Strona Główna


<b><font color=blue>REGULAMIN</font></b> i FAQREGULAMIN i FAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  <b>Galeria</b>Galeria  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wysluga % lat pracy w gospodarstwie rolnym z Policji w MON?
Opublikował Wiadomość
b3tomek 
2


Wiek: 38
Dołączył: 11 Lis 2016
Posty: 54
Skąd: janow
Wysłany: Pon 16 Sty, 2023   Wysluga % lat pracy w gospodarstwie rolnym z Policji w MON?

Witam. Jak się w tej formacji mają lata zaliczenia pracy w gospodarstwie rolnym rodziców zaliczona w policji. Czy przy przeniesieniu do MON ten procent wysługi jest również zaliczony?
Pozdrawiam.
 
 
PIOTr4443 
2
Do przodu


Dołączył: 02 Mar 2019
Posty: 70
Skąd: Polska
Wysłany: Sro 02 Sie, 2023   

Jestem tego przykładem ,że niestety nie
 
 
bodzio1973 
5
29 lat 5 m-cy



Pomógł: 8 razy
Wiek: 50
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 797
Skąd: KILLER TANKS
Wysłany: Sro 02 Sie, 2023   

Potwierdzam , że nie. Kiedyś na początku lat 90-tych to jeszcze była taka możliwość bo jak zaczynałem służbę to " stara gwardia" takie lata sobie odliczała. Niestety zostało to zlikwidowane.
_________________
"Miłość Ojczyzny Naszym Prawem"
 
 
-=Alex=- 
Guru



Pomógł: 285 razy
Dołączył: 17 Gru 2004
Posty: 15937
Skąd: POLSKA
Wysłany: Sro 02 Sie, 2023   

Nie wiem jak się ma zaliczenie "gospodarstwa" w Policji do dalszej służby w MON, ale

Cytat:
Czy możliwe jest wnioskowanie o zaliczenie do stażu pracy okresu pracy w gospodarstwie rolnym u rodziców? W rozporządzeniu co prawda tego nie ma, ale ustawa wyraźnie mówi, że do stażu pracy można zaliczyć okresy pracy w gospodarstwie. Czy żołnierz również może złożyć taki wniosek, powołując się na ustawę?

Choć pytanie nie jest precyzyjne, należy zauważyć, że zaliczanie do wysługi lat w stopniu wojskowym okresów pracy po ukończeniu 16. roku życia w gospodarstwie rolnym prowadzonym przez rodziców lub teściów, poprzedzające objęcie tego gospodarstwa i rozpoczęcie jego prowadzenia osobiście lub ze współmałżonkiem, na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 2 ustawy z 20.07.1990 roku o wliczaniu okresów pracy w indywidualnym gospodarstwie rolnym do pracowniczego stażu pracy, było możliwe dla żołnierzy do 30 czerwca 2004 roku. Według obecnie obowiązujących przepisów żołnierzowi zawodowemu takie uprawnienie nie przysługuje.
https://www.polska-zbrojn...ia-i-odpowiedzi
_________________
----= Historia to uzgodniony zestaw kłamstw, zbiór faktów, które nie musiały zajść. =----
 
 
focus 
Mod
Freedom for the region Silesia.



Pomógł: 65 razy
Wiek: 84
Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 6445
Skąd: Getarnte Option von ...
Wysłany: Sro 02 Sie, 2023   

Z chwilą wejścia ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych z 2003 roku (akt prawny utracił moc prawną) oraz rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 11 maja 2004 r. w sprawie nagród jubileuszowych żołnierzy zawodowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 1918) (akt prawny utracił moc prawną), z dniem 1 lipca 2004 r. pracy w gospodarstwie rolnym nie wlicza się do nagrody jubileuszowej.

Ponadto, należy podkreślić, że:

Do okresu czynnej służby wojskowej wlicza się także okresy wliczone przy ustalaniu prawa do nagrody jubileuszowej, do której żołnierz zawodowy nabył prawo w czasie pełnienia zawodowej służby wojskowej przed dniem 1 lipca 2004 r.

Wobec powyższego, jeżeli przed 1 lipca 2004 r. żołnierzowi została wliczona praca w gospodarstwie rolnym, to zachowuje on prawo do jej wliczenia w obecnym stanie prawnym.

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/nagrody-jubileuszowe-zolnierzy-zawodowych-21813686
_________________


Ludzie :!: :!: :!: , nie udzielam porad ''prawnych'' za pośrednictwem
 
 
Szwejk 
Vice Admin
Janusz SUTOR



Pomógł: 132 razy
Wiek: 65
Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 5807
Wysłany: Sro 02 Sie, 2023   

Z wyjaśnienia zacytowanego przez -=Alex=-:
Cytat:
zaliczanie do wysługi lat w stopniu wojskowym okresów

Ho ho, a to dopiero wyjaśniający się uwstecznił! Jeszcze do niego nie dotarło, że od kilkunastu lat nie ma rozbicia uposażenia żołnierzy zawodowych na dwa składniki: wg stopnia oraz wg stanowiska?

Zaś co do pytania b3tomek. Jeśli dobrze je zrozumiałem, to chodzi o sytuację, gdy policjantowi zaliczono do wysługi (jakiejś tam, być może jubileuszowej) okres pracy w gospodarstwie rolnym rodziców, a następnie ów policjant został żołnierzem zawodowym. Więc odpowiedź według mnie brzmi: nie, wojsko nie będzie honorowało tego zaliczenia, bo nie ma na to podstawy prawnej.
 
 
b3tomek 
2


Wiek: 38
Dołączył: 11 Lis 2016
Posty: 54
Skąd: janow
Wysłany: Czw 22 Lut, 2024   

PIOTr4443 napisał/a:
Jestem tego przykładem ,że niestety nie


Próbowałem napisać do Ciebie priv ale wiadomość jest w skrzynce do wysłania nie wiem dlaczego :-o .. Możesz opisać swój przykład jeśli jeszcze tu zaglądasz?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group