Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Podwyzki 2023
Opublikował Wiadomość
franki
3


Dołączył: 31 Maj 2005
Posty: 102
Wysłany: Pon 03 Paź, 2022   

O podwyżkach jest artykuł na portalu mundurowym
 
 
michau 
2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 89
Skąd: SZRP
Wysłany: Pon 03 Paź, 2022   

ArturO napisał/a:
To, że kwota bazowa dla dodatków będzie zmieniona to wie każdy kto pobiera dodatek i brał udział w audycie. Żadna wiedza tajemna bo tabelki osób pobierających dodatki już dawno uzupełniałem (pod koniec sierpnia).

Pisałeś o kwocie bazowej i wzroście dodatków powołując się na kwotę bazowa uposażenia. Później chciałeś dowodów na istnienie kwoty bazowej dla dodatków. Zmieniałeś kilkukrotnie treść postów. Jak ja mam to rozumieć? Powiedziałem jasno, jedna kwota nie ma wpływu na drugą i tyle. Nie czuję zobowiązania do udowadniania tej kwestii i tego czy kwoty się zmienią lub nie. Poruszyłem tylko kwestie istnienia dwóch niezależnych kwot!


Można prosić o więcej informacji co do zmiany kwoty bazowej dot. dodatków? Jaki audyt? Jakie tabelki? :czytanie:
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 04 Paź, 2022   

Jakiej zmianie dokładnie ulegnie kwota bazowa tego mi nie wiadomo. Natomiast powstaje nowe rozporządzenie w sprawie dodatków dla żołnierzy zawodowych. W związku z tym do środowisk pobierających dodatki zostały wysłane zapytania kto i w jakiej kwocie (mnożniku) pobiera dodatki. Powstały tabelki, w których należało umieścić liczbę żołnierzy posiadających określone uprawnienia umożliwiające pobieranie dodatku na stanowisku oraz liczbę przydzielonych dodatków. Tabelki miały służyć do rozeznania finansowego.
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12925
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 04 Paź, 2022   

Cytat:
środowisk pobierających dodatki?
czyli nie wiedzą tego? Np. DBudż? Jak planują budżet w takim razie?
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 04 Paź, 2022   

Ha, to jest bardzo dobre pytanie! Nie mam pojęcia dlaczego zbierają dane, które mogą sobie po prostu wyliczyć. Podawałem każda informację, kto pobiera, kto może pobierać w przyszłości ze względu na uprawnienia, kto ma zwiększenie dodatku etc.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 04 Paź, 2022   

Jest już dostępny projekt rozporządzenia, o którym chyba mówicie - https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12364720/katalog/12915877#12915877

Są w nim wymienione jednostki, w których żołnierzom ma przysługiwać dodatek służbowy w wysokości 450 zł.
 
 
Mieszkaniec 
1


Dołączył: 23 Gru 2019
Posty: 48
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: Wto 04 Paź, 2022   

Szwejk napisał/a:
Jest już dostępny projekt rozporządzenia, o którym chyba mówicie - https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12364720/katalog/12915877#12915877

Są w nim wymienione jednostki, w których żołnierzom ma przysługiwać dodatek służbowy w wysokości 450 zł.

Mam wrażenie, że mowa jednak o innych dodatkach jak np za wykonywanie skoków spadochronowych który wynosi obecnie 50 zł/skok czy inne dodatki specjalne.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 04 Paź, 2022   

Możliwe, być może pracują także nad nowym rozporządzeniem, bo to, do którego podałem link, to zmiany do rozporządzenia starego. Zapewne ArturO nam to wyjaśni.
Ostatnio zmieniony przez Szwejk Wto 04 Paź, 2022, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 04 Paź, 2022   

Już wyjaśniam, rozbijało się w opisywanym przeze mnie przypadku konkretnie o dodatki przysługujące żołnierzom w specjalnościach związanych z nurkowaniem. Pytano również o operatorów komór dekompresyjnych co sugeruje, że być może także rozmyślano nad przyznaniem im dodatków.

Jeśli zaś chodzi o dodatki za skoki, nie znam sprawy, ale można się domyślać, że skoro zainteresowano się nurkami to inne specjalności również będą analizowane.

Co do wyżej wymienionego projektu, jest on jeszcze związany ze starym rozporządzeniem oraz starą ustawą o służbie żołnierzy zawodowych. Do UoOO ma być wydane nowe rozporządzenie.
 
 
Xx_Anonymus_Xx 
4


Wiek: 36
Dołączył: 18 Paź 2018
Posty: 226
Skąd: Polska elita
Wysłany: Wto 04 Paź, 2022   

W ogóle obserwując to co piszą niektórzy na portalu mundurowym to naprawdę żal nawet to czasem czytać...
Ludzie myślą sobie, że każdemu ten dodatek się należy bo służy w wojsku...A włśnie, że się nie należy bo nie każdy służy w jednostkach specjalnych, jednostkach liniowych jednostkach powietrzno-desantowych itd każdy ma tam dodatkowe obowiązki i obciążenia zarówno szkoleniowe jak i psychofizyczne. Nie ma równości w wojsku i nigdy nie będzie!!!
Są żołnierze bardzo ważni i wartościowi strategicznie tj jednostki specjalne, desant, rozpoznanie, czy nurkowie załoga okrętów, piloci itd. więc naprawdę nie rozumiem płaczu i lamentu żołnierzy którzy 1 w roku pojada na poligon i już krzyczą, że im dodatek się nalezy :brawo: Każdy niech sobie przemyśli jaką ma służbę i czy tak naprawdę z czystym sumieniem taki dodatek powinien dostać czy nie?! Na prawdę szkoda mi słów na niektóre "płaczki" internetowe...
_________________
Nigdy nie mów ludziom, jak coś zrobić. Powiedz im, co zrobić, a oni zaskoczą cię pomysłowością - G. Patton
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12925
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Wto 04 Paź, 2022   

Tymczasem w światach alternatywnych

Cytat:
"Podjąłem decyzję, aby żołnierze w określonych jednostkach wojsk lądowych dostawali dodatek służbowy 450 zł miesięcznie. Zależy mi na tym, aby żołnierze ci otrzymywali dodatki, tak jak inne rodzaje sił zbrojnych. Rozporządzenie w tej sprawie zostało już skierowane do uzgodnień." – napisał w poniedziałek Błaszczak na Twitterze.


Cytat:
Dodatek przysługuje zawodowym żołnierzom na służbie. Otrzymają go osoby pełniące funkcje dowódcze, kierownicze bądź samodzielne, np. lekarze wojskowi, którzy pracują w komórkach MON. Minister nie poinformował jeszcze, kiedy żołnierze mogą spodziewać się podwyżki.


Polscy żołnierze otrzymają podwyżki

w ogóle dawanie dodatków
Cytat:
za służbę w wojskach lądowych
, bo tak to zaczyna wyglądać może jest motywacyjne dla jednych, ale wyjątkowo dezmotywacyjne dla innych. którzy robią to samo w innych jednostkach, a dodatków nie dostają.

Nie wspominając o dalszym spłaszczaniu siatki wynagrodzeń w takich relacjach.

Nie ma pieniędzy na podwyżki, to się indeksuje dodatkami.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Wto 04 Paź, 2022   

Ojej! Co ten "Mariusz I" wyrabia? :lol:
manfred, co się dziwisz? Dobra zmiana!


p.s. Ja się łapię na dodatek. ;)
 
 
pplot 
1


Wiek: 49
Dołączył: 13 Lis 2020
Posty: 33
Skąd: Wlkp
Wysłany: Wto 04 Paź, 2022   

Kierunek słuszny i cel wyznaczony: uposażenie w składzie 50% pensji zasadniczej i 50% dodatków niezaliczanych do emerytury.
 
 
Pilsner11 
1


Dołączył: 10 Lis 2018
Posty: 42
Skąd: Wroclaw
Wysłany: Wto 04 Paź, 2022   

Takiego bajzlu informacyjnego to dawno nie widziałem. Gdzieś piszą, że dodatek "bojowy" dla wszystkich żołnierzy z wybranych JW, gdzie indziej, że tylko obejmie określone stanowiska, znowu gdzie indziej, że będzie dodatek jednak dla wszystkich stanowisk plus do tego zwaloryzowany dodatek dla tych określonych stanowisk... jedna wielka masakra. Ktoś to ogarnia?
 
 
Sarid 
1


Dołączył: 20 Maj 2019
Posty: 12
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 04 Paź, 2022   

Artykuł na polsce zbrojnej

Z tego wynika że wszystkim żołnierzom służącym w danej JW.
Czytając projekt rozporządzenia też tak można zrozumieć.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group