Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto okrada emerytów
Opublikował Wiadomość
wodnik
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2005   Kto okrada emerytów

Tytuł jest taki by zainteresowani otworzyli.
Chodzi o składke na ubezpieczenie emerytalne, Rzecznik ZUS odpowiedział, że dlatego pobierają bo takie są zasady.
Otóż proponuję zmienić te zasady.
Zróbmy listę okradanych, ustalmy termin rozpoczęcia działania i tak np od 01.06 rozpoczynamy pisanie zapytań do rzecznika praw obywatelskich, Ministra Obrony, Premiera, Prezydenta, Sejmowej komisji obrony narodowej.
Gdy napisze jeden pozostanie to bez echa, ale w ciągu ostatnich lat zwolniono tysiące, którzy teraz swoimi skladkami wspierają szczytne cele ustanawiane przez "przyjaznych" nam urzędników. Treść listu ustalimy wspólnie, prawników prosiłbym o współredagowanie.
Myślę,że stać nas jako grupę zawodową na postawienie na swoim, w końcu każdy żołnierz prędzej czy później będzie w rezerwie, czy mamy być okradani do końca świata i jeden dzień dłużej. :mrgreen: :viktoria: :mrgreen:
 
 
Roballo 
Mod



Pomógł: 11 razy
Wiek: 66
Dołączył: 07 Sty 2005
Posty: 4131
Skąd: Mazury
Wysłany: Nie 17 Kwi, 2005   

Jeżeli o mnie "chodzi" - to jestem za :!: :!: :!:


Pozdrawiam :gent:
_________________

 
 
kulio
[Usunięty]

Wysłany: Nie 17 Kwi, 2005   KTO OKRADA EMERYTÓW

Złodziejstwu mówimy koniec.
 
 
Artur
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Kwi, 2005   

Przyłączam się :mrgreen:
 
 
FROŁOW
[Usunięty]

Wysłany: Wto 19 Kwi, 2005   

Tych którzy nie mogą już się bronić przed złodziejami emerytur w obliczu prawa bo i wiek już nie ten, nie to zdrowie, czują się ci ludzie odrzuceni na boczny tor i także brak przebicia oraz wsparcia z jakiejkolwiek strony. Takich najlepiej obrobić bo do życia im nie trzeba wiele. Jest to straszne, nieludzkie i brak słów na takie postępowanie. W końcu każdy kiedyś będzie emerytem wcześniej czy później.
Najlepiej to można zobaczyć w Gdańsku, Krakowie, Kołobrzegu i wielu innych miastach jak między sezonami są liczne wycieczki emerytów zza zachodniej granicy. Ci ludzie są szczęśliwi ponieważ mogą sobie pozwolić na zwiedzanie świata bo ich na to stać. Naszych emerytów na to nie stać, niejednokrotnie brakuje im do pierwszego. Kiedy to się zmieni i czy w ogóle się zmieni?




:evil: FROŁOW
 
 
kulio
[Usunięty]

Wysłany: Sob 11 Cze, 2005   kto okrada emerytów

posłowie, ministrowie,no i sam pan prezydent ze swą damą.
 
 
Andrzej - bao24
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Cze, 2005   

:gent: Ciekawa propozycja, ale proponuję zacząć nie od ZUS-u ale od naszej generalicji, która załatwiła nam taką a nie inną ustawę rmerytalną.
Gdy prawica solidarnościowa zmieniała nasze emerytury były 2 propozycje:
1. 100% wysługi nie więcej niż 250% średniej krajowej;
2. do 75% i bez ograniczeń.
Jak myślicie, którą propozycję wybrali nasi przełożeni z wężykami generalskimi?
I dlatego teraz Głódź dostaje ponad 9 tyś. emerytury po 14 latach służby, a inni po 30 latach służby dostają 1,9 tyś.
Gdyby wtedy przyjęto pierwszą propozycję mielibyśmy teraz o 25% więcej, ale panowie generałowie i wszystkie te Głódzie dostawali by teraz nie więcej niż 6 tyś.
Z tym należy zrobić porządek i wrócić do 100% emerytury rewaloryzowanej wg aktualnej tabeli płacy w wojsku. :(
 
 
mariner 
2
już emeryt



Wiek: 56
Dołączył: 01 Maj 2005
Posty: 68
Skąd: Gdynia
Wysłany: Pon 13 Cze, 2005   

Jestem za i czekam na wzór pisma.
 
 
 
Andrzej - bao24
[Usunięty]

Wysłany: Pon 13 Cze, 2005   

Za czym jesteś i na jaki wzór pisma czekasz?
 
 
Roztropek
6



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 12 Wrz 2005
Posty: 1093
Wysłany: Pią 16 Wrz, 2005   

bao24 - masz jakieś względy u Admina. Przedwczoraj wyciął mi podobny tekst o tym dlaczego ci, którzy mają pełną wysługę mogą pracować bez ograniczeń.
 
 
Zdzisław 
3
kaliber60


Pomógł: 2 razy
Wiek: 73
Dołączył: 10 Lis 2004
Posty: 143
Skąd: Polska
Wysłany: Sob 24 Wrz, 2005   Składki obowiązkowe

Koledzy dziwi mnie paranoja jaka istnieje obecnie w zakresie składek emerytalnych i zdrowotnych. Jestem emerytem (pełna wysługa) i pobierają mi składkę zdrowotną ( ileś tam procent) , pracuję na pełnym etacie i znowu potrącają mi składkę zdrowotną i emerytalną. To ja mam pytanie dla kogo ja płacę tą dodatkową składkę emerytalną. A jeżeli chodzi o zdrowotną to poszedłem do lekarza na Nowowiejskiej w Warszawie (do laryngologa) i kazali mi przyjść za miesiąc. Pytam dlaczego? Bo brak miejsc do lekarza. Ja mówię ale ja jestem chory teraz a za miesiąc to po co mi? Pani odpowiada to Pana sprawa. To poprosiłem by mnie zapisała na październik, listopad, grudzień itd. Do końca przyszłego roku. Odpowiedziała mi, że do końca roku to może mnie zapisać ale na przyszły rok ona nie ma TEWO.?????????.
Płacę na służbę zdrowia dość kasy a ponadto oddałem honorowo ok. 60 l krwi i muszę się prosić o łaskę. Niech złodzieje oddadzą mi moje pieniądze to pójdę prywatnie do lekarza i bez łaski. Mam wniosek do Ministra Zdrowia – oddajcie wpłacane środki finansowe a będziecie mieli emerytów z głowy a my sami załatwimy sobie opiekę zdrowotną. Na pochybel konowałom i MZ.
Ostatnio zmieniony przez Zdzisław Wto 27 Wrz, 2005, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
HARNAŚ
[Usunięty]

Wysłany: Wto 27 Wrz, 2005   

wodnik liczę na ciebie , jestem za twoją inicjatywą. :viktoria: :mrgreen:
 
 
zbigzol
[Usunięty]

Wysłany: Czw 29 Wrz, 2005   

A czy mogą dołączyć się emeryci. Jeżeli tak to ja jestem za. :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group