Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[Pomocy]
Opublikował Wiadomość
tomwil32 
1


Dołączył: 12 Sie 2018
Posty: 22
Skąd: tu i tam
Wysłany: Wto 27 Gru, 2022   [Pomocy]

Witam

Delikatnie w skrócie:

od 2015 jestem przeniesiony do rezerwy (były żołnierz zawodowy), w 2017 zostałem "inwalidą wojskowym w związku wypadkiem w czasie służby "III grupa"" na okres 3 lat, w 2020r zostało mi przedłużone orzeczenie jak ww. na kolejne 3 lata. W przyszłym roku ponownie muszę stawić się na RWKL celem badania kontrolnego. W moim przypadku "choroba" dalej występuję pomimo leczenia/zabiegów.

1. Czy jest szansa że RWKL (mając choroby nr. 77pkt4, 77pkt6) wypisze orzeczenie na stałe czy musi minąć magiczne 10 lat ??

2. Druga sprawa odnośnie czynnej służby w orzeczeniu ww. mam "N" niezdolny do zawodowej służby wojskowej, z punkami choroby 77pkt4, 77pkt6 - będąc inwalidą wojskowym oraz osobą niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym mam dalej kategorię A.
Będąc ostatnio w WCR(dawne WKU) powiedziano mi że ww. orzeczenie jest niewiążące i muszę wysłać wniosek oraz udać się do RWKL celem ponownego orzeczenia mojej zdolności do czynnej służby i przypisania nowej kategorii wojskowej. Czy w tym wypadku muszę odbyć dwie komisję (jedną odnośnie inwalidztwa a drugą odnośnie orzeczenia kategorii wojskowej) ?
Według nowej tabeli wykazów chorób z rozporządzenia z dn. 22.11.2022 moje choroby klasyfikują się następująco 77pkt4 - E oraz 77pkt6 - D.

Dziękuję z góry za okazane rady i pomoc i życzę zdrowia i wytrwałości w nadchodzącym nowym roku 2023.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group