Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nielegalnie(?) odebrano dodatek za klase specjalisty.
Opublikował Wiadomość
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15944
Skąd: POLSKA
Wysłany: Wto 10 Sty, 2023   

agwit napisał/a:
Dzisiaj otrzymałem odpowiedź od radcy prawnego w temacie klas.
Jednostkowego radcy ?
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Wto 10 Sty, 2023   

A jeśli jest to odpowiedź radcy prawnego JW, to:
1. Do kogo adresowałeś swoje pismo? - to, na które radca odpowiada.
2. Czy była to prośba o wyjaśnienie sprawy, czy żądanie wypłacenia dodatku? A może ani jedno, ani drugie, tylko jeszcze coś innego?
 
 
agwit 
4


Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 211
Skąd: R.o.p.
Wysłany: Wto 10 Sty, 2023   

Nie jest to odpowiedź radcy prawnego z JW, tylko z MON, wysłałem mail'a z prośbą o wyjaśnienie sprawy braku wypłacania dodatku za klasę .
 
 
manfred 
Guru



Pomógł: 33 razy
Dołączył: 18 Sie 2007
Posty: 12832
Skąd: Jelenia Gora
Wysłany: Sro 11 Sty, 2023   

A to ciekawe, bo tzw. "radcowie prawni MON" zawsze mówili i pisali, że nie mogą wchodzić w sprawy jednostekbo te mają własnych radców, a przede wszystkim byłoby to wchodzenie w instację.
_________________
Jedyny użytkownik Forum, który dostał 6 ostrzeżeń na raz.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 11 Sty, 2023   

agwit, wybacz, ale pisanie do MON-u prośby o wyjaśnienie sprawy było naiwnością. Czego się spodziewałeś? Zaprzeczenia już przyjętej przez MON wykładni?

Jedyna racjonalna w tym przypadku droga to walka z monowskim bezprawiem, czyli: pismo do d-cy JW z żądaniem wypłacenia niewypłaconego dodatku za klasę, odwołanie od negatywnej decyzji, a następnie skarga do sądu administracyjnego. Oczywiście potrzebna jest do tego determinacja, bo jeżeli po drodze wymiękniesz, to nie ma sensu zaczynać sprawy.

I wiedz o tym, że nie każdy dowódca odbierze takie postępowanie podwładnego jako robienie problemów. Jestem przekonany, że istnieją też dowódcy mądrzy, którzy decyzję wydadzą odmowną, bo muszą, ale rozumiejąc problem, w głębi duszy będą żołnierzowi kibicować.
 
 
agwit 
4


Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 211
Skąd: R.o.p.
Wysłany: Sro 11 Sty, 2023   

Szwejk,
napisałem wiadomość, że tak napiszę, grzecznościowo, jestem w kontakcie z tym radcą prawnym od pewnego czasu konsultując inną sprawę dotyczącą mojego zdrowia. W tym temacie ( zdrowia) mam większy kłopot. Jak będzie taka wola to mogę przybliżyć temat.
Przy okazji wysłałem zapytanie i otrzymałem odpowiedź. Nie uważam tego za naiwność.
Czy będę "walczył" dalej? Nie wiem jeszcze, najpierw pogadam z SPD. Priorytetem jest moje zdrowie a reszta to jakieś tam dodatki.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 11 Sty, 2023   

No to wyjaśniła się sprawa Twojego pisma. Nie pisałeś do MON, lecz do "swojego" prawnika z MON, niejako przy okazji konsultowania się z nim w innej sprawie. Niekiedy rzeczywiście trudno się dogadać za pośrednictwem internetowego forum. W takim razie cofam swoje posądzenie o naiwność i życzę Ci zdrowia, a także pomyślnego rozwiązania spraw z nim związanych.
 
 
Maro1973 
3
Emeryt


Wiek: 50
Dołączył: 29 Wrz 2019
Posty: 112
Skąd: Pomorze
Wysłany: Czw 12 Sty, 2023   

Na Open lex widnieje:-
Rozdział 5 - Dodatek motywacyjny - Dodatki do uposażenia zasadniczego żołnierzy zawodowych.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2021.966 t.j.Akt obowiązujący
Wersja od: 17 grudnia 2022 r.
Czyli klasy specjalisty jeszcze aktualne...
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 12 Sty, 2023   

Maro1973, domyślam się o co Ci chodzi, ale większość osób czytających Twojego posta nie zobaczy w nim żadnej treści. W zasadzie powinienem, jako moderator, wywalić go, ale zostawiam go jako przykład tego, jak nie należy pisać postów.

A odnosząc się do wniosku zawartego w Twojej niezbornej wypowiedzi, powiem tylko tyle, że został on wyprowadzony nieprawidłowo.
 
 
Maro1973 
3
Emeryt


Wiek: 50
Dołączył: 29 Wrz 2019
Posty: 112
Skąd: Pomorze
Wysłany: Czw 12 Sty, 2023   

Przepraszam jeśli w czymś uchybiłem, nie jestem znawcą choć staram się czytać przepisy ze zrozumieniem. Za bardzo nie rozumiem o jaki wniosek się rozchodzi i jakie nieprawidłowości? Pomyślałem że jeśli akt nie został uchylony tzn. że nadal obowiązuje.
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Czw 12 Sty, 2023   

Och, nic wielkiego się nie stało. Zwróciłem Ci uwagę, ponieważ w gruncie rzeczy nie napisałeś, o co Ci właściwie chodzi i rzeczywiście tylko nieliczni, dobrze zorientowani w temacie, mogli odgadnąć Twoją myśl zawartą w tym poście.
 
 
kalasznikow81 
2


Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 56
Skąd: granica
Wysłany: Czw 12 Sty, 2023   

Napisałem wniosek do dowódcy o wypłatę dodatku na podstawie art.802 ustawy o Obronie Ojczyzny. Czekam na odpowiedź. Jako że zamierzam "rzucić kwitem", sprawy nie odpuszczę. Najpierw odwołanie się od decyzji. Później sąd. Dam znać co u mnie. "Si vis pacem, para bellum"
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Pią 13 Sty, 2023   

Trzymam kciuki!

Z tym, że moim zdaniem, na tym etapie należało się powołać tylko na decyzję przyznającą dodatek. Powołanie się na art. 802 oznacza polemikę z jeszcze nie przedstawionym stanowiskiem organu (d-cy JW) o wygaśnięciu tej decyzji.
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15944
Skąd: POLSKA
Wysłany: Pią 13 Sty, 2023   

kalasznikow81 napisał/a:
Dam znać co u mnie.
Trzymam za słowo.
Życzę powodzenia.
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
kalasznikow81 
2


Dołączył: 15 Lut 2018
Posty: 56
Skąd: granica
Wysłany: Sro 18 Sty, 2023   

Jak wspomniałem wyżej napisałem wniosek o wypłatę dodatku motywacyjnego. W poprzednim tygodniu dostałem odpowiedź referenta finansowego. Przywołuje on podstawy prawne. tj. 439 ust.1 pkt.4, art. 802, i art.824 pkt. 2 z Ustawy o Obronie Ojczyzny i na ich podstawie twierdzi ze nowe warunki przyznawania dod. motywacyjnego wejdą w życie z dniem 1 stycznia 2023. I dalej pisze, że nie ma przepisów wykonawczych do NOWEGO dodatku motywacyjnego. Smaczku dodaje fakt ze powołał się na art. 802 do którego niejako od siebie dodał tekst 'nie dłużej jednak jak do 31 grudnia 2022r.". Zastanawiam się czy jeszcze raz nie pisać wniosku o wydanie decyzji administracyjnej czy tez po prostu od razu iść do prawnika.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group