, 2021   

To już by trzeba być Tobą, żeby na to pytanie odpowiedzieć.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1716
Skąd: warm-maz
Wysłany: Pon 20 Gru, 2021   

Komfort pracy jest jednak ważniejszy. Jak źle trafisz to zajeżdżą Ciebie choćby dlatego, że "stary dziad wrócił i blokuje miejsce młodym wilkom"...
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
soldier7474 
1
soldier7474


Wiek: 50
Dołączył: 20 Gru 2021
Posty: 20
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Sro 29 Gru, 2021   

Jezeli chodzi o blokowanie komus miejsca to raczej malo mozliwe.
Duzo nieobsadzonych wakatow jest w wojsku polskim ,wiem to od
mych kolegow ktorzy z emerytur powrocili do Wojska.
Martwi mnie jedynie to ze chyba nic sie nie zmienilo w Armii jak chodzi o jej jakosc.
Na szkolach wojskowych jest napewno lepsze szkolenie niz w jednostkach a mimo to .......
Ostatnio spotkalem mlodego znajomego ktory swiezo ukonczyl PSZ ,
Zaskoczyla mnie Jego slaba wiedza, a ukonczyl szkole z ocena pozytywna.
Chlopak by nie umial porobic nastaw UTMowskich na gpsie po wyzerowaniu urzadzenia.
Z jezykow obcych to angielski na poziomie ,,jes,jes,okej''
Poziom pracy i wynikajacego z niej szkolenia w WP najwyrazniej pozostal od kilku lat bez zmian.
i to mnie martwi,nie chcialbym zmarnowac mojego czasu.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Sro 29 Gru, 2021   

Nie marnuj czasu i rób swoje w cywilu.
 
 
saintmarek 
4


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2019
Posty: 206
Skąd: SZRP
Wysłany: Sro 29 Gru, 2021   

soldier7474, a po co chciałbyś ew. wracać ? Jeśli tylko po to aby "podbić" podstawę emerytury to nie ma znaczenia gdzie trafisz - ten rok można się pomęczyć.
Jeśli poszukujesz dobrej atmosfery, ciekawych zadań realizowanych z sensem i widocznymi efektami, inteligentnych oraz merytorycznych przełożonych a także zarobków na poziomie, do którego być może jesteś przyzwyczajony - to nie wracaj.
Mam nadzieję, że pomogłem. :gent:
 
 
michqq 
Guru


Pomógł: 28 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 11585
Skąd: -)
Wysłany: Sro 29 Gru, 2021   

soldier7474 napisał/a:
Chlopak by nie umial porobic nastaw UTMowskich na gpsie po wyzerowaniu urzadzenia.


Wnioski:
To znaczy że albo GPS dla wojskowych powinien być prostszy w obsłudze, albo że powinniscie stworzyć i zafoliować instrukcję robienia powyższego.

Cywilom jak ja się wydaje że to urządzenia sa dla ludzi, a nie ludzie dla urządzeń.

"Nie nos dla tabakiery, ale tabakiera dla nosa".

Dostosowywanie ludzi do problemów urzadzeń to dziewietnasty wiek, w dwudziestym pierwszym dostosowuje się urządzenia do problemów ludzi.

Gdy jedno z drugim się nie zgrywa, człowiek z urządzeniem, to dopracowuje się urządzeniom ergonomię, tak długo aż się zgra.
A jeśli jest to nie możliwe, bo np. urządzenie jest wdrożone jakie jest i musi takie być - to robi się akcje tzw. ergonomii korekcyjnej, jak: dołożenie czeklisty, zafoliowanie wyciągu z instrukcji, opisanie guziczków kolorami i numerkami wraz z nadrukowaniem ściągi na obudowie urządzenia - itepe, itede.

:bye:

Kazać się wykuć gałkologii na pamięć, w przypadku urzadzeń które za pięć lat będą inne (z inna gałkologią) a pięc lat temu były jeszcze inne (inny model z inna gałkologią) to jest, panowie, marnowanie moich pieniedzy podatnika.
:gent:
_________________
Toast wódczany o postaci dialogu.
Zasłyszane na dniach.
:
- Ruskij wojennyj korabl?
- Do dna!
 
 
Brzytwa 
6



Pomógł: 10 razy
Wiek: 44
Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 1746
Skąd: z kątowni
Wysłany: Sro 29 Gru, 2021   

Dawaj, dawaj. Wakatów tyle, że na pewno sobie coś znajdziesz. Podejdź do WKU, pogadaj... jest też portal zostań żołnierzem RP, zobacz, podumaj.... munduru z szafy już nie wyciągaj, nie ten wzór, dostaniesz nowy :cool:
_________________
....
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 29 Gru, 2021   

michqq napisał/a:
To znaczy że albo GPS dla wojskowych powinien być prostszy w obsłudze, albo że powinniscie stworzyć i zafoliować instrukcję robienia powyższego.

Cywilom jak ja się wydaje że to urządzenia sa dla ludzi, a nie ludzie dla urządzeń.

Mowa o pojedynczym przypadku, a Ty obrażasz ogół żołnierzy i jednocześnie przeciwstawiasz "nierozgarniętych" wojskowych "rozgarniętym" cywilom - jak Ty. Nieładnie.
 
 
soldier7474 
1
soldier7474


Wiek: 50
Dołączył: 20 Gru 2021
Posty: 20
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Nie 02 Sty, 2022   

michqq napisał/a:
soldier7474 napisał/a:
Chlopak by nie umial porobic nastaw UTMowskich na gpsie po wyzerowaniu urzadzenia.

( ........................ )Kazać się wykuć gałkologii na pamięć, w przypadku urzadzeń które za pięć lat będą inne (z inna gałkologią) a pięc lat temu były jeszcze inne (inny model z inna gałkologią) to jest, panowie, marnowanie moich pieniedzy podatnika.
:gent:


No drogi Kolego mylisz sie tutaj grubo.
Ja zaczynalem nauke nawigacji na busoli-kompasie gdy nikt o gps i utm nie slyszal, ale mimo to nie uwazam by ustwienia gps do nawigacji w UTM nie byly wiedza obowiazkowa kazdego zolnierza na wspolczesnym polu walki (przynajmniej w Nato). Chyba w wojsku nie byles bo wiedzialbys ze mamy w naszej Armii wiele urzadzen o wiele (wiele) bardziej skomplikowanych od gps w dodatku czesto z menu pozbawionym polskiej wersji.

Wydrukowac i zafoliowac rzecz niezbedna czesto,,na juz'' :?: .. .. .. gdy sekundy graja role ?

To tak jakby ratownik medyczny mial zafoliowana instrukcje odbarczenia albo zabezpieczenia po amputacji.

,,Galkologia'' ??? widziales kiedys jakiegos specjaliste (zolnierz powinien byc specjalista w tym co robi)w swym fachu ktory nie uczy sie nowych rzeczy ,, bo po co ? przeciez za pare lat beda inne ...'' :) .
Jezeli takowego widziales to mam nadzieje ze nie w WP bo bardzo bys nisko przez to ocenil szkolenie w WP jak i samych zolnierzy.
No ale tego sie wlasnie boje ze mozesz miec racje i to mnie chyba zniecheci do powrotu.
 
 
sgtKilo80 
1


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Sty 2022
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: Pon 03 Sty, 2022   

soldier7474 napisał/a:
Jezeli takowego widziales to mam nadzieje ze nie w WP bo bardzo bys nisko przez to ocenil szkolenie w WP jak i samych zolnierzy.
No ale tego sie wlasnie boje ze mozesz miec racje i to mnie chyba zniecheci do powrotu.


Przykro mi być posłańcem złej wiadomości ale trafiłeś w sedno kolego. Widzę, że masz podobne podejścię więc pozwolę sobie podpowiedzieć - nie licz na cuda.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group