Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdolnosc do zawodowej sluzby wojskowej.
Opublikował Wiadomość
Ironek11 
1
Ironek11


Dołączył: 25 Lip 2022
Posty: 2
Skąd: Lublin
  Wysłany: Pon 25 Lip, 2022   Zdolnosc do zawodowej sluzby wojskowej.

Witam całe forum.
Mam pytanie odnośnie braku jądra a komisji l lekarskiej. Czy z brakiem dostanę (Z) na dowodowego? Będę miał niedługo badania w RWKL i chciałbym wiedzieć czego się spodziewać
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 25 Lip, 2022   

To zależy, kim jesteś. Bo jeśli jesteś np. żołnierzem odbywającym dobrowolną zasadniczą służbę wojskową, to otrzymasz kat. Z, ale jeśli jesteś żołnierzem pełniącym inny rodzaj niezawodowej służby wojskowej, np. służbę w OT - to otrzymasz kat. N :???:
Natomiast, jeśli jesteś po prostu żołnierzem rezerwy ubiegającym się o powołanie do zawodowej służby wojskowej - to nie wiadomi jaka kategoria Ci się należy, bo w rozporządzeniu regulującym tę kwestię, o żołnierzach rezerwy zapomniano :!:
 
 
Ironek11 
1
Ironek11


Dołączył: 25 Lip 2022
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon 25 Lip, 2022   

Czyli nie wiadomo? Jestem zdrowym mężczyzna który miał uraz 17 lat temu z powodu gry w piłkę. Aktualny wiek 25
Jestem żołnierzem rezerwy.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pon 25 Lip, 2022   

Nie wiadomo, ale chętnie bym się dowiedział, co na to WKL. Zwłaszcza, na podstawie której grupy "Wykazu chrób lub ułomności..." byłeś orzekany (jest ich sześć - od I do VI). Liczę na zaspokojenie mojej ciekawości.
 
 
WG 
5


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Maj 2020
Posty: 776
Skąd: Wojsko Polskie
Wysłany: Wto 26 Lip, 2022   

Wątpię, że ktoś to w ogóle zbada.
 
 
varrock 
1


Pomógł: 1 raz
Wiek: 29
Dołączył: 13 Paź 2021
Posty: 16
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 26 Lip, 2022   

Czy masz kategorię A nadaną w czasie kwalifikacji wojskowej? Ostatnio nawet w trakcie badań w związku z powołaniem do zawodowej służby wojskowej nie musiałem się rozbierać.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 27 Lip, 2022   

Nawet bez rozbierania WKL będzie wiedziała o tej ułomności, bo w skierowaniu do komisji podaje się treść wcześniejszych orzeczeń. A podejrzewam, że na kwalifikacji wojskowej ją wychwycono (nie powodowało to obniżenia kategorii zdrowia, więc zapewne posiada kat. A).
 
 
Lupus 
Piewca onucowej propagandy

Dołączył: 09 Maj 2023
Posty: 43
Skąd: z Nienacka
Wysłany: Wto 09 Maj, 2023   

Szwejk napisał/a:
To zależy, kim jesteś. Bo jeśli jesteś np. żołnierzem odbywającym dobrowolną zasadniczą służbę wojskową, to otrzymasz kat. Z, ale jeśli jesteś żołnierzem pełniącym inny rodzaj niezawodowej służby wojskowej, np. służbę w OT - to otrzymasz kat. N :???:


Cześć,
na czym opierasz to stwierdzenie?
Jestem właśnie zainteresowany tą kwestią (z DZSW na zawodowego - czy nowe badania sa wymagane).
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 09 Maj, 2023   

Lupus napisał/a:
na czym opierasz to stwierdzenie?

Ściśle rzecz biorąc, to opierałem, a nie opieram. Otóż zacytowana przez Ciebie moja wypowiedź pochodzi z lipca ub. r. i oparta była na tekście pierwotnym rozporządzenia. Natomiast w listopadzie tego samego roku nastąpiła jego nowelizacja i opisany przeze mnie błąd został naprawiony.

Lupus napisał/a:
Jestem właśnie zainteresowany tą kwestią (z DZSW na zawodowego - czy nowe badania sa wymagane).

Tak, będziesz ponownie orzekany, tym razem pod kątem zdolności do zawodowej służby wojskowej. Procedury powoływania żołnierzy DZSW do służby zawodowej - a rozumiem, że jesteś w trakcie tej służby - zostały opisane w § 4 i § 5 rozporządzenia MON w sprawie powoływania do zawodowej służby wojskowej.
 
 
Lupus 
Piewca onucowej propagandy

Dołączył: 09 Maj 2023
Posty: 43
Skąd: z Nienacka
Wysłany: Wto 09 Maj, 2023   

Dzięki za odpowiedź. Nie wszystko widać jeszcze znalazłem z przepisów, stąd mój błąd co do aktualności sytuacji.
Tak, mam powołanie i niedługo zaczynam DZSW.
A wiesz może, czy te komisje są bardzo restrykcyjne, czy trochę jak w budowlance, "trochę krzywo to też prosto"?
 
 
mati_s1 
5


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 13 Cze 2022
Posty: 458
Skąd: z wojska
Wysłany: Sro 10 Maj, 2023   

🤦 Chciałbyś nie mając ręki mieć rękę?
Cóż za pokolenie...
 
 
Lupus 
Piewca onucowej propagandy

Dołączył: 09 Maj 2023
Posty: 43
Skąd: z Nienacka
Wysłany: Sro 10 Maj, 2023   

Nie o takich rzeczach pisze, ale np. jak mierzą ciśnienie i musisz się złapać w normę, to niejednemu wyjdzie trochę za dużo.
A co do pokolenia, to właśnie w tym leży problem, że nie jestem już pierwszej młodości, za to służby w mundurze już posmakowałem. Wiem też niestety, że z biegiem lat zdrowie idzie raczej w kierunku przeciwnym, niż byśmy sobie życzyli...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group