Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatek motywacyjny
Opublikował Wiadomość
matt89 
1


Dołączył: 08 Paź 2016
Posty: 21
Skąd: Gdynia
Wysłany: Czw 08 Gru, 2022   Dodatek motywacyjny

Witam. Czy to prawda że wysokość dodatku motywacyjnego będzie zależna od oceny z opinii służbowej? Chodzi mi o ten dodatek zamiast klasy specjalisty
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Czw 08 Gru, 2022   

Tak.
 
 
s3rgant 
1



Dołączył: 07 Cze 2017
Posty: 14
Skąd: Pomorskie
Wysłany: Czw 08 Gru, 2022   

Takie coś krąży po necie.



[ Dodano: Czw 08 Gru, 2022 ]
Nie widać fotki to w skrócie:
Za ocenę 5 - 105zl
5 przez 3 lata - 150zl
Wzorowa - 255zl
Wzorowa przez 3 lata - 405zl

Kwoty brutto.
 
 
przypadeek 
6



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 1711
Skąd: warm-maz
Wysłany: Czw 08 Gru, 2022   

No i fajnie. Niektóre kobiety nieobecne w służbie przez kilka ładnych lat oprócz 13 załapią się na dodatek motywacyjny. To nic, że na sprzęcie się nie znają i klasy specjalisty nigdy by nie zdobyły ale skoro motywacyjne ma zastąpić klasę specjalisty to można by uznać, że są fachowcami ( lub fachowczyniami) w swojej specjalności :brawo:
_________________
Ojczyzna, to nie miejsce, w którym mieszkasz, ale miejsce, którego potrzebujesz i które potrzebuje ciebie /Stefan Pacek/
 
 
s3rgant 
1



Dołączył: 07 Cze 2017
Posty: 14
Skąd: Pomorskie
Wysłany: Czw 08 Gru, 2022   

Bez kitu, skorzystają baby i Ci którzy nie potrafili zrobić żadnej klasy bo nic nie potrafią.

Mialem już rok 1 klasę czy te 255zl i spokojnie miałbym jeszcze 2 lata dodatek, który wliczylby się do emki a tak chcą wprowadzić to gowno i dać możliwość szantażowania przełożonym przy opiniowaniu.
Żeby wyrównać sobie klasę muszę mieć co najmniej wzorowa, czyli płaszczyć się przed młodym pporkiem, który jest 15 lat młodszy ode mnie.
O kant d ten motywacyjny.
 
 
army_men 
1


Dołączył: 07 Paź 2022
Posty: 15
Skąd: Z jw
Wysłany: Czw 08 Gru, 2022   

s3rgant napisał/a:
Bez kitu, skorzystają baby i Ci którzy nie potrafili zrobić żadnej klasy bo nic nie potrafią.

Mialem już rok 1 klasę czy te 255zl i spokojnie miałbym jeszcze 2 lata dodatek, który wliczylby się do emki a tak chcą wprowadzić to gowno i dać możliwość szantażowania przełożonym przy opiniowaniu.
Żeby wyrównać sobie klasę muszę mieć co najmniej wzorowa, czyli płaszczyć się przed młodym pporkiem, który jest 15 lat młodszy ode mnie.
O kant d ten motywacyjny.


Aż tak Cię to boli że musisz się "płaszczyć" przed podporkiem? Może właśnie o to chodzi żeby jak sama nazwa wskazuje, zmotywować Cię do pracy ponadprzeciętną? Nie wszyscy muszą dostawać ten dodatek.
 
 
Dziubson 
3
Dziubson


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Paź 2016
Posty: 141
Skąd: z kątowni
Wysłany: Czw 08 Gru, 2022   

Witam. Czy ktoś z forumowiczów ma wiedzę od kiedy ma być przedmiotowy dodatek wypłacany?? Czy co miesiąc?? Czy uznaniowo?? Bo różne wersje już słyszałem...
Z góry dziękuję za pomocne, wiarygodne informacje
 
 
michau 
2


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Maj 2007
Posty: 89
Skąd: SZRP
Wysłany: Czw 08 Gru, 2022   

Wg mnie to wysokość dodatku powinna być w dużym stopniu uzależniona od tego na co mamy wpływ swoją postawą. Sama ocena z opinii to śmierdzi na odległość. Jakby dorzucili do tego ocenę z W-F jako cząstkową to wiadomo, że od nas w dużym stopniu zależy czy zrobimy wynik na 5 czy na mnie. Podobnie może być z wysługą. Służysz dłużej to masz więcej. Nikt nikomu nie doliczy 10 lat służby skoro ich nie ma. Ale to tylko prywatna opinia.

Czekamy na oficjalne rozporządzenie. :gent:
 
 
Tytan w dresie. 
10


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 30 Sty 2019
Posty: 6982
Skąd: Z Polski
Wysłany: Czw 08 Gru, 2022   

army_men napisał/a:

Aż tak Cię to boli że musisz się "płaszczyć" przed podporkiem? Może właśnie o to chodzi żeby jak sama nazwa wskazuje, zmotywować Cię do pracy ponadprzeciętną? Nie wszyscy muszą dostawać ten dodatek.

Żeby to tak naprawdę działało, to byłoby ok, ale to fikcja.
 
 
army_men 
1


Dołączył: 07 Paź 2022
Posty: 15
Skąd: Z jw
Wysłany: Czw 08 Gru, 2022   

michau napisał/a:
Wg mnie to wysokość dodatku powinna być w dużym stopniu uzależniona od tego na co mamy wpływ swoją postawą. Sama ocena z opinii to śmierdzi na odległość. Jakby dorzucili do tego ocenę z W-F jako cząstkową to wiadomo, że od nas w dużym stopniu zależy czy zrobimy wynik na 5 czy na mnie. Podobnie może być z wysługą. Służysz dłużej to masz więcej. Nikt nikomu nie doliczy 10 lat służby skoro ich nie ma. Ale to tylko prywatna opinia.

Czekamy na oficjalne rozporządzenie. :gent:


Ale wiesz że od tego roku ocena z opinii zależy od oceny z wf?
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Czw 08 Gru, 2022   

Tak? To wskaż mi punkt, który wiąże bezpośrednio ocenę z WF z opiniowaniem. To, że możesz sobie w rubryce wybrać czy nie spełnia/spełnia/przewyższa wymagania pod względem sprawności fizycznej nic nie znaczy. Opiniujący może zaznaczyć, że opiniowany przewyższa wymagania nawet wtedy gdy ma 3 z WF.
 
 
army_men 
1


Dołączył: 07 Paź 2022
Posty: 15
Skąd: Z jw
Wysłany: Pią 09 Gru, 2022   

ArturO napisał/a:
Tak? To wskaż mi punkt, który wiąże bezpośrednio ocenę z WF z opiniowaniem. To, że możesz sobie w rubryce wybrać czy nie spełnia/spełnia/przewyższa wymagania pod względem sprawności fizycznej nic nie znaczy. Opiniujący może zaznaczyć, że opiniowany przewyższa wymagania nawet wtedy gdy ma 3 z WF.


No to tak samo jak możesz wybrać w innych rubrykach że spełnia czy nie. W tym cała mądrość opiniującego..
 
 
agwit 
4


Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 212
Skąd: R.o.p.
Wysłany: Pią 09 Gru, 2022   

Na potrzeby opiniowanego można wpisać w kartę wszystko. To tak z mojego punktu widzenia.
Zobaczymy czy za klasę M uzyskaną przed wejściem w życie U3O przestaną wypłacać.
 
 
ArturO 
5


Pomógł: 13 razy
Dołączył: 15 Paź 2015
Posty: 937
Skąd: Polska
Wysłany: Pią 09 Gru, 2022   

army_men napisał/a:

No to tak samo jak możesz wybrać w innych rubrykach że spełnia czy nie. W tym cała mądrość opiniującego..


Czyli jednak prawnego powiązania brak i jest to tylko i wyłącznie subiektywna ocena opiniującego. :cool:
 
 
Mieszkaniec 
1


Dołączył: 23 Gru 2019
Posty: 48
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: Pią 09 Gru, 2022   

https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//507/12367154/12936924/12936925/dokument592982.pdf

Napisze tylko, że to wcale nie motywuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group